Výhody a nevýhody iPhone 6 Plus očima majitele iPhone 6

Tumblr a Instapaper tvůrce Marco Arment, který v loňském roce použili iPhone 6 od jeho vydání, nedávno navštívil na cestu do britských ostrovů. Vzal s sebou iPhone 6 Plus, která dříve zanedbané a objevil mnoho nových věcí. Jeho zkušenost je zajímavá pro ty, kteří jsou zklamáni obvyklým “šesti” a přemýšlejí o jeho nahrazení, stejně jako pro ty, kteří stále chodí s iPhone 5 / 5s a neurčili, který model je třeba aktualizovat.

Arment používal iPhone 6, ale na cestě potřeboval telefon bez odkazu na operátora pro použití s ​​místní kartou SIM, takže jsem si musel vybrat mezi starými iPhone 5s a iPhone 6 Plus, zakoupenými pro testování aplikací. Nechtěl, aby zůstali s horší fotoaparát a menší baterii, takže si vybral iPhone 6 Plus. Dále je příběh z Marcovy tváře.

Co je dobré o iPhone 6 Plus?

  • Autonomie. V mém scénáři využití jsem zvýšil životnost baterie o přibližně 50-75% oproti iPhone 6, který musel být účtován přibližně v poledne, po kterém byl poplatek dostatečný až do konce dne, dokonce i při těžkém použití.
  • Kamera. Efekt optické stabilizace obrazu iPhone 6 Plus je téměř neviditelný při fotografování venku, ale sám se cítí uvnitř, což umožňuje snížit hodnotu ISO a v důsledku toho snížit hluk.
  • Zadávání textu. Velikost klávesnice v orientaci na výšku umožňuje rychleji a méně chybně psát text než na iPhone 6.
  • Velikost obrazovky. Větší obrazovka funguje skvěle při čtení knih, prohlížení webových stránek a fotografií. Není to pro mě špatné, optimalizace aplikací pro takové obrazovky.

Společně všechny tyto faktory činí z iPhone 6 Plus překvapivě dobrý smartphone pro cestování. Prostorná baterie vám umožňuje používat GPS a mobilní internet tolik, kolik chcete. Dobrá kamera také přispívá k aktivnímu využití, motivuje vás k fotografování a posíláte je kamarádům.

  Sehen Sie sich den Standort einer beliebigen IP-Adresse in Google Maps an

Během celého výletu jsem nikdy nelitoval, že jsem se iPad se mnou nepřijímal, přestože to neovlivnilo moji produktivitu – všechny problémy, které jsem úspěšně vyřešil pomocí softwaru iPhone 6 Plus.

V čem je iPhone 6 Plus neutrální

Po použití obvyklých “šest” iPhone 6 Plus se nezdá tak obrovský, jakmile se přestěhoval z 4-palcového iPhone 5 / 5s. O pár hodin později mi přestal připadat skvělý.

Je to opravdu horší než iPhone 6, když je používán jednou rukou, ale ne tolik, kolik jsem čekal – obě smartphony nejsou s jednou rukou velmi pohodlné.

V iPhone 6 Plus, stejně jako v iPhone 6, je tlačítko napájení neúspěšně umístěno – naproti tlačítkům hlasitosti. Toto, zdánlivě, bylo diktováno touhou po symetrii a velmi špatně ovlivňuje použitelnost použití. Několik měsíců jsem na to zvyklý a ještě náhodou stiskl obě tlačítka.

Sevření obou modelů je téměř stejný: no cover smartphone a snaží se vyklouznout z rukou. Navzdory skutečnosti, že všechny jeho předchozí iPhone jsem používal bez krytů a případy, několik týdnů poté, co koupil iPhone 6 jsem musel koupit kožené pouzdro Apple a teprve poté držet smartphone s jednou rukou to bylo pohodlné.

Myslím, že názor recenzentů, kteří volají iPhone 6 Plus “jiným typem zařízení”, který inspiroval jiný scénář použití, je chyba. Nepovažují to za “velký iPhone”, ale za “malý iPad”, což znamená použití v orientaci na šířku a držení oběma rukama. Možná, že nejsem fanoušek iPadu, ale v iPhone 6 Plus nevidím nový typ zařízení ani iPad. Je to jen velký iPhone.

