Jak vytvořit stylový web? Tilda Publishing!

Than Tilda se liší od ostatních návrhářů

1. Návrhový kód

Stránku shromažďujete nejen z prvků, ale z bloků, které projektant předem navrhl. Je-li to text, upraví se velikost písma, odsazení a řádkování. Pokud se jedná o obrázek, bude jeho podpis umístěn na správném místě. Většina bloků se skládá z několika prvků, které návrhář již sestavil do kompozice. Nemusíte hádat přes kde a co by mělo být umístěno.

Tilda: návrhový kód

Například kryt (první obrazovka). Skládá se z fotografie, titulu, popisu a někdy i tlačítka. Vyhodnotíte obsah, který máte, vyberete vhodnou možnost z 30 obálek, změníte fotografii a připravíte text. Nemusíte přemýšlet o velikosti písma nebo o odsazení mezi názvem a popisem, kde má být tlačítko umístěno. Návrháři vám pomohli. Samozřejmě, všechny parametry lze změnit, pokud existuje důvěra a pochopení toho, co děláte. Ale jako výchozí bod, předem navržené bloky jsou velmi dobrou podporou.

Tilda: hotové bloky

2. Flexibilita použití

Vývojáři mysleli sedm způsobů, jak využít Tilda: připojit svou vlastní doménu nebo subdoménu, pro opuštění webu na subdoméně Tilda, export stránky a umístit jej na svém serveru, aby část místa na Tilda a postavit ho do existujícího webu, vytvořit publikaci pomocí API. K integraci s webovými stránkami na platformách WordPress a Bitrix jsou k dispozici pluginy.

3. Služby pro příjem dat z formulářů

C Tilda devět integrovaných služeb: e-mail, Google Docs, MailChimp, SendGrid, UniSender, GetResponse, AmoCRM, «Megaplan“ a “Bitriks24”. Můžete přijímat aplikace pro zasílání e-mailů, vytvářet e-mailové seznamy nebo sbírat potenciální zákazníky v systému řízení zákaznických dat (CRM).

4. Přidání jedinečných položek

Pokud potřebujete speciální funkce, které nejsou ve výchozím nastavení k dispozici, použijte funkci vložení kódu HTML. Můžete najít hotová řešení nebo si objednat vývoj programátora – kus kódu nebude stát bohatství.

Služby, které lze snadno přidat k projektu na Tilda:

 • Časová osa událostí – Timeline.knightlab.
 • Interaktivní mapy – Storymap.knightlab.
 • Vstupenky na událost – TimePad.
 • Interaktivní snímky – Thinglink.
 • Zpětná vazba – Uservoice.

Začínáme s publikací Tilda

Začínáme s publikací Tilda

Pojďme z teorie do praxe. Po registraci s Tildou se okamžitě zobrazí seznam šablon. Vyberte příslušnou a upravte ji nebo začněte čistou stránkou. Volba neomezuje vaši kreativitu žádným způsobem: kdykoliv můžete šablonu změnit bez uznání. Je to jen ukázka dobrého designu a příklad použití bloků.

Šablony v publikaci Tilda

Poté, co jste si vybrali šablonu, Tilda vás vyzve ke sledování krátkého videa o rozhraní.

Rozhraní je velmi jednoduché: vlevo je knihovna bloků rozdělená do kategorií. Veškerý obsah bloku se upravuje na základě zásady “kliknutí změněné”.

Úpravy v publikaci Tilda

Obecná doporučení pro vytvoření webové stránky

Přesně řečeno, vytvoření webového projektu nezačíná registrací na návrháře webu. Nejprve je třeba formulovat myