Mohu si vydělat peníze tím, že hrajete poker?

Tato otázka byla položena na zdroj Quora a obdržela hodně zpětné vazby ve formě osobních příběhů hráčů. Rozhodli jsme se zveřejnit příběh, který se stal mezi nejpopulárnějšími mezi 16 publikovanými, protože může být využit k získání mnoha užitečných informací o pokeru jako profese.

Odpovídá profesionálnímu hráči pokeru Michael Shinzaki.

Pokerová hra je jako horská dráha

Hrál jsem profesionálně asi 7 let. Samozřejmě, toto není jediná věc, kterou jsem dělával po všechny ty roky. Během této doby jsem získal bakalářský titul, navštívil 45 zemí, pracoval na mé knize, poradil jsem několika online začínajícím podnikům, ale poker byl vždy hlavním zdrojem příjmu. V té době jsem zažil mnoho vzestupů a pádů, jak hmotně, tak i morálně. Poker mi pomohl v krátkém čase, abych získal obrovské životní zkušenosti, včetně poměrně nevhodných bodů pro 20tiletého chlápka.

Když se peníze začnou nalévat, všechno se zdá být možné

Viděl jsem emoce a pocity hráčů měnících se na pokerovém stole. Často jsem si všiml, že v různých okamžicích bylo něco v sedmém nebi s radostí, pak v naprosté depresi. Viděl jsem slzy radosti a také jsem viděl, jak lidé, kteří byli na pokraji chudoby, začali platit šestimístné částky pouze ve formě daní. Viděl jsem, že lidé selhali a dostali se do obrovských dluhů. Pokerová hra je jako horská dráha. Cítíte jak vytržení, tak depresi. Poker ukáže vše nejlepší a nejhorší u každého hráče u stolu.

Poker je divné povolání

To je podobné procesu přeměny vody na víno. Neexistuje žádný pevný plat, nemůžete úspěšně absolvovat rozhovor a jít do práce v pondělí. Budete potřebovat obrovské množství zkušeností (nějaký druh nadace), abyste se alespoň snažili změnit toto povolání na zdroj příjmů.

Hráč s novinkou může být dlouho neúspěšný (nebo dokonce zůstat navždy), dokud nedosáhne nějakého pokroku. Rovněž úroveň složitosti hry je velmi variabilní a tento proces nemá vždy dočasnou závislost. Můžete získat roční stav jen několik hodin (Udělal jsem to mnohokrát), a může hrát za měsíc pryč a zůstat v červených číslech (a to se stalo mnohokrát se mnou).

Zpočátku to byla jen hra

Když jsem začal hrát poker, nepřemýšlel jsem o tom, že by se z něj nevyprávěla nějaká profese. Hra je pro komunikaci, a když mi bylo 18 let, bylo to velmi zajímavé a vzrušující. Poker je zajímavý. Užíval jsem si soutěž a kreativitu, která je nezbytná ve hře. Je to jako učenec nebo šach, ale s dalšími prvky. Líbilo se mi pocit oslav, miloval jsem intelektuální hry. Dokonce jsem miloval okamžiky zoufalství, když se cítíte na špatném konci a přemýšlíte hodinu o strategii. Pro mě to bylo podobné soutěžím v atletice dráhy a terénu, jen bez fyzické námahy.

Dále – více

Nakonec, po řadě ztrát, které mě přinutily hrát na nejnižších sazbách online, začal jsem analyzovat své chyby a zlepšovat své dovednosti v hraní. Začal jsem číst knihy o strategii pokeru, sledovat hry na ESPN, chápat kde, kdy a proč jsem byl ztracen. Můžete se domnívat, že je geniální, ale pro každý takový génius je tisíce dalších hráčů diskutujících o strategii hry po dobu 10 hodin denně.

V pokeru se musíte neustále přizpůsobovat. Nemůžete získat patent, a pak jen zisk za zbytek svých dnů. Nezapomeňte, že při vložení peněz na kartu se Vaši soupeři začínají rozvíjet velmi rychle.

Trvá to čas

Po několika sázkách v hodnotě 100 dolarů, pak s kreditní kartou svého otce a spoustou nesčetných nočních nocí jsem si najednou uvědomil, že začínám dělat pokrok.

Postupem času začnete zaznamenávat, co fungovalo a co ne, věnovat pozornost hře a taktikám vašich protivníků, identifikovat opakující se situace a diferencovat přístupy ve hře každého hráče.

Poker není vždy vnímán jako realita

Někdy to vypadá jako nějaká mezera, kterou si většina lidí kolem vás nevšimne.

První rok jsem získala šest čísel za rok, kdy mi bylo 19 let a 21 let jsem dostal za jeden den tolik.

Někteří lidé nikdy nedostanou polovinu za rok práce. A co jsem udělal pro tohle? Právě se cvičil ve hře s kartami. Na své předchozí práci v Baskin Robbins jsem získal 6,75 dolarů denně. A najednou jsem se ocitl ve víru dění po celém světě, začala jsem se setkat se zajímavými lidmi, pobyt v drahých hotelů, jíst v restauracích chladných a koupit vše, co jsem mohl přát. Toto povolání mi umožnilo cestovat. A co je nejdůležitější, měl jsem příležitost a čas, abych současně podnikl věci, které se mi líbily, včetně blogování, sportu, a také strávili dostatek času s blízkými lidmi a rodinou.

