Co potřebujete vědět o rozlišení 4K v počítači

Jaký je formát 4K?

Jedná se o novou úroveň detailů pro video a hry. Obsah 4K vygeneruje čtyřnásobek rozlišovací schopnosti, než je tomu u již známého filmu Full HD. 8 milionů pixelů umožňují vidět nejmenší detaily obrazu a vychutnat si hladké přechody nejjasnějšího obrazu.

Je čas aktualizovat počítač na nové technologické trendy? Kolik bude z pohledu obrazu ideální film nebo hra?

Všechny informace shromážděné v tomto materiálu pocházejí z různých zahraničních a domácích zdrojů. Nedokázal jsem konfigurovat a pracovat se systémy 4K, takže se musím spoléhat na slova kompetentních technických odborníků. Žádám, abych poukázal na případné nedostatky, mohl jsem udělat chybu. Účelem článku je rozhodnout se pro sebe a říct vám, jaký druh zvířete je, a zda jít ven po lovu.

Přechod na ultra-jasný obraz nám slibuje řadu technických problémů. Vyřešme je v pořádku.

Monitor

Obvykle při zakoupení nevěnujeme pozornost rozlišení monitoru. Pro většinu z nás hraje rozhodující roli vzhled a tloušťka. Je to, že hráči mohou mít zájem o konkrétní konektory a dobu odezvy.

Proto se chcete plně ponořit do světa 4K obrázků, budete muset koupit vhodný monitor. Věnujte pozornost jeho specifikaci. Pokud standardní obrazovky podporují rozlišení Full HD 1920 × 1080, pak by náš oblíbený monitor měl nést hrdý štítek UHD 3840 × 2160.

4k rozlišení

Rozlišení obrazovky s ohledem na jeho rozměry

Windows desktopové prostředí začíná trpět, když hustota pixelů na palec (PPI) přijde na 200. 30 „monitory s rozlišením 4K-144 mají hustotu PPI a obrazovek s skromnější 24“ se stejným rozlišením jsou již 184 PPI.

Taková vysoká hustota může způsobit zobrazení ikon na ploše a webových stránkách poněkud podivně, jako kdyby nebyly zaměřeny.

V některých hrách se vyskytují také škálovací problémy, například League of Legends a World of Warcraft, které mají malou měřítko výchozího rozhraní. Samozřejmě, nastavení her vám umožní přiblížit, ale to zase sníží jasnost obrazu.

  Glänzend oder matt: Welchen Monitor kaufen?

Problém “dvou panelů”

Některé 4K-monitory dosahují rozlišení 3840 × 2160 kombinací dvou panelů s rozlišením 1920 × 2160 pixelů. To znamená, že monitor obsahuje dva řadiče, z nichž každý odpovídá za svou polovinu matice. Počítač definuje takovou obrazovku jako dva samostatné logické monitory a připojuje je do jednoho celku pomocí ovladačů AMD (Eyefinity) a NVIDIA (Surround).

To znamená, že potřebujeme dobrý software, optimalizovaný pro jednu nebo jiné potřeby. Co se děje s tím?

Chcete se například líbit, pokud je hra zobrazena na jedné polovině obrazovky, nebo je obraz nepřirozeně natržen nebo zúžen kvůli nedostatku řidiče? Chcete-li zjistit pravdu o těchto specifických nuancí každého monitoru, který pravděpodobně nebude mít řadové konzultantů obchodů, budete muset seznámit s podrobném přezkoumání navrhované nákupu na internetu.

Obnovovací frekvence snímku

60 Hz, nebo aktualizace obrazu rychlostí 60 snímků za sekundu, jsou v posledních letech zlatým standardem. Pouze vysoce výkonné čipy uvnitř displejů dokážou vypořádat s tak velkým množstvím dat. Proto, aby se zamezilo zbytečnému růstu ceny, někteří výrobci instalují mikrokontroléry ve své výrobě a poskytují frekvenci pouze 30 Hz.

I při super výkonném naplnění systémové jednotky stále nevidíte více než 30 FPS, protože samotný monitor aktualizuje obraz pouze 30krát za sekundu. Igromany zde mohou značně zakopnout.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem vám můžeme doporučit koupit Samsung U28D590D za zahraniční cenu $ 700. Doufám, že po zveřejnění tohoto materiálu společnost nezapomene dát mi jednu kopii svých produktů pro reklamu.

