Jak opravit kabel iPhone

Dnes budeme mluvit o drátech iPhone s tenkým bleskovým konektorem. Jak víte, neslouží vždycky dlouho a šťastně. Nejdříve mají tyto kabely špatnou izolaci. A pokud jde o úplnou bezcennost v záhybu, končí celý drát. Bohužel zařízení společnosti Cupertino mají zabudovanou ochranu proti použití originálních doplňků (a budeme se s nimi zabývat v jednom z následujících materiálů). Proto je hlavním úkolem zachránit drát. Klíčovým slovem v tomto článku je takzvané “smršťování tepla”.

kabel iPhone, ZDE

Bohužel nejsem fanoušek systému iOS, takže jsem neměl původní (a ještě více pokazený) kabel pro nabíjení a přenos dat. V nejbližším obchodě byl užitečnější univerzální USB kabel se třemi konektory: microUSB a dvojicí bleskových konektorů staré i nové verze. Kabel je plný, ale …

Jak opravit kabel iPhone

… není těžké to rozmazlovat. Izolace na falešném kabelu je velmi podobná vlastnostem izolace originálu. Takže udělat pár řezů a simulovat obvyklé poškození kabelu není obtížné.

A teď už přišla oprava. K tomu použijeme nejběžnější trubky smršťovací s vhodným průměrem. Mimochodem, tato položka se prodává v obchodech s hardwarem, kde prodávají elektrické spotřebiče, mimo jiné. Stačí, když prodávajícímu sdělíte slovo “zmenšování teploty”.

Pro ty, kteří to nevědí: teplom smrštitelnou trubičkou je tenkostěnná plastová trubka s vnitřním průměrem od 1 do 110 mm pro izolaci drátů a dalších elektrických dílů. Po zahřátí (požadovaná teplota je od 70 do 110 stupňů) je trubka zhruba zhruba dvakrát stlačena. Po zahřátí se smršťovací trubka zcela opakuje všechny ohyby původního drátu. Sedí tak těsně, jak je to možné, bez zlomu – pokud zvolíte průměr, je téměř mrtvý.

V tomto případě je rameno narazil takhle, 6 mm (vytáhnout zástrčku na jeho problematické, ale větší velikost bude více vratká konstrukce).

Jak opravit kabel iPhone

Odřízněte kus trubky potřebné délky (s výpočtem od začátku drátu až po okraj poškození izolace s okrajem centimetru). Jemně položíme trubku na konektor, upevníme ji rukama nebo páskou.

  Jak sestavit 3D tiskárnu s ocelovým rámem doma

Jak opravit kabel iPhone

Po ohřátí na jakýkoli horký předmět: varná deska elektrického nebo plynového sporáku, zapalovač, plynový hořák. Dávejte pozor: tepelně smrštitelný materiál, jako je drát, netoleruje vysoké teploty a zejména otevřený oheň. Nad plamenem je dostatek horkého vzduchu. Na výstupu získáme obnovený kabel.

Jak opravit kabel iPhone

Příručka je napsána na základě jednoho zvědavého klipu, v komentářích, ve kterých bylo zjištěno, že obyvatelstvo Ruska je buď neznámé se smršťováním, nebo nemá v úmyslu jej použít pro svůj zamýšlený účel.

V následujících publikacích se naučíme odstranit displej z telefonu, abychom se dostali k baterii a vysušili utopený telefon. Chcete-li vidět materiál na jiném tématu, který vás zajímá, napište do komentářů.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top