PŘEHLED: Polar V800 GPS hodinky pro běh a triatlon

Ve světě sportovních hodin GPS vždy existoval samostatný svět – svět Polar, s jeho standardy a přívrženci. Nedávno se však Polar začal pohybovat správným směrem – na straně, kde jejich hodinky pracují s doplňky od jiných výrobců, na straně Bluetooth. Jedním z prvních kroků v tomto směru bylo hodinky Polar V800, které byly oznámeny na CES 2014, a prodávaly se na jaře.

Tato recenze bude trochu neobvyklá, protože většina z toho, co je napsáno, může být za několik měsíců irelevantní. Polar slibuje, že nepřetržitě přidává nové a nové funkce do modelu V800.

Za prvé, navrhuji, abych se přihlásil ke sledování sledováním reklamy Polar V800 za účasti šampióna Ironman 2013 Frederika Van Leeerde.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=7QnRQaCBzcg]

Jste inspirována? Vpřed.

Hodinky jsou dodávány v malé krabici se skromným podpisem “Vybrali šampioni” pod jménem.

Polar V800 Unboxing

Sada obsahuje také nabíjecí krokodýl a kardiomonitor (pokud zvolíte model s druhým, nevidím žádný důvod k tomu jinak).

Polar V800 Unboxing

Co okamžitě zachycuje vaše oko a cítí se jako ruka, je kvalita sestavy a materiálů, stejně jako pozornost na detail. Je to drahá věc, kterou nechcete rozdávat. To je stejný pocit, když sedíte v drahém autě nebo si vezmete do rukou iPhone. Hodinky jsou vyrobeny z kovu a skla, vše je perfektně přizpůsobeno, bez mezery nebo skvrn.

V800 má Bluetooth, jehož prostřednictvím se spojit s různými senzory (srdeční frekvence, kadence, rychlost, výkon) jak z polární, a některých jiných výrobců, jako je Wahoo, ale také mohou být použity k synchronizaci hodin s mobilní aplikaci Polar Flow Mobile. můžete tak učinit v případě potřeby, a postaru kabelem a počítačem. Jak jste asi uhodli, Polar V800 nepodporuje ANT +, pouze Bluetooth – pouze hardcore.

Běh

Polar V800 mě zcela uspokojuje jako běžící hodiny, řeknu ještě víc, neboť dnes je to nejlepší běžící hodiny, které jsem použil. Téměř ideální. Sedí pohodlně, nestojí nikde, prakticky necítí na ruce, displej je jasný a dobře čitelný ve všech podmínkách.

Polar V800

Začněme nastavení. V Polar V800, stejně jako ve většině ostatních moderních hodin GPS, můžete nakonfigurovat jak počet zobrazených polí, tak i data, která jsou na nich zobrazena. Bohužel se to dělá, stejně jako mnoho dalších nastavení hodin, výhradně na webových stránkách společnosti Polar Flow a poté se přesune na hodiny s další synchronizací. Za tímto účelem jdeme do Polar Flow, klikneme na svou fotografii a zvolíme Profily sportu.

Nastavení Polar Flow V800

Potom klikněte na Upravit pod požadovaným profilem.

Nastavení Polar Flow V800

Chcete-li změnit zobrazená pole, otevřete položku Výuková výuka, kde můžete upravovat existující obrazovky a přidávat nové.

Nastavení Polar Flow V800

Také v nastavení profilu můžete nastavit:

 • Různé poplachy během tréninku, jako je hlasitost zvuku nebo přítomnost vibru, stejně jako zprávy po určité době / vzdálenosti / počtu kalorií.
 • Automatické značky kruhů (lze nastavit podle vzdálenosti, času nebo místa startu, pokud běžíte v kruzích).
 • Zóna tepové frekvence, ve které cvičíte. Pokud jej nastavíte, hodiny budou signalizovat pokaždé, když jej opustíte.
 • Gesta. Pokud klepnete na hodiny, mohou buď vytvořit značku kruhu, nebo změnit obrazovku nebo zapnout podsvícení (zvolila jsem druhou možnost). Dokonce i ve verzi V800 můžete nastavit jednu z následujících možností: podsvícení, zobrazení posledního kola nebo času, kdy přenesete hodinky do hrudníku, kde se nachází monitor srdeční činnosti. Příjemná maličkost.
 • Možnosti GPS. Frekvence aktualizace dat o poloze (normální nebo úspora energie, ve druhém případě může V800 pracovat až 50 hodin bez dobíjení) a zapnout / vypnout záznam údajů o nadmořské výšce.

