Jak nainstalovat dvě verze operačního systému OS X na jednom počítači Mac

virtuální

Dovedu si představit, co je myšlenka určitě napadlo mnoho čtenářů, zatímco oni zaplatili pozornost k nadpisu tohoto článku – „A co někdo může být nutné použít dvě různé verze OS X na Mac?“. Řekněme, že potřebujete spustit několik starých programů PowerPC, které nemají optimalizaci pro moderní operační systémy. Po ruce je starý model iMac, na kterém je pro tento účel použit hlavní systém Mac OS X Snow Leopard. Jak jej mohu nainstalovat, například Mountain Lion, abyste získali přístup ke všem novým programům? Existují dvě možná řešení tohoto problému.

Za prvé, můžete si koupit samostatný pevný disk, naformátovat požadavkům Mac a nainstalovat jej na správnou verzi Mac OS X. Pokud potřebujete přepínat mezi systémy, jen spustit „Nastavení systému“ zvolte záložku „Startup Disk“ a vyberte v seznamu odpovídající disk.

Pokud se jedná o instalaci Mountain Lion, měli byste vzít v úvahu minimální požadavky na hardware. Oficiálně je možné nainstalovat nejnovější verzi operačního systému pro stolní počítače na následujících počítačích:

  • iMac (model 2007 nebo novější)
  • MacBook (model 2008 nebo novější)
  • MacBook Pro (model 2007 nebo novější)
  • MacBook Air (model 2008 nebo novější)
  • Mac mini (model 2009 nebo novější)
  • Mac Pro (model 2008 nebo novější)
  • Xserve (model 2009)

Také aktualizace na Mountain Lion vyžaduje 2 GB RAM, 8 GB místa na pevném disku a nainstalován OS X Snow Leopard 10.6.8 (nebo OS X Lion).

Existuje jiný způsob – virtuální stroje. Můžete zakoupit produkty Parallels Desktop 8 za $ 80 nebo VMware Fusion 5 za 50 dolarů. Obě tato řešení jsou nainstalována na Lion a Mountain Lion a umožňují provozovat další operační systémy (včetně Windows, Linux a starší verze OS X).

[přes macworld]

  Glänzend oder matt: Welchen Monitor kaufen?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top