Výběr vysoké školy: 25 nejlepších univerzit v Evropě

Výběr univerzity je nesmírně důležitým úkolem absolventů a jejich rodičů. Existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit. Co člověk má rádi, co byste chtěli stát, jaké jsou vaše životní cíle. A od toho si vyberte místo univerzity, její pedagogické pracovníky, kvalitu vzdělání a mnoho dalšího.

Připravili jsme pro vás seznam nejlepších univerzit v Evropě, kde můžete získat vzdělání. Uvedli jsme také náklady na školení. Vyberte si nejlepší, předložíte dokumenty a začněte hýbat vědou z žuly.

1. Technická univerzita v Madridu, Španělsko

Technická univerzita v Madridu
Emprego pelo Mundo

Technická univerzita v Madridu je stará univerzita. Některé fakulty mají více než 100 let. Škola architektury a inženýrství je velmi důležitá, protože zde vznikla historie španělské technologie po dvě staletí. Na této univerzitě můžete získat bakalářské, magisterské a doktorské tituly v oblasti obchodních a společenských věd, inženýrství a technologie. Na území univerzity pracuje 3 000 zaměstnanců a 35 000 studentů studuje.

Poplatky za školné: 1 000 eur ročně (přibližná cena).

2. Univerzita v Hamburku, Německo

Univerzita v Hamburku
Wikipedia

Na základě univerzity je šest fakult. Tyto fakulty nabízejí téměř všechny možné disciplíny – od ekonomiky, práva, společenských věd až po humanitní vědy, přírodní vědy a informatiku a medicínu. Více než 5 000 zaměstnanců a téměř 38 000 studentů. Je to jedna z největších univerzit v Německu.

Poplatky za školné: 300 eur za semestr.

3. Madridská univerzita Complutense, Španělsko

Wikimapia
Wikimapia

Je to jedna z nejstarších univerzit na světě. A možná i nejprestižnější vzdělávací instituce ve Španělsku. Jsou zde dva areály. Jeden je v Moncloa, druhý je umístěn v centru města. Zde můžete získat bakalářský titul v oblasti obchodních a společenských věd, umění a humanitních věd, lékařství a inženýrství. Jedná se o velmi velkou univerzitu, kde studuje více než 45 000 studentů.

Poplatky za školné: 1 000-4 000 eur na celé období studia.

4. Oxfordská univerzita ve Velké Británii

Oxfordská univerzita
Tatur

Historie této školy pochází z roku 1096. Je to nejstarší anglicky mluvící univerzita na světě. Více než 20 000 studentů zde studuje. Obchod, společenské vědy, umění a humanitní vědy, jazyk a kultura, medicína, technologie a technologie jsou k dispozici. Více než 5 000 zaměstnanců. Devětkrát udělila královskou cenu.

Poplatky za školné: od 15 000 liber.

5. Univerzita v Glasgowu, Spojené království

Univerzita v Glasgowě
Wikipedia

Univerzita Glasgow je jednou z nejstarších učebních míst ve Velké Británii. Čtvrtá nejstarší univerzita v celém anglicky mluvícím světě. Patří mezi deset nejlepších zaměstnavatelů pro výzkum ve Velké Británii. Existuje mnoho programů pro studium v ​​zahraničí, které pomáhají při zaměstnávání. K dispozici jsou následující oblasti: podnikání, společenské vědy, umění, humanitní obory, jazyk a kultura, lékařství, technologie a technologie. Můžete také získat doktorát.

Poplatky za školné: od 13,750 liber.

6. Humboldtova univerzita v Berlíně, Německo

Berlínská univerzita Humboldt
Studrada

Bylo založeno v roce 1810. Pak byl nazván “matkou všech moderních univerzit.” Tato univerzita má velkou autoritu. Studenti zde nabízejí komplexní humanistické vzdělání. Byla to první univerzita svého druhu na světě. Stejně jako v ostatních vzdělávacích institucích z tohoto seznamu můžete získat doktorát, stejně jako bakalářské a magisterské tituly. Žulová věž je na univerzitě hučená o 35 000 lidí. Je to jedinečné, protože zde pracuje pouze 200 lidí.

Poplatky za školné: 294 eur za semestr.

7. Univerzita v Twente, Nizozemsko

Univerzita v Twente
Wikipedia

Tato holandská univerzita byla založena v roce 1961. Původně pracoval jako technologická univerzita s cílem zvýšit počet inženýrů. V současné době je to jediná univerzita v Nizozemsku s vlastním areálem. Počet míst je omezen – pouze 7 000 studentů. Univerzita zaměstnává 3 300 vědců a odborníků.