Hodiny byly nastaveny, synchronizovány, je možné a běží. Chcete-li spustit trénink, klepněte na tlačítko Start, vyberte položku Spustit a počkejte, dokud nebude GPS v pořádku. Signál GPS Polar V800 zachycuje velmi rychle, dokonce i když létá několik tisíc kilometrů. Během týdne jsem s nimi jede v Kyjevě, Istanbulu, Washingtonu a Bostonu, poprvé po letu potřebovali až minutu na to, aby zachytili satelity a pak doslova pár sekund. Po nalezení všech satelitů klikněte znovu na tlačítko Spustit a spusťte.

Polar V800 Run

Chcete-li přepnout obrazovky, použijte tlačítka Nahoru / Dolů vpravo. Chcete-li vytvořit kruh, stiskněte znovu tlačítko Start a pro pozastavení – Zpět. Zde se mi zdá, že všechno není zcela zřejmé, protože obvykle je to pauza na stejném tlačítku jako začátek a nový kruh může být vytvořen tlačítkem Zpět, což je také běžné. Chtěl jsem několikrát pozastavit a namísto toho jsem vytvořil nový kruh. Pauzu můžete odstranit stisknutím tlačítka Start a cvičení se ukončí a uloží přidržením tlačítka Zpět.

  Jak provést efektivní trénink na snížení tělesné hmotnosti

A teď mou oblíbenou částí je intervalový trénink. Velmi často je to slabá část některých hodinek, například Suunto Ambit2, ale pro Polar V800 je všechno v pořádku. Můžete si vytvořit jednoduché i složité intervaly, ale můžete to udělat výhradně na webových stránkách společnosti Polar Flow, bohužel taková funkčnost neexistuje přímo na hodinách. Chcete-li začít, přejděte do kalendáře (Diář) a klikněte na tlačítko Přidat – cíl školení.

Přidání intervalového tréninku na Polar V800

Chcete-li vytvořit tréninku s intervalem, zvolte Spuštění, název, datum spuštění a čas a trochu nižší – kartu Phased.

Přidání intervalového tréninku na Polar V800

Intervaly (fáze) lze vytvořit na základě času nebo vzdálenosti, budeme mít čas – komplexní fartlek 5 minut + 3 minuty + 1 minutu za minutu, tři opakování, tedy trvání. Pro každou fázi můžete zvolit požadovanou zónu srdeční frekvence (Polární vše se točí okolo impulzu) nebo Zdarma, pokud jste to především. Bohužel, pokud cíl nemůže být nastaven, pouze tepová frekvence. Další krok začíná buď automaticky, nebo stisknutím tlačítka Start, ale pouze po dokončení přiděleného času / vzdálenosti.

Přidání intervalového tréninku na Polar V800

Samozřejmostí je zahřívání a ochlazování, pro které můžete také zvolit čas, vzdálenost a zónu srdeční frekvence. Po vytvoření všech kroků vyberte počet opakování, v našem případě tři.

Vytvoření intervalového tréninku na Polar V800

Dokonce můžete vytvořit vnořené opakování, například 3x (3 × 15 ” / 1 ‘+ 5 × 1’ / 2 ‘), takže neexistují žádné fartleky, které byste nemohli spustit s Polar V800. Zde je náš intervalový trénink.

Vytvoření intervalového tréninku na Polar V800

Klikněte na Uložit a zobrazí se v kalendáři a při příštím synchronizaci – v hodinách. Chcete-li začít s tréninkem, přejděte do kalendáře, ale již ve V800.

Intervalové cvičení Polar V800

K datu, kdy jsme jmenovali Fartlek, se objeví prázdné čtverec, vybereme jej a uvidíme trénink (tréninky), které jsou naplánovány na tento den.