Možná znáte více úspěšných možností?

Grafická karta

Už jste strávil spoustu peněz? Jsou to květiny! Monitor 4K je přátelský pouze s úrovní grafických karet high-end, to znamená, že to není ani nejlepší. Dokonce i AMD Radeon 295X2 dalo pouze 22 FPS při velmi vysokém nastavení ve hře Crysis 3, v Battlefield 4 toto číslo dosáhlo 37 FPS.

  Jbead – ein ausgezeichnetes Programm zum Erstellen von Strickgeschirren

Vedle zpracovatelského výkonu, aby zpracoval 8,3 milionu pixelů v 4K-obrazu, musí mít grafická karta na palubě dostatek paměti videa. Například dvě banda Nvidia 780 GTX Ti jen se udusil ve stejném Crysis 3, rozdával jen minimálně 3 FPS. Takový malý výsledek je způsoben nedostatkem video paměti RAM.

V ideálním případě by tedy systém měl zahrnovat nejen dva silné GPU, ale také 4 GB video paměti RAM pro každou z nich. Radeon 295X2 nese 8 GB video paměti a dvě Nvidia 780 GTX Ti v režimu SLI – pouze 6 GB. V tom spočívá selhání modelu GTX 780 v systému Crysis 3.

Titan Z

Vedle zmíněného modelu Radeon 295X2 je to dvě Nvidia GTX Titan (nezaměňujte s GT 7 Ti). Řešení od společnosti AMD se v kapse dostane 1,500 dolarů, dva Titan budou vytaženy za 2 000 dolarů. Pokud nejste omezeni finančními prostředky, nezapomeňte se podívat na nové video monstrum Nvidia Titan Z s 12 GB RAM na palubě za 3000 dolarů.

Připojení

Pokud se vám ještě nepodařilo vyděsit, můžete se uvolnit. Je to malý problém: připojte monitor k grafické kartě.

Obvyklé moderní displeje jsou připojeny k grafické kartě pomocí rozhraní HDMI. Většina připojení HDMI nepodporuje 4K. Vytáhnout toto usnesení HDMI 1.4 státu a pak jen s největší počet FPS – 30. Získejte prestižní 60Hz 4K monitorů mohl teoreticky HDMI 2.0, ale je to banální nemají příslušnou grafickou kartu.

Známý a známý HDMI tak může být zapomenut. Přejděte na DVI. Tato norma je schopna poskytnout obraz v rozlišení 17 Hz s rozlišením 3840 × 2400 (v režimu 33 Hz s dvojím propojením, ale většina monitorů nepodporuje takové spojení).

Jaké je řešení? DisplayPort! Pouze toto rozhraní je schopno stlačit 60 Hz na UHD a má správnou podporu z grafických karet. Ale tady je také tah. Abby, které DisplayPort nefunguje, potřebujete číslo verze 1.2. Starší verze podporují pouze “2560 × 1600”. Cena krajky je přibližně 20 dolarů.

  Leitfaden für Emoticons: wie man sie versteht und nicht in eine peinliche Situation gerät

DisplayPort

Nesprávně vybrané kabely mohou vést k artefaktům a podivnému chování snímků. Bliknutí, nelogická změna barev a zkreslení obrazu mohou způsobit obavy o váš drahý monitor, ale špatný kabel nemůže ublížit.

Závěr

Kdo to potřebuje za takové peníze?

Otázka ceny je samozřejmě relativní. Již před rokem nebo půl stojí náklady na jeden monitor 4K dosáhl desítek tisíc dolarů. Taková hromada peněz nebyla připravená položit ty nejvíce zoufalé nadšence.

Již dnes bude řešení 4K užitečné pro návrháře, návrháře a hráče. Pracovali na několika monitorech současně, nyní mohou nahradit všechny tyto “odpadky” obrovskými úhlopříčkami ve 34 “a dokonce i v 39”. Úžasná pracovní oblast spolu s působivými detaily poskytnou opravdu radost těm, kteří si to mohou dovolit.

Je příliš brzy, než se lidé mohou ponořit do nových technologií. A nejde jen o peníze. Stávající problémy s technickou kompatibilitou vyžadují přesné ladění, které téměř nepřibližuje hmotnost.

Zaznamenali jste 4K na počítači? Stojí to za to?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

위로 스크롤