5 věcí, které se stane, když přestanete jíst cukr

Především je třeba zavést určitou jasnost v tom, co mám na mysli slovy “vyloučení cukru z stravy”. Samozřejmě, že je nemožné odmítnout vše, co je sladké: cukr je součástí mnoha produktů, které by bylo nutné vynalézt speciální dietu, což by podle mého názoru nebylo pro zdraví zdravé.

Ale snažit se dodržovat doporučení WHO, která nutí omezit spotřebu cukru takovým způsobem, aby od něj nedostala více než 5% z celkového počtu kalorií denně, je to docela možné. Abyste to udělali, postačí přestat s cukrem používat nápoje, zdržet se sódy a omezit množství cukrovinek. A to se stane s vámi, když to uděláte.

1. Budete zdravější a energičtější

Mnoho lidí ví, že cukr je zdrojem glukózy, který tělo potřebuje k doplnění energie. Při nízké hladině cukru v krvi se člověk cítí unavený, stane se zablokován a dokonce může ztratit vědomí. Ale ne méně nebezpečná je vysoká hladina cukru v krvi člověka, který je pozorován téměř u všech sladkých zubů. To může způsobit vážné metabolické poruchy spolu s uvolněním toxických metabolických produktů, které vedou k otravě celého organismu ak prudkému poklesu pracovní kapacity.

2. Vaše váha je stabilizovaná

Ihned poté, co budete omezovat spotřebu sladké, začnete zhubnout. A nejen to, že cukr je zdrojem kalorií. Jednoduše je nejčastěji zahrnuta v jídlech s vysokým obsahem kalorií: pečení, cukrovinky, rychlé občerstvení, mléčné dezerty a tak dále. Omezením jejich spotřeby se snadno a přirozeně zbavíte dalších kilogramů.

3. Vaše střevo normálně funguje

Zatímco váš mozek se těší z dalšího sladkého dortu, musíte na všechno pro gastrointestinální trakt nafouknout. Koneckonců rozštěpení cukru probíhá přesně ve střevě a jeho přebytek narušuje činnost enzymů žaludku, střeva a slinivky břišní. Pokud opustíte sladce a vyměníte ji za potraviny s vysokým obsahem vlákniny, překvapí vás, že vaše střevo začalo pracovat doslova jako švýcarské hodinky.

4. Neustále se nechcete jíst “něco sladkého”

Mechanismus fungování závislosti na cukru se neliší od narkotik. Jíte cukroví – váš mozek se těší – sledujete další. A tak, dokud není něco sladké ve vašem dosahu. Pozitivní zpráva je, že je stále možné tento kruh překonat. Jakmile změníte vaši dietu, pak si všimněte, že chcete méně a méně sladké, a velmi brzy budete překvapeni, když se podíváte na všechny tyto podivné lidi kolem toho, co polknou hory sladkostí.

5. Poznáte skutečnou chuť výrobků

Ty pečlivě vybíráte skvělý druh čaje a pak vložíte šálek pár lžící cukru? Myslíte si, že jste odborník na kávu, ale nemůžete ji vypít bez sladkosti? Pokud na tyto a podobné otázky kladně odpovíte, pak vás rychle informuji, že skutečně nevíte pravou chuť těchto nádherných nápojů. Stejně jako mnoho jiných produktů, které z nějakého důvodu je přijatelné žvýkat poměrné množství cukru. Ano, poprvé může být neobvyklé, ale už jenom dva týdny proběhnou, už víc, a pamatujete si svůj minulý “sladký” život jako strašný sen.

Pokoušeli jste se vzdát cukru? A jak se ukázalo?