Intervalové cvičení Polar V800

Intervalové cvičení Polar V800

Klepněte na tlačítko Start a spusťte běžné, teprve nyní budete mít další obrazovku, která bude zobrazovat čas do konce aktuální fáze, pulsní a srdeční frekvenci. Pokud překročíte cílovou zónu, hodiny začnou vibrovat a pískat jako cikáda, což způsobí návrat do rámu.

Intervalové cvičení Polar V800

Je zajímavé, že na rozdíl od jiných hodinky ukládá Polar V800 během intervalového tréninku dva typy automatických kruhů: nastavené intervaly a obvyklý předdefinovaný automatický kruh (například každých 1 km). Zpočátku je to trochu matoucí, protože nechápete, co vibruje hodiny, ale ve skutečnosti jsou vibrace různé v délce a intenzitě, takže včas si zvyknete a rozlišíte různé signály.

Po dokončení tréninku lze stopu synchronizovat buď přes smartphone přes Bluetooth nebo přes PC přes kabel. A zobrazení výsledků v programu Polar Flow v počítači.

Polar Flow Workout

Nebo v mobilním zařízení Polar Flow Mobile.

Líbilo se mi, že je možné rozdělit cvičení na segmenty 1, 2, 5 km přímo do Polar Flow, i když jste v nastavení nenastavili automatické kruhy. Proč si o tom ještě nikdo neuvědomoval?

Polar Flow Workout

Cvičení je možné exportovat ve formátu GPX a TCX a soubory je pak možné nahrát do Garmin Connect, Strava, Training Peaks – kdekoli chcete. Bohužel, společnost Garmin Connect nerozumí Polar TCX (s GPX je vše v pořádku). Kdo je vinen, nebudu to chápat, ale skutečnost, že Strava a tréninkové vrcholy dokonale tráví, jak to bylo, náznaky. A pak chci říci o jedné z významných nevýhod Polaru – chybějící schopnost automaticky exportovat do jiných služeb, pouze ručně prostřednictvím souborů, ale doufám, že je to zatím jenom.

V800 dokáže měřit kadenci pomocí externího senzoru od firmy Polar, který je připojen k tkaničkám tenisky. Je zvláštní, že hodiny neumí měřit s vestavěným akcelerometrem. Kroky jsou považovány za sledovatele aktivity a nemohou chvíli rozdělit své číslo. Doufám, že toto je také dočasná chyba, která bude opravena v jedné z následujících aktualizací firmwaru.

Funny funkce V800 je pokročilejší prognóza oživení po tréninku. Za prvé, hodiny neříkají jen to, kolik hodin bude nutné odpočinout, ale nakreslíte časový harmonogram pro odhad výtěžnosti, což bude znamenat, kdy budete v příštích dnech v jakém stavu.

  5 modifikovaných cvičení pro ty s bolestem kolena

Polar V800 Recovery

Zohledňuje také nejen sportovní aktivity, ale také každodenní, například procházky (označené modře).

To je všechno o běhu. Jak jsem řekla, skoro perfektní pracovní doba.

Půjčovna

Stejně jako u motocyklu můžete říci téměř totéž, jako běh. Ve skutečnosti je to stejná činnost, ale namísto tempa se zobrazí výchozí rychlost a snímače, ke kterým jsou hodiny připojeny, se mění.

Polar V800 Bike

Velopoints na polárním toku se prakticky neliší od běžeckého běhu, přidává se pouze nastavení zón výkonu pro pavermetr.

Polar V800 nastavení elektroměru

Když už mluvíme o pavermetrah: Rád bych vám připomněl, že v Polar V800 nepodporuje ANT +, dnes de facto standardem pro většinu sportovních čidel, včetně čidel a mocí, ale ve světě Bluetooth, zatímco jedna, dva a obchelsya. Ale 30.září Polar přidává podporu prvního V800 pavermetra, jmenovitě Polar Look Keo Power System.

Kromě napájení jsou samozřejmě podporovány i snímače rychlosti / kadence V800, a to jak spárované, tak oddělené. Můžete použít sadu z Polar, stejně jako já.

Polar V800 Rychlost / Kadence

A vy můžete a alternativy od jiných výrobců, stejný Wahoo, například. Hlavní věc je, že podporují technologii Bluetooth Smart. V každém případě, bez snímačů rychlosti / kadence, na stroji nejsou studené zimní večery.

