Jak sestavit 3D tiskárnu s ocelovým rámem doma

Nebudu vykreslit všechny výhody a možnosti 3D tisku, jednoduše říkám, že je to velmi užitečná věc v každodenním životě. Je příjemné si někdy uvědomit, že sami můžete vytvářet různé předměty a techniky oprav, které používají plastové mechanismy, různé zařízení, spojovací prvky …

Ihned bych chtěl vyjasnit – proč nekoupit čínskou tiskárnu za 15 tisíc dolarů.

Obvykle přicházejí s akrylovými nebo překližkovými kryty, tiskové součásti s takovou tiskárnou se změní v neustálý boj s tuhostí pouzdra, kalibrací a dalšími událostmi, které zničí krásu tiskárny.

Akrylátové a dřevěné rámy jsou velmi flexibilní a lehké, při vysokém rychlosti tisku jsou vážně klobásky, díky čemuž je kvalita finálních dílů velmi žádoucí.

Majitelé takových snímků často sbírají různé zesilovače / těsnící materiály a neustále provádějí změny v konstrukci, čímž zabíjejí čas a náladu, aby se zabývali těsněním, než aby vylepšili tiskárnu.

Ocelový rám vám poskytne příležitost vychutnat si přesně tvorbu detailů a ne boj s tiskárnou.

Po mém malém průvodci si nebudete objednávat náhradní a nevypálíte si první elektroniku, jako já. Ačkoli to není tak hrozné: náklady na díly a náhradní díly pro tuto tiskárnu jsou levné.

Průvodce je určen hlavně pro nováčky, guru 3D tisku, s největší pravděpodobností zde nenajdou nic nového. Ale ti, kteří se chtějí připojit, po shromáždění takového souboru jasně pochopí, co je to. Nevyžaduje speciální dovednosti a nástroje, dostatek páječky, sadu šroubováků a šestiúhelníků.

Náklady na komponenty jsou relevantní pro leden 2017.

Podrobnosti objednávky

1. Základem pro tiskárnu je rám, čím těžší je a těžší, tím lépe. Těžký a robustní rámeček nebude při vyšších rychlostech klobásky a kvalita dílů zůstane přijatelná.

Moje volba spadla na ocelovém rámu od ruského výrobce.

Cena: 4 900 rublů za kus.

Rám je dodáván s veškerým potřebným hardwarem. Šrouby a gadgety kluci vložili do rezervy.

2. Vodicí hřídele a čepy M5. Závitové čepy a vodicí hřídele nejsou součástí rámečku, přestože jsou na obrázku.

 • Leštěné šachty jsou sada 6 kusů.

Cena: 2 850 rublů na sadu.

Možná, že to bude levnější. Pokud budete hledat, pak je nutně nutno vyleštit, jinak budou mít všechny šachty hřídelů vliv na detaily a celkovou kvalitu.

 • Hřeby M5 je nutné zakoupit v párech.

Cena: 200 rublů za kus.

To je ve skutečnosti obvyklé knoflíky, které lze zakoupit ve stavebnictví. Hlavní věc je, že by měly být co možná nejvyšší. Kontrola je jednoduchá: je třeba položit čep na skleněnou fólii a přehodit ji na sklo, tím lépe se točí, čímž je hladší. Hřídele se kontrolují vhodným způsobem.

Obecně z tohoto obchodu nepotřebujeme nic víc, protože na stejnou věc, kterou si můžete koupit od Číňana, existuje divoká přirážka.

3. Sada ovladačů krokových ovladačů RAMPS 1.4 + Arduino Mega 2560 R3 + A4988.

Cena sady: 1 045 rublů.

RAMPS 1.4 je rozšiřující deska pro Arduino. K tomu je připojena veškerá elektronika, vkládá ovladače motorů. Pro celou napájecí část tiskárny odpovídá. V tom nejsou žádné mozky, v tom není nic, co by ho mohlo spálit a zlomit, nemůžete si vzít náhradní.

Arduino Mega 2560 R3 – mozku naší tiskárny, na kterou zaplníme firmware. Doporučuji vám ušetřit: kvůli nezkušenosti je snadné hořet, například nesprávným vložením ovladače krokového motoru nebo obrácením polarity při připojení zástrčky. Mnoho lidí to čelí, včetně sebe. Abyste nemuseli čekat týdny na novou, vzít alespoň jednu další.

Krokové ovladače A4988 jsou odpovědné za provoz motorů, doporučuje se zakoupit další náhradní soupravu. Mají stavební odpor, nezakrývají ho, možná už jsou vystaveny požadovanému proudu!

 • Náhradní Arduino MEGA R3.

Cena: 679 rublů za kus.