Vlastně iPad-funkčnost mě dokonce obtěžuje a pokud je to možné, odpojil jsem ho. Rozdělení obrazovky v režimu na šířku, náhodné otočení domácí obrazovky – to vše mi umožňuje zapnout orientační zámek. Pro srovnání s iPad, obrazovka iPhone 6 Plus zůstává malá a je to stále jen velký iPhone.

  Coda 2: Umfassendes Tool für den Webentwickler

Co se stalo s iPhone 6 Plus?

Vzhledem k téměř stejné zkušenosti s používáním jako v případě iPhone 6 (nepohodlné uchopení a nemožnost pohodlného používání s jednou rukou), výhody iPhone 6 Plus jsou téměř “zdarma”. Jedinou významnou nevýhodou je fyzická velikost.

Pro mě byl největším problémem velikost “plusu”, nebylo to vždycky vhodné do kapes a zabralo příliš mnoho prostoru. Bylo to nepohodlné, kdybyste to dali a vytáhli z kapsy. Zpočátku mi připadalo, že to vůbec není problém, ale později jsem si všiml, jak to vždycky vyvázím a postavím před mě na stůl, což jsem nikdy předtím neudělal. Kromě toho, pokud potřebujete hodně projít nebo se pohybovat, iPhone 6 Plus ve vašem kapse způsobí některé nepříjemnosti.

Dva kompromisní smartphone

Kapacita baterie iPhone 6 Plus je pro mě největší výhodou. Je divné, že se nepoužívá pro marketingové účely. Apple posedlost designem a neustále se snižující tloušťka zařízení, vyvracejí pokrok, který by mohl zvýšit životnost baterie. Namísto toho získáme mínus jeden milimetr tloušťky.

Nepříjemné uchopení a režim “jedné ruky” umožňují obě smartphony v téměř identických podmínkách. Obě mají chyby, ale iPhone 6 Plus má více výhod. IPhone 6 je dostatečně velký na to, aby vyhověl větší kapacitě baterie a pár milimetrů tloušťky by to ještě více usnadnilo držet jednu ruku a snad i zachránit obsluhující kameru. Bylo by trochu těžší, ale nemyslím si, že by někdo z majitelů iPhone 6 nešel takovou obětí.

Apple však nevytvořil takové zařízení, takže dnes máme na výběr:

  • iPhone 6 Plus: jediná možnost, pokud potřebujete lepší autonomii a dobrou kameru, musíte mít s kapsou nepatrnou velikost.
  • iPhone 6: průměrná baterie, průměrné použití jednou rukou, nedokonalá kapsa.
  • iPhone 5S: jediná možnost pro pohodlné použití s ​​jednou rukou a velikostí kapsy, pokud jste spokojeni se zastaralým hardwarem a ne s nejvyšším ukazatelem výdrže baterie.

  6 Beste Schrittzähler für iPhone

Nechtěla bych takovou těžkou volbu, ale s ohledem na možnosti, které máme, je jasné, proč si mnozí z nás vybrali iPhone 6 Plus.

Relativní průměrnost obvyklých “šest” je důvodem, proč mnoho lidí hledá alternativy k němu a zkusit iPhone 6 Plus, který má stejné nevýhody, ale současně poskytuje významné výhody. Velká obrazovka a fotoaparát mě tak zničili, že se nechci vrátit k iPhone 5, ale zdá se mi, že za pár let si pár lidí pamatuje na “šestku” s tolik lásky jako 5s. Každopádně doufám, že příští generace iPhone bude postrádá použitelnost a design nedostatky, které máme v proudu.

Mezitím zůstanu na iPhone 6 Plus. Je jednodušší koupit kalhoty s většími kapsami, než přesvědčit Apple, že větší baterie v příštím středně velkém iPhonu potřebuje uživatele o více než jeden milimetr silnější.

přes

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top