Polar V800 Rychlost / Kadence

Jediná poznámka, která se týká velochasti Navrhneme popruh Polar V800: je to příliš těsné, protože to, co hodinky je velice obtížné rychle odstranit rukama a blížila se na veloderzhatele, nebo naopak, a pro ty, kdo věří v druhém triatlonu, to je kritická.

Koupání

Polar V800 – jeden z mála sportovních hodin, který dokáže měřit puls při plavání (pomocí monitoru Polar H7). To v zásadě a vše, co měří ve vodě. Ale co triatlon, multisport a další velká slova napsaná na krabici? A tady to je.

Polar V800 Bez plavání
Shutterstock / Natthawat Wongrat

Momentálně V800 neví, jak měřit tahy v bazénu, ani chytit GPS při plavání v otevřené vodě. S touto druhou můžete částečně bojovat, nuceně zapnout GPS pro činnost v Polar Flow, ale stopa nebude zdaleka ideální. Signál GPS se neustále ztrácí, když je ruka s hodinami pod vodou a například pro konstrukci správné trati Garmin a Suunto použijte speciální algoritmy, které v Polar V800 ještě nejsou k dispozici.

S dlouho očekávaný opatření impulsu pod vodou příliš, ne všechno je tak hladký, protože musíte plavat s bezdrátovými pulzní pásy, které se neustále snaží, aby se odstěhoval dolů, a to zejména, když tlačí pryč od lišt u bazénu.

A teď o dobru. Vše, co jsem napsal výše (no, kromě kardiostimulátoru přicházejícího z hrudníku), bude brzy možné vymazat a zapomenout. Polar slibuje, že v polovině listopadu přidá podporu V800 pro koupání v bazénu a začátkem příštího roku – a na otevřené vodě.

V tuto chvíli polar V800 dokonale měří údery v bazénu a v otevřené vodě. Téměř 100% pravděpodobnost určuje styl plavání. Výsledky plavání v bazénu vypadají takto:

Pěkná malá věc pro mě byla výpočet parametru SWOLF. Tento údaj, který je získán přidáním délky bazénu v metrech a počtem zdvihů k překonání vzdálenosti. Čím nižší je tato hodnota pro vás, tím hospodárnější je vaše cesta. Triatlonisté pochopí, o čem mluvíme;)

Triatlon

Polar V800 koncipován jako triatlon hodinky, ale to je ještě jejich použití jako takový je problematické vzhledem k tomu, že neměří plavání, nebo spíše, že se měří jen v impulsu, pokud nechcete ustupovat srdeční monitor do procesu. Ale jinak poměrně standardní provedení: vybrat z aktivit triatlon, plavání, stiskne tlačítko vlevo dole (Back) na začátku tranzitní zóně a uvedení do provozu na konci, když začnete řídit. Totéž platí pro přechod mezi jízdou a jízdou.

Když Polar přidává plnohodnotnou podporu pro plavání v otevřené vodě, V800 se stane skutečným triatlonovým hodinami, také výborným.

Denní použití a tracker aktivity

Polar V800 je nejen sportovní, ale také stylové každodenní hodinky s vestavěným trackerem aktivit. Dříve v GPS hodiny není nijak zvlášť nevěnoval pozornost na každodenní použití, nějaký takový funkčnost ani nebyl, ale nyní výrobci si uvědomili, že můžete udělat tak, že jejich produkt je nosí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (kromě doby nabíjení). Polar není výjimkou. Hodiny mají čtyři možnosti pro zobrazení hlavní obrazovky, avšak účel obrazovky s mým jménem a příjmením zůstává záhadou. Nesmíš zapomenout na své jméno po maratonu?

Také v hodinách je budík (ano, stojí za to poznamenat zvlášť, protože někteří nemají to), který může být dokonce nastaven na opakování, a to i ve všední dny.

A přesto Polar V800 je dobrá činnost tracker, počítání kroků, vzdálenost, spálené kalorie, a dokonce i spánek, ale, a to navzdory skutečnosti, že Polar V800 zvážit kroky, které z nějakého důvodu nevykazují číslo přímo na hodiny. Zde vidíte pouze stav obnovovacího a průběžného panelu aktivity bez jakýchkoli hodnot. Abyste zjistili, kolik dnes jste chtěli, musíte hodinky synchronizovat se smartphonem nebo počítačem a vidět Polar Flow nebo Polar Flow Mobile.