Všechno končí

Ale poker zpomaluje a také má významnou nevýhodu – nedovoluje vám uspokojit. Někteří hráči ji najdou v neustále se vyskytujícím hovoru, jiní se cítí nespokojeni. Navíc, jeden z mých hlavních kritik pokerové komunity je, že když jsem se rozhlédl, viděl jsem spoustu chytrých a talentovaných lidí, kteří se teprve hrací karty, místo toho opouštět jeho stopy na život a vytvořit něco skutečně nezbytné a užitečné pro společnost. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl ukončit pokerovou kariéru a začít v novém životě.

Kromě příběhu Michaela se další profesionální pokerový hráč Chris Sparks rozhodl shrnout a zdůraznil pozitivní a negativní aspekty tohoto povolání.

Výhody pokeru

 • Peníze – velmi malé procento hráčů získává značné peníze (dostatečné k tomu, aby byly světově proslulé profesionály), a v moderních hrách je téměř nemožné zbohatnout. Vaše možnosti jsou spíše omezené ve srovnání s jinými profese, ale s pomocí pokeru si můžete zajistit sebe sama pohodlnou existenci.
 • Autonomie – jen vy se rozhodujete, kdy, jak a kde hrajete. Na konci dne jste zodpovědný pouze za sebe. Pro většinu může být nepřítomnost struktury katastrofou, ale pro sebevědomé a motivované lidi, rozšiřuje možnosti a práva.
 • Flexibilita – Hrajte, pokud chcete. Někdy, když se věci děje dobře, mohu hrát několik dní v řadě. Pokud nemám štěstí nebo prostě žádná inspirace, mohu bezpečně opustit hru a například letět na víkend v jiné zemi.
 • Výzva – hrajete na živo, což je samo o sobě úžasné. Byl jsem velmi vášnivý poker a miloval jeho konkurenční složku. Mnoho úspěšných lidí mluví o potřebě milovat svou práci a s pokerem to bylo pravda. Zřídka jsem cítil pokerovou práci.

Nevýhody pokeru

 • Stres – Myslím, že si dokážete představit, jak intenzivní jsou okamžiky vítězství a porážky, když se do toho zapojí velké množství peněz. Když hrajete online bezprostředně po několika stolech, vyděláváte více než 1 000 hand za hodinu, to znamená, že manipulujete s hodně peněz. Přidejte k tomu skutečnost, že krátkodobé výsledky jsou do značné míry závislé na štěstí. Proto v pokeru mnoho plešatých 20 letých hráčů.
 • Rozdíl – jste vždy ve velmi malé vzdálenosti od ostatních hráčů (pro svou kariéru jsem vyhrál pouze 52% z mých zasedání), takže je velmi obtížné posoudit, jak hrajete. V mé praxi byla tříměsíční doba, za kterou jsem ztratil poměrně velké množství peněz a moji přátelé – ještě víc.
 • Rozvaha – Ve pokeru není žádný konec, a pokud to dovolíte, dokáže pohlcovat celý váš život. Extrémní úrovně koncentrace a disciplíny jsou nezbytné k dosažení jakékoliv úrovně úspěchu, protože jedno neúspěšné řešení může zničit stovky optimálních. Proto je 8 hodin hraní pro více online stolů intenzivnější a napjatější než běžný pracovní den. Není překvapením, že jsem se přestal zajímat o jiné věci v mém životě, kromě pokerů, a bylo mi hodně práce, abych znovu získala rovnováhu.
 • Predátoři – většina z vašich výher pochází z nekvalifikovaných hráčů a čím lépe je můžete lovit, tím více peněz získáte. Můžete se také stát obětí dravec.
 • Nic nevytváříte – Nedostatek hry za účelem získání živobytí. Na konci dne se snažíte zvýšit číslo na obrazovce. Vy jste zbytečná pro společnost a po dosažení určitého bohatství vám poker není schopen uspokojit vás.
 • Kulturní přijetí – Tato oblast výrazně pokročila kvůli nadměrnému dopadu pokeru v televizi, ale mnoho lidí stále neznají otázku pokeru jako profesi. Abych se vyhnul nechutnému postoji, často vynechávám téma pokeru při jednání s novými lidmi.
 • Impermanence – Nejúspěšnější hráči pokeru mají podobnou podnikatelskou činnost a vždy mají něco na straně. Nicméně velké množství odborníků na žádnou jinou práci nikdy nepracovalo a mnoho z nich dokonce vystoupilo z vysoké školy kvůli pokeru. A když se jmění od nich odvrátí, ocitnou se v rozbitém žlabu bez možností rezervy.

Tyto nemnoho příběhů potvrzuje, že můžete vydělat profese z pokeru a vydělat peníze za svůj život, ale existuje velmi jemná linka, která může dělat úspěch v úplném selhání.

Hráli jste někdy poker nebo považovali tuto aktivitu za možné povolání pro sebe?

Loading...