Proč jsem opustil Garmin Fenix ​​3 ve prospěch Polar V800

Hlavní diskimer: Nikdy jsem nepoužíval hodiny a další gadgety od společnosti Suunto, a proto jsem prostě připraven na argumenty zástupců této sekty. Argumenty věřících v Garminu a pravděpodobně v Polaru budu velmi šťastná.

Abychom vám připomněli situaci před rokem, stojí za to říct, že první verze Polar V800, kterou nám poskytla zastoupení v Rusku, byla velmi podivná. Navzdory skutečnosti, že tyto hodinky jsou umístěny jako triatlon, neměli polovinu funkcí, které byly za běhu doplněny aktualizací softwaru. Nebylo zjištěno měření tahů, nebyl definován styl plavání, bylo nemožné naplánovat intervaly pro pulz, ale to bylo možné s tempem. 🙂 Byl to takový návrhář LEGO, který přišel ne všichni, ale instrukce mezitím prohlašovala opak. Poté se jednalo o měsíční aktualizace a co dnes vidím na mé ruce, nic pro mě není nižší než stejný Garmin Fenix ​​3.

Druhý zásah byl špinavější – otevřený konektor napájení po 3 měsících zkažený (oxidovaný), případ se nafouknul a ponechal ve vodě. Hodiny zemřely. Dnes, když diskutuji o problému s přáteli, chápu, že to byla chyba thajského bazénu v naší vile. Do něho se nalil nějaký jed, z něhož jeho zuby křikly. Zuby přežily a V800 ne.

Každý, kdo si Polar koupil sám, byl po odeslání do USA bezplatně změněn. Samotný jsem nekoupil a neopravoval.

A teď si promluvte o tom, proč jsem se rozhodl vrátit se k V800 poté, co jsem prošel vše popsaným výše.

Práce na chybách

Otevřený konektor nyní uzamkne zástrčku. Zkoumám spolehlivost konektoru po nějaké době, ale zkušenost jednoho z mých přátel říká, že za rok a půl se s ním ještě nic nestalo. Doufám, že to budu mít také.

Nový polar v800
Nový polar V800

Vzhled

To pro mě není rozhodující, ale velmi důležitý faktor. Za rok ponožky Fenix ​​3 jsem stále nemusel zvyknout na svou velikost ani na to, že vypadají jako sportovní hodinky. Ne, vím, že existují takoví velmi bohatí a ne moc bohatí lidé, kteří jsou odtrháni od toho, že jejich “triatlon” nebo “běh” je vidět z dálky. Vím, že mnoho lidí je pobaveno skutečností, že sportovec sportovce vidí z dálky na profilu útočníka 920XT. Ale chci mít hodinky, které vypadají jako hodiny. Podle mého názoru model V800 vypadá přesně stejný a je stejně okouzlující v obleku, v plážovém oblečení a v nějakém médiu …

  PŘEHLED: Polar V800 GPS hodinky pro běh a triatlon
Modrá je určena pro sport, černá je pro každodenní nošení.
Modrá – s předsádkou v sportu, černá – pro každodenní nošení.

Bylo by však nespravedlivé mlčet o tom, že Fenix ​​může změnit barvu popruhu, a proto jej držet v požadovaném tvaru. Jeden popruh – 35 dolarů v USA bez daní a dopravy nám. Jak změnit barvu popruhů v Polar? V žádném případě. Přestože není nadbytečné říkat, že popruhy Fenix ​​slouží po dobu 3-4 měsíců a poté se přerušují. Takže to bylo se mnou a dvěma dalšími přáteli.

Garmin Fenix ​​3 náhradní náramek na zápěstí s naprogramovaným zlomením
Garmin Fenix ​​3 náhradní náramek na zápěstí s naprogramovaným zlomením

Já také nejsem připraven přijmout barevnou obrazovku na Fenix ​​3. Nevypadá to na reklamě. Je mnohem horší. A po tom samém Apple Watch je obecně vnímána jako výsměch. Pro mě je ve sportovních hodinkách důležitější kontrast a V800 vyhrává. Pozorné čtenáře si mohou vzpomenout na aplikace a vlastní volby na Fenix ​​3. Hrál jsem s nimi – je to zbytečné, ošklivé, neviděl jsem někoho, kdo by byl s ním spokojen.

222820052_16114864989295068161

Mobilní aplikace

Celou dobu jsem použil Garmin, nedokázal jsem přesně pochopit, jak funguje mobilní aplikace. Neustále se mění a “zlepšuje”. Ale z toho se stává všechno nepochopitelné a nepochopitelné. Proč se na hlavní obrazovce zobrazují kroky a kroky? Jak najdu výcvikový plán? Proč na druhém tlačítku mám nějaké vzdálenosti? A když jsem například sprinter, proč potřebuji tuto špičku? Proč tam je vždy golf?

