7 עובדות מעניינות על כדורגל

– 1 –

ההיסטוריה המדויקת של הופעתה של כדורגל קשה לעקוב, כי בזמנים שונים במדינות שונות היו משחקים דומים למדי עם הכדור. עם זאת, הגרסה המודרנית של הכדורגל שמקורה במאה ה XIX, כאשר בקרב סטודנטים של מכללות אנגלית הפך למשחק פופולרי שבו היה צורך להבקיע את הכדור לתוך המטרה של היריב עם הרגליים או חלקים אחרים של הגוף. בכל מכללה היו כללים משלה, דבר שקשה מאוד לקיים פגישות ידידותיות. הניסיון הראשון ליצור כללים מאוחדים נעשה בשנת 1846. קצת מאוחר יותר, בשנת 1855, הוקם מועדון הכדורגל הראשון שפילד. ב- 1863, לאחר משא-ומתן ממושך, אימצה קבוצת כללים של איגוד הכדורגל של אנגליה, אשר יכול להיחשב תאריך לידתו של הכדורגל המודרני.

– 2 –

בארצות רבות דוברות אנגלית, כדורגל נקרא המילה “כדורגל”. שם זה בא מן המילה שונה כדורגל אסוציאציה (“כדורגל לפי הכללים של האגודה”). זה אותו התאחדות הכדורגל של אנגליה, אשר תיארנו בפסקה הקודמת. בדרך כלל, שם “כדורגל” פופולרי במדינות שבהן סוגים אחרים של כדורגל נפוצים, כגון כדורגל רוגבי, פוטבול אמריקאי וקנדית.

– 3 –

היסטוריה של הכדורגל
Bplanet / shutterstock.com

סמל הכדורגל הוא הכדור. אבל לא כל אוהדי הספורט הזה יודעים כי 80% של כדורי רגל מקצועיים מיוצרים בפקיסטן. זה רחוק מן המדינה כדורגל ביותר על הגבול עם הודו היא העיר של Sialkot, המפעלים באופן ידני לייצר את כדורי העור הטובים ביותר בעולם.

– 4 –

הציון הגדול ביותר בהיסטוריה נרשם באליפות מדגסקר בכדורגל. כמו אדמה זכתה במשחק מכריע נגד סטאד אולימפיק ל אמירן עם ציון של 149: 0. ואת כל המטרות היו הבקיע על ידי השחקנים שלהם המטרה. העובדה היא כי השחקנים של אחת הקבוצות נפגעו על לא הוגן, לדעתם, את החלטת השופט והחלו להבקיע את הכדור בשעריהם שלהם במחאה. עד סוף המשחק הם הצליחו להבקיע כמעט מאה וחצי, מאשר הם ירדו בהיסטוריה.

– 5 –

אחת הקבוצות החזקות בכדורגל היא נבחרת ברזיל. נראה כי היא זכתה כל התגמולים האפשריים הביסה את כל מתנגדיה. ורק נבחרת נורבגיה הייתה מסוגלת להתנגד לברזילאים. לא יאומן, אבל זו הקבוצה היחידה ששיחקה עם נבחרת ברזיל, שמעולם לא הפסידה. בסך הכל, בין הקבוצות הללו שנערך ארבעה מפגשים, אשר פעמיים הנורבגים זכה פעמיים והפחית את המשחק כדי לצייר.

– 6 –

הפופולריות של הכדורגל באמריקה הלטינית אין גבולות. לאחר תשוקות כדורגל באזור זה הם כל כך מחומם כי הם גרמו מלחמה אמיתית בין אל סלבדור להונדורס. בשל סדרה של התאמות לקראת היציאה לחלק האחרון של גביע העולם בשנת 1970 באל סלבדור, שחקני הכדורגל האוהדים הונדוראים הוכו, דגלים הונדורס נשרפו. ואז פרץ גל של התקפות נגד סלבדוראים דרך הונדורס, כולל שני סגן הקונסולים. אנשים רבים נאלצו לברוח מהארץ. זה שימש תירוץ לפריצת סכסוך מחומם בין מדינות אלה, שנמשך שישה ימים וטען את חייהם של כמה אלפי אנשים. הסכם השלום בין המדינות נחתם רק 10 שנים לאחר תום המלחמה.

– 7 –

בדרך כלל במהלך משחק כדורגל, השחקנים רודפים אחרי הכדור על המגרש, והצופים צופים בו מהמעמד. עם זאת, ישנם כמה תווים מטורפים אשר לא אוהבים את הסדר הזה, והם גם רץ אל השדה, לעתים קרובות בעירום. אנשים כאלה נקראים שובתים, המפורסם שבהם הוא מארק רוברטס (מארק רוברטס). על חשבונו יותר מ 300 הופעות בספורט שונים בעירום. נותר לתהות איך האיש הזה, אחד ששמו מביא את הזוועה של שירותי הביטחון של כל האיצטדיונים, שוב ושוב הצליח לרמות אותם ועדיין לעשות את דרכם אל מגרש הכדורגל.

עובדות מעניינות אחרות על העולם סביבנו אתה יכול למצוא כאן.