Poplatky za školné: 6 000-25 000 EUR ročně.

8. Univerzita v Bologni, Itálie

Bologna univerzita
Fórum Vinsky

Jedna z nejstarších univerzit na světě. Mnozí věří, že tato univerzita je východiskem a základem evropské kultury. Právě zde se každoročně nabízí žadatelům 198 různých směrů. Více než 5 000 zaměstnanců a více než 45 000 studentů.

Poplatky za školné: od 600 eur za semestr (přibližná cena).

9. Londýnská škola ekonomiky a politologie, Spojené království

London School of Economics a politické vědy
Wikipedia

Byla založena v roce 1895, aby pomohla studentům se specializací na studium společenských věd. Má vlastní areál, který se nachází v centru Londýna. Zde můžete studovat kriminologie, antropologii, sociální psychologii, mezinárodní vztahy, sociologii a mnoho dalších věd. Asi 10 000 studentů je vyškoleno a 1 500 zaměstnanců pracuje. Právě tato instituce dala světu 35 vůdců a hlav států a 16 nositelů Nobelovy ceny.

Poplatky za školné: 16 395 liber za rok.

10. Leuven Catholic University, Belgie

Univerzita v Leuvenu
Wikimedia

Byla založena v roce 1425. V současné době je největší univerzitou v Belgii. Má velmi vysoké hodnocení, areály se nacházejí v Bruselu a ve Flandrech. Více než 70 mezinárodních vzdělávacích programů. Současně je zde trénováno 40 000 studentů a pracuje 5 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: 600 eur ročně (přibližné náklady).

11. Švýcarská vysoká škola technická v Curychu, Švýcarsko

Denis Kolesnikov
Denis Kolesnikov

Začínal svou práci v roce 1855 a dnes je jednou z nejlepších univerzit na světě. Hlavní areál je v Curychu. Vzdělávací instituce nabízí některé z nejlepších programů ve fyzice, matematice a chemii. Více než 20 000 studentů a 5 000 zaměstnanců. Pro přijetí musíte absolvovat test.

Poplatky za školné: 650 švýcarských franků za semestr (přibližné náklady).

12. Mnichovská univerzita Ludwig-Maximilian, Německo

Mnichovská univerzita Ludwig-Maximilian
Akademik

Jedna z nejstarších univerzit v Německu. Je umístěn v hlavním městě Bavorsko – Mnichov. 34 Nobelových laureátů jsou absolventi této instituce. Druhá největší univerzita v Německu. 45 000 studentů a asi 4 500 zaměstnanců.

Poplatky za školné: asi 200 eur za semestr.

13. Svobodná univerzita v Berlíně, Německo

Svobodná univerzita v Berlíně
Turista

Založena po druhé světové válce v roce 1948. Jedna z nejlepších univerzit na světě, pokud jde o výzkumnou práci. Má mezinárodní kanceláře v Moskvě, Káhiře, São Paulu, New Yorku, Bruselu, Pekingu a Dillí. To umožňuje podpořit vědce a výzkumníky a vytvořit mezinárodní kontakty. K dispozici je 150 různých programů. 2 500 zaměstnanců a 30 000 studentů.

Poplatky za školné: 292 eur za semestr.

14. Univerzita Freiburg, Německo

Univerzita v Freiburgu
Teolog

Byla vytvořena tak, aby studentům umožnila učit se bez politického vlivu. Univerzita spolupracuje s více než 600 vědci z celého světa. 20 000 studentů, 5 000 zaměstnanců. Znalost německého jazyka je povinná.

Poplatky za školné: cca 300 EUR za semestr (cena je přibližná).

15. Edinburghská univerzita, Spojené království

Edinburská univerzita
Wikipedia

Byla založena v roce 1582. Zástupci 2/3 národností z celého světa jsou zde trénováni. Nicméně 42% studentů pochází ze Skotska, 30% z Velké Británie a pouze 18% ze zbytku světa. 25 000 studentů, 3 000 zaměstnanců. Slavní absolventi: Catherine Grangerová, Joan Rowling, Charles Darwin, Conan Doyle, Chris Hoy a mnoho dalších.

Poplatky za školné: od 15 250 liber ročně.

