10 způsobů, jak dát starému notebooku druhý život

Pamatuješ si na svůj první laptop? Kde je teď?

Nejvíce zastaralé nebo rozbité, ale opravované, přenosné počítače “odkazují” na své matky (babičky), aby položily “Kosynku” a seděly v sociálních sítích.

Ale v obratných rukou může notebook získat druhý život. Níže je kompilace některých nápadů na redesign vašeho notebooku.

Zpět v řadě

Začněme zřejmým – nechte notebook znovu pracovat. Může být nutné vyměnit některé součásti, vyčistit je dovnitř a ven a samozřejmě znovu nainstalovat software.

flickr.com
flickr.com

Pokud po všech těchto manipulacích se notebook stále “zpomaluje” a nesplňuje vaše požadavky, zkuste nainstalovat lehký operační systém (například systém Lubuntu nebo Chromium OS).

Laptop na zdi

27085143-page-630x450

Pokud ještě neplánujete používat starý notebook pro svůj určený účel, zavěste jej na zeď a použijte jej jako digitální fotorámeček, kuchyňský počítač pro recepty nebo zábavní desku pro posilovnu. Tyto možnosti jsou dobré pro přenosné počítače s poškozenou klávesnicí, touchpadem nebo jednotkou CD.

Další přístupový bod Wi-Fi

flickr.com
flickr.com

Pokud váš dům má místo, kde nechybí Wi-Fi (například podkroví nebo terasu), rozšíření pokrytí s dalším přístupovým bodem ze starého notebooku. To se děje poměrně snadno, a to jak v systému Windows, tak v počítači Mac. Tato metoda je dobrá, když byl Internet v dalekém koutě bytu potřebný najednou a naléhavě.

Skryté mediální centrum

mediální centrum

Proč potřebujeme mediální centrum? Jednou jsme na tuto otázku již odpověděli. Ale jak dělat mediální centrum ze starého notebooku? To může být nejen efektivní, ale i estetické. Laptop je tenký, což znamená, že se může skrýt za televizorem připevněným k posuvné kolejnici.

Projektor s krátkým zaostřením

projektor

Máte rád velké obrazovky? Symbióza starého notebooku a domácího projektoru vám pomůže sledovat filmy a fotografie na velké obrazovce (dobře, nečekejte na podchlazení) a prezentujte.

  9 DIY – nápady na ekonomickou opravu

Desktop nebo tichý server

laptop-2-allinone-25

Pokud je váš notebook v pořádném stavu, ale “vnitřní” jsou stále naživu, můžete vytvořit stolní počítač nebo klidný domovský server.

Tablet

FR8XWXLGVOX0X0E.LARGE

Otočte notebook do tabletu s dotykovou obrazovkou. Zní to neuvěřitelné? Vůbec ne! Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak to udělat. To je jen jeden z nich.

Externí monitor

FGWRAMCHR9V78UC.MEDIUM

Pokud má být samotný notebook odepsán, ale monitor stále není nic, oddělte případ od displeje a použijte ho jako externí monitor. Například jako další monitor pro hlavní PC.

Části

flickr.com
flickr.com

Další možnost (když je notebook špatný) – rozložte jej pro náhradní díly. Například pevný disk lze pomocí pevného pouzdra přeměnit na externí paměťové zařízení.

Pro prodej

flickr.com
flickr.com

Ukončete také zřejmé – prodat starý notebook, i když je poškozen. Jak vidíte z předchozích příkladů, svět je plný kouzelníků, pro něž modifikace a přetváření počítačů není jen hobby, nýbrž něco podobného sportu či způsobu života. Nikdy nevíte, co ještě mají na mysli a proč potřebují vaši slavnou nout. Nezapomeňte formátovat pevný disk před uvedením notebooku na eBay.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top