Přiznávám, že jsem nikdy vůbec nepoužil. Problém je vyřešen skutečností, že hodinky Fenix ​​3 mají Wi-Fi a mohou na tréninku na Garmin Connect samostatně vyplnit a já jsem se na ně podíval na Stravě, protože vše je jasné, ale na garmin.com – ne.

Mobilní aplikace Polar Flow – přesný opak! Denní aktivita bez zbytečného zaměření na kroky, tréninkový kalendář je vždy pochopitelný, je snadné vyhodnotit naprogramované koučování týdně, vše je velké a dobře čitelné. Na výcvikové stránce je vše bez přepínacích karet.

Webová služba

Místo Polar Flow je zcela nové, vypadá moderní a chladné. Existuje několik hádanek, ale v podstatě je všechno přesně tam, kde ho očekáváte. Neexistuje žádný golf, odznaky a další odpadky, které se v Garminu nahromadily po celá desetiletí. Proč to všechno potřebuji v postranním panelu? Proč by někdo vůbec?

Charlie a čokoládová továrna

Další systém Connect připomíná systém Windows. Stejně jako ne maskovat minulost DOS a staré rozhraní řešení, oni nakonec dohoní s vámi. Tak tady. Podívejte se na krásné obrázky a najednou se na vás objeví kus pětiletého kódu, který zobrazuje vaše cvičení. 🙁

MS DOS od společnosti Garmin
MS DOS od společnosti Garmin

Níže přiložím několik screenshotů, které ukazují rozdíly v webových službách:

Screenshot 2016-06-05 09.20.15

Screenshot 2016-06-05 09.19.25

Hodnota polárního toku je cítit, když potřebujete plánovat intervalový trénink. Kolik jsem se snažil udělat v Garminu, pokaždé jako první, pak je vše intuitivně jasné.

Obecně platí, že přístupy k hodinám společností se liší. Pokud můžete dělat prakticky cokoliv na hodinkách společnosti Garmin, které obcházejí webovou službu a aplikaci, pak Polar provádí vše v rámci webové služby. Hodiny proto neobsahují volné nabídky a na první pohled vypadají jako primitivní. Ale když jedete do webové služby, dostanete všechno přemýšlivý a pohodlný.

Například jsem natočil video o tom, jak je intervalový výcvik vytvořen na pulzních zónách, které byly předem označeny po mém funkčním testování.

Integrace

Mnoho Garminů je plnohodnotné s takovým hlavním argumentem – integrací. Ve skutečnosti neexistuje více integrovaný přístroj jako Garmin. Ale věc je, že jediná integrace, která mě zajímá, se nazývá Strava. Jakmile společnost Polar Flow začala poskytovat školení této velkolepé službě, byla vyloučena ještě jedna konkurenční výhoda společnosti Garmin.

Pokud mluvíme o senzorech třetích stran, pak V800 pracuje pouze s Bluetooth a bez ANT + v něm. Garmin má naopak obě rozhraní. Používá ANT + k připojení snímačů, jako je sledování srdeční frekvence, rychlost, kadence a napájení (lze jej také propojit s golfovými kluby?), Ale Bluetooth se synchronizuje s aplikací. Ale to není také potřeba, protože máme Wi-Fi, které z hodin přináší vše přímo na web.

  Co je škodlivé pro výtahy trupu a jak je zajistit

Polar V800 využívá Bluetooth pro vše: senzory a synchronizaci. Neexistuje žádný problém s prvním nebo druhým. Hodiny mohou například sundat puls z uší, pokud máte sluchátka Jabra Pulse. Práce s nimi stejný Fenix ​​3 nemůže. I když je kardiomonitor Fenix ​​mnohem strmější, díky měření dynamiky běhu. Přečtěte si o tom v přehledu technologií.

Cena:

Druhý hodinky Polar V800 před týdnem jsem si koupil za 7 200 hřiven (288 dolarů ≈ 19 000 rublů) s kardiologickým monitorem. Můj dnešní Fenix ​​3 ve stejném obchodě stojí 12 450 hřiven (499 dolarů ≈ 32 700 rublů) se srdečním monitorem. Pokud provedete “obchodní” modifikaci Fenix ​​2 Sapphire, přidejte dalších 100 dolarů.

Skvělá věc je, že v obou případech máme stejnou věc! Zvlášť pokud jste jako běžec nebo ne tak velmi chlazený triathlete jako já.

Otázky?