 • Náhradní ovladače pro krokový motor A4988. Doporučuji vám dodatečně objednat další náhradní kit ze 4 kusů.

  Nový život starých pneumatik: 74 nápadů na DIY

Cena: 48 rublů za kus.

4. Regulátor napětí se snižuje.

Cena: 75 rublů za kus.

Je třeba chránit naše Arduino. Má svůj vlastní spouštěcí regulátor od 12 V do 5 V, ale je velmi nápadný, velmi horký a rychle zemře.

5. Sada krokových motorů.

Cena sady: 2 490 rublů.

V sadě 5 kusů potřebujeme jen 4. Můžete vyhledat soubor čtyř, ale vzal jsem celou sadu, nechte ji být náhradní. Může být proveden upgrade a druhý protlačovač vytlačit podporu pomocí druhého extruderu nebo dvoubarevných částí.

6. Sada pásů, ložisek a spojů.

Cena setu: 769 rublů.

Tato sada obsahuje vše, co potřebujete pro tuto tiskárnu.

7. Mechanické omezovače – potřebují 3 kusy.

Cena: 23 rublů za kus.

Jen v případě, vezměte 4 kusy, nechte jeden být náhradní. Náklady na penny, ale bez takového malého detailu nebude fungovat (najednou je vadný).

8. Displej s vestavěnou čtečkou karet.

Cena: 501 rublů za kus.

Na zadní straně je čtečka karet, do které později vložíte paměťovou kartu s modely pro tisk. Můžete si vzít jednu volnou plochu: pokud nesprávně připojíte nějaký prvek, nejpravděpodobněji nejprve zemře displej.

Pokud máte v úmyslu připojit tiskárnu přímo k počítači a vytisknout z počítače, obrazovka je zcela nepotřebná, tisk lze provést bez ní. Jak však ukazuje praxe, je výhodnější tisknout z karet SD: tiskárna není připojena k počítači, může být umístěna alespoň v jiné místnosti, aniž by se obával, že počítač bude viset nebo že byste jej náhodně vyřízli uprostřed tisku.

9. Napájecí zdroj (12 V).

Cena: 1 493 rublů za kus.

Tento zdroj napájení je o něco větší než ten, který by měl být, ale snadno se vylétá a jeho kapacita je krátká.

10. Hot stůl.

Cena: 448 rublů za kus.

Požadováno pro tisk s plastovým ABS. Při tisku PLA a jiných typů plastů, které se při chlazení nezmršťují, můžete tisknout bez zahřívání plošiny, ale stůl je povinný, sklo se nasadí.

11. Tlačítko a svorka (220 V).

Cena: 99 rublů za kus.

12. Extruder.

Cena: 2 795 rublů za kus.

Tento extrudér je přímý extrudér, tj. Mechanismus pro dodávání plastů je umístěn těsně před jeho topným prvkem. Radím vám, abyste si vzali právě takový, umožní vám tisknout všechny druhy plastů bez zvláštního zatížení. V úplné sadě je vše potřebné.

13. Chladič pro vyfukování součástí.

Cena: 124 rublů za kus.

Ve skutečnosti je nutné vyfouknout PLA a jiné pomalu kalené druhy plastu.

14. Chladič pro foukání řidičů.

Cena: 204 rublů za kus.

Je to velmi nezbytné. Větší chladič výrazně sníží hluk z tiskárny.

3d tiskárna s vlastními rukama, chladnější

15. Náhradní trysky.

Cena: 17 rublů za kus.

Při zanášení je jednodušší vyměnit trysky než vyčistit. Dávejte pozor na průměr otvoru. Případně můžete vytočit různé průměry a vybrat si sami. Dávám přednost tomu, aby zůstal na 0,3 mm, kvalita dílů získaných s takovou tryskou mi stačí. Pokud kvalita nehraje zvláštní roli, vydejte trysku širší, například 0,4 mm. Tisk bude mnohem rychlejší, ale vrstvy budou viditelné. Vezměte několik současně.

16. Vrtačka pro čištění trysky.

Cena: 31 rublů za kus.

Je velmi snadné se zlomit, buďte opatrní. Vrtání nelze vzít: je to jednodušší, jak jsem psal výše, sbírat náhradní trysky a měnit je. Stálo to penny a jsou velmi zřídka ucpané – při použití běžného plastu a filtrem, který vytiskne první věc.

17. Sada stolních pružin.

Cena: 56 rublů za kus.

V sadě 5 kusů, 4, které používáme pro stůl, používáme jednu pružinu pro zarážku osy X.

  10 způsobů, jak dát starému notebooku druhý život

18. Nastavte nastavení tabulky. Potřebujete 2 sady.

Cena setu: 36 rublů.

Tyto soupravy potřebujeme pouze kvůli dlouhým šroubům, s nimiž následně připojíme extrudér.

19. Sada vodičů pro připojení krokových motorů.

Cena sady: 128 rublů.

20. Kousek sklenice na stole.

Můžete objednat borosilikátové sklo, které odolává vysokým teplotám. Používám obvyklé sklo: může odolat až 90 stupňům, ale už ji nepotřebuji.

Toto je vše, co potřebujete k vybudování tiskárny.

Kvalita tištěných částí s takovou sadou bude téměř stejná jako kvalita drahých značkových tiskáren. Vše závisí na dalších nastaveních, výběru správné teploty a dalších nuancích, které se dozvíte v tisku. Výhoda takové tiskárny, ve srovnání s drahou značkou, považuji za možnost rychle, levně a nezávisle opravit jakoukoli část, aniž bych trávila nervy a peníze.

Náklady na takový soubor není vyšší než 20 tisíc rublů.

Pokud si takovou tiskárnu koupíte úplně, její náklady na dnes jsou 43 900 rublů.

Když si objednáme AliExpress, ušetříme asi 24 tisíc rublů se stejnými součástmi a extruder, který jsme zvedli, v některých ohledech ještě lepší.

3d tiskárna s vlastními rukama, příslušenství

Sestavení tiskárny

A pak začneme fascinující proces montáže podle oficiálních pokynů.

Pokyny →

Zrcadlo →

Montážní proces je docela fascinující a poněkud připomíná sestavu sovětského metalového designéra.

Vše shromažďujeme podle pokynů s výjimkou následujících položek

V bodě 1.1, na konci, kde jsou fixní koncové podpěry fixní, neděláme ložiska 625z – nicméně jsme je objednali. Vodicí šrouby jsou ponechány v “volném plováku” v horní poloze, tím nás ušetří z tzv. Wobblingového efektu.

V odstavci 1.4 na obrázku je černý spacer. V sadě s rámem to není, namísto toho jsou plastové pouzdra, používáme je.

V bodě 1.6 držák vřetena osy Y není připevněn k zadní části, ale k přední stěně tiskárny. Pokud tak neučiníte, jsou součásti vytištěny v zrcadle. Bez ohledu na to, jak jsem se snažil získat tento firmware, neuspěl jsem.

Chcete-li to provést, pájte terminál na zadní stranu desky:

V odstavci 2.4 máme další extruder, ale je připojen stejným způsobem. To vyžaduje dlouhé šrouby, vezmeme je ze sady pro nastavení stolu (18. místo v seznamu). V sadě s rámem nejsou žádné takové dlouhé šrouby, stejně jako v místních obchodech.

V odstavci 2.6 začneme sestavovat náš “sendvič” od společnosti Arduino a RAMPS a okamžitě provádíme velmi důležitou revizi, která je zřídka zapsána v příručce, ale která je přesto velmi důležitá pro další bezproblémový provoz tiskárny.

Potřebujeme rozdělit náš Arduino z napájecího zdroje, který pochází z desky RAMPS. Chcete-li to provést, odpařujeme nebo odřízneme diodu z desky RAMPS.

Pájecí regulátor napájíme na vstup napájecího zdroje, který je předem nastaven na 5 V, mimochodem spadne standardní síťová zásuvka. Lepidlo nalepíme regulátorovi na někoho mnohem pohodlnějším, nalepil jsem zadní stranu samotného Arduina.

Napájení z napájecího zdroje do zařízení RAMPS jsem se pájil odděleně od nohou, abych nechal volný konektor pro připojení dalších zařízení.

Dále položíme všechny dráty. Můžete si koupit speciální opletení, můžete, stejně jako já, použít potěry nebo pásky.

Než začnete, zkontrolujeme, že se vůbec nic nezvládne, vozík se zastaví a zastaví bez překážek. Nejprve se všechno bude pohybovat těsně, časem se budou pohybovat ložiska a vše bude hladké. Nezapomeňte namazat vodítka a šrouby. Mazím silikonovým mazivem.

Znovu vidíme, že nikde není nic krátkého, řidiči krokových motorů jsou správně dodáni podle pokynů, jinak by obrazovka a Arduino spálily. Omezovače musí být také umístěny s ohledem na správnou polaritu, jinak by spaloval regulátor napětí na Arduinu.

Příprava na provoz

Je-li vše správně připojeno, můžete pokračovat v dalším návodu k obsluze.

  Jak spojit šňůrky tak, aby nebyly nikdy untied

Pokyny →

Zrcadlo →

Užitečné materiály v některých ohledech naše firmwaru

 • Moje vlastní a pracovní verze firmwaru pro tuto tiskárnu a extruder. Pro podrobnosti, které jsme si objednali, je mírně kalibrován.
 • Oficiální firmware 3d-kutily.

Naplňte firmware pomocí IDE Arduino 1.0.6, vyberte na obrazovce tiskárny Auto Home, ujistěte se, že jsou správně připojeny terminátory a správná polarita podložek. Pokud se pohybuje v opačném směru, jednoduše otočte svorku motoru o 180 stupňů. Pokud po začátku pohybu uslyšíte ošklivé písknutí, je to písknutí krokových ovladačů. Je nutné zkroutit ladicí rezistor podle pokynů.

Doporučuji vám, abyste začali tisknout z PLA-plastic: není náladový a dobře drží modrou škótku, která se prodává ve stavebních obchodech.

Vezmu si plastovou společnost Bestfilament. Vzal jsem firmu REC, ale nelíbilo se mi, jak se vrstvy ležely. Tam je také moře různých značek a druhů plastu: od gumy k “dřevěné”, od průhledné až metalizované … Další společnost, která vám doporučí, je Filamentarno. Mají barvy rány a vynikající vlastní druh plastu s vynikajícími vlastnostmi.

Plastové ABS a HIPS I tisknu na kaptonovou pásku, rozmazanou obyčejnou lepidlovou tužkou z kancelářského skladu. Tato metoda je dobrá, protože není vůně. Existuje mnoho dalších různých způsobů, jak zvýšit přilnavost součásti ke stolu, dozvíte se o tom sami v procesu pokusů a omylů. Vše je dosaženo zkušeností a každý si zvolí vlastní cestu.

Proč tato tiskárna je založena na Prusa i3?

 1. Tiskárna je všežravá. Můžete tisknout libovolný typ dostupných a pružných prutů. Dosavadní trh pro různé druhy plastů je docela rozvinutý, není třeba mít uzavřenou krabici.
 2. Tiskárna se snadno sestaví, konfiguruje a udržuje. Dítě může dokonce vyzvednout.
 3. Spolehlivě.
 4. Distribuované v síti moře informace o jeho konfiguraci a modernizaci.
 5. Vhodné pro upgrade. Můžete objednat druhý extruder nebo extruder se dvěma tiskovými hlavami, nahradit lineární ložiska kaprolonovými nebo měděnými pouzdry, čímž se zlepší kvalita tisku.
 6. K dispozici za peníze.
Filtr pro vlákna

Vytiskl jsem spojovací prvek pro vytlačovací stroj E3D V6, potištěný na chvíli s tímto extrudérem s přívodem z bowdenu. Ale vrátil jsem se k MK10.

Koupil jsem takový upgrade, v budoucnu vytiskneme dva plasty.

Vyhřívání stolu pro rychlejší vytápění: podklad s vrstvou reflexní fólie a lepidlem. Ve dvou vrstvách.

Zvýšila se světlost pásku LED. V určitém okamžiku se obtěžovalo zapnout světlo pro ovládání tisku. V budoucnu hodlám opravit fotoaparát a připojit se k tiskárně Raspberry Pi pro vzdálené sledování a odesílání modelů k tisku bez zkreslení jednotky flash.

Chcete-li snížit hluk z tiskárny, je nutné pod ní umístit gumové podložky. Je možné je vytisknout, ale prozatím jsem se s tými silikonovými opěrkami zacházel, jednou koupil pod pračkou.

Máte-li děti, takový návrhář bude velmi užitečný a zajímavý. Nebude těžké přilákat děti do této oblasti, samy si budou moci vytisknout různé hračky, designéry a chytré roboty.

Mimochodem, země nyní aktivně otevírá dětské technologické parky, ve kterých děti vyučují nové technologie, včetně modelování a trojrozměrného tisku. Mít takovou tiskárnu doma bude velmi užitečné pro nadšené dítě.

Kdybych měl v dětství takovou věc, mé štěstí by nebylo omezené, a jestli se k tomu přidám jiné motory, Arduino, snímače a moduly, pravděpodobně bych plavalo střechu z příležitostí, které by se před vámi otevřely. Místo toho jsme rozpustili plast ze starých hraček a vedli z baterií nalezených v koši.

Pro všechny, kteří se rozhodnou opakovat, si přeji úspěšné shromáždění a okamžitý příjezd objednaného zboží. ????

Děkuji vám za vaši pozornost, pokud máte nějaké otázky, zeptejte se.


Velmi užitečný zdroj ruského jazyka, na kterém najdete veškeré informace o tomto směru: 3dtoday.com.

Tisíce hotových modelů pro tisk všech věcí: thingiverse.com.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top