16. Federální polytechnická škola v Lausanne ve Švýcarsku

Federální polytechnická škola v Lausanne
Wikipedia

Tato univerzita je financována státem a specializuje se na vědu, architekturu a inženýrství. Zde se můžete setkat se studenty z více než 120 zemí. Na území této univerzity je založeno 350 laboratoří. V roce 2012 předložila tato univerzita 75 prioritních patentů se 110 vynálezy. 8 000 studentů, 3 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: 1 266 švýcarských franků ročně.

17. University College London, Spojené království

University College v Londýně
Britský most

Strategicky umístěný v srdci Londýna. Známé pro působivý výzkum. Tato instituce byla první, která přijímala studenty jakékoliv třídy, rasy a náboženství. Na této univerzitě pracuje 5 000 zaměstnanců a 25 000 studentů.

Poplatky za školné: 16,250 libry za rok.

18. Technická univerzita v Berlíně, Německo

Technická univerzita v Berlíně
Garant Tour

Tato univerzita hrála velkou roli při přetváření Berlína do jednoho z předních průmyslových měst na světě. Zde jsou studenti vyškoleni v technologii a přírodních vědách. 25 000 studentů a 5 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: asi 300 eur ročně.

19. Univerzita v Oslo, Norsko

Univerzita v Oslo
Wikipedia

Založena v roce 1811, je financována státem a je nejstarší institucí v Norsku. Zde můžete studovat obchodní, sociální a humanitní vědy, umění, jazyk a kulturu, medicínu a technologii. 49 magisterských programů v angličtině. 40 000 studentů, více než 5 000 zaměstnanců. Pět vědců z této univerzity se stalo laureátem Nobelovy ceny. A jeden z nich získal Nobelovu mírovou cenu.

Poplatky za školné: žádné informace.

20. Vídeňská univerzita, Rakousko

Vídeňská univerzita
Akademik

Založena ve vzdálené 1365 a je jednou z nejstarších univerzit v německy mluvících zemích. Jedna z největších univerzit ve střední Evropě. Největší vědecká a pedagogická univerzita v Rakousku. Její areály se nacházejí v 60 osadách. 45 000 studentů a více než 5 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: cca 350 eur za semestr.

21. Císařská vysoká škola v Londýně, Velká Británie

Imperial College v Londýně
Novinky v kvalitě HD

Císařská vysoká škola v Londýně začala nabízet své služby v roce 1907 a oslavila své 100. výročí, čímž se stala nezávislou institucí. Dříve byl součástí Londýnské univerzity. Je to jedna z nejprestižnějších univerzit ve Velké Británii. Tato škola má co do činění s objevem penicilinu a základy optických vláken. V Londýně je osm školních areálů. 15 000 studentů, 4 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: od 25 000 liber za rok.

22. Univerzita v Barceloně, Španělsko

Univerzita v Barceloně
Wikipedia

Univerzita v Barceloně byla založena v roce 1450 ve městě Neapol. Šest kampusů ve druhém největším městě Španělska – Barcelona. Volné kurzy ve španělštině a katalánštině. 45 000 studentů a 5 000 zaměstnanců.

Poplatky za školné: 19 000 eur ročně.

23. Moskevská státní univerzita v Rusku

Moskevská státní univerzita
FEFU

Univerzita byla založena v roce 1755 a je považována za jednu z nejstarších institucí v Rusku. Více než 10 výzkumných center poskytujících praktickou pomoc studentům ve výzkumné práci. Věří se, že vzdělávací budova Moskevské státní univerzity je nejvyšší vzdělávací institucí na světě. Více než 30 000 studentů a až 4 500 zaměstnanců.

Poplatky za školné: 320 000 rublů za rok.

24. Královský technologický institut, Švédsko

Královský technologický institut
Wikipedia

Největší a nejstarší technická škola ve Švédsku. Důraz je kladen na oblast aplikované a praktické vědy. Více než 2 000 zaměstnanců a 15 000 studentů. Ve srovnání s ostatními univerzitami v této části světa je velké procento studentů cizinci.

Poplatky za školné: od 10 000 eur ročně.

25. Cambridge University, Velká Británie

Cambridge University
Restbee

Bylo založeno v 1209 letech. Vždy na seznamu nejvýznamnějších univerzit na světě. 3000 zaměstnanců a 25 000 studentů z celého světa. 89 laureátů Nobelovy ceny. Absolventi Cambridge mají nejvyšší procento zaměstnání ve Velké Británii. Univerzita s opravdovým celosvětovým názvem.

Poplatky za školné: od 13 500 liber za rok.