Chcete-li synchronizovat se smartphonem, musíte stisknout tlačítko Zpět a otevřít aplikaci Flow Mobile v telefonu. Po několika sekundách uvidíte barevný kruh, vizualizaci svou činnost za den nebo jakýkoli vybraný den (ne, já nespal v noci a neběžel v noci, to je rozdíl časových pásem). Ihned můžete zobrazit souhrnná data za den podle počtu kroků, vzdálenosti (pokud klepnete na kroky), kalorií, doby aktivity a spánku. Pokud kliknete na sen, můžete vidět podrobněji, jak dobře to bylo, 91% – není to špatné. K dispozici jsou také statistiky týdne a měsíce.

V nástroji Polar Flow na ploše má sledovač aktiv malý okraj na zadní straně a dokonce i na druhé kartě. Je to opravdu mobilnější funkce, jen málo lidí si podrobně prozkoumá počet kroků večer po šálku kávy při pohledu na obrazovku počítače.

Polar V800 tracker aktivity

Polar V800 v zásadě vyhovuje téměř všem potřebám sledování činnosti, pokud nemá dostatek energie, ale již je to pro fanoušky speciální, aby počítali vše. V nejbližším firmwaru Polar slibuje, že v tomto směru budou hodiny více informovat, takže pro počet kroků nemusíte kdykoli vylézt do mobilu.

Provoz baterie

Podle výrobce je zařízení Polar V800 v režimu GPS od 13 do 50 hodin, v závislosti na frekvenci aktualizace polohy: čím méně často, tím déle, přirozeně. V režimu každodenních hodin + sledovač aktivity V800 může trvat celý měsíc. S dostatečným množstvím aktivního využití (až 10 hodin tréninku týdně) jsem je každých 7 účtoval8 dní.

Nabíjení za zařízení V800 se provádí ve formě “krokodýla” a upevňuje se na horní část hodinky.

Polar V800 nabíjení

Nikdy jsem se jí nepodařilo poprvé zapnout, možná to bude chvíli trvat.

Ostatní

 • Polar V800 má mnoho hezkých věcí. Například hodiny budou informovat, jestli jste začali běžet, ale nestlačili Start, a pokud se budete pohybovat při hledání signálu GPS, naopak, doporučujeme rychleji zastavit satelity.
 • Existuje režim Letadlo, jehož účel mi zůstává záhadou. Jediné, co tento režim dělá, není, že vám umožní spustit nový cvičení nebo synchronizovat hodinky s telefonem přes Bluetooth.
  Polární režim V800 v letadle
 • Polar V800 má funkci Zpět na start, která vás přenese na výchozí bod, pokud jste při výcviku ztraceni. Je součástí nastavení sportovních profilů ve formě samostatné obrazovky.
  Polar V800 Zpět na začátek

Nevýhody

 • Absence měření všeho, co se týká koupání, s výjimkou pulzu (dosud).
 • Není možné automaticky exportovat aktivity do jiných služeb pouze ručně prostřednictvím souborů GPX a TCX.
 • Neexistuje automatická změna časové zóny a korekce času pomocí GPS.
 • Vzhledem k designu popruhu je hodinky obtížné rychle vyjmout a nasadit a rychlost je kritická, pokud spočítete na kole a zpět na paži během triatlonu.

Závěr

Polar V800 – je to jen dvě hodiny. Na jedné straně – ty, které máme dnes, a na druhé straně – ty, které se stanou, když Polar vyhodnotí všechny slibné aktualizace (plavání, zdokonalený sledovač aktivit, případně kadenza bez tlapky apod.). Dnes je to vynikající pro běh hodin, jedny z nejlepších, pokud jde o mě, a velmi dobré pro hodin na kole, ale nazývat je triatlon jazyk nezapne kvůli nedostatku plné měření plavání. Model V800 může být užitečný i mimo sport, měření denní aktivity a spánku. A v budoucnosti se stanou lepšími, získávají nové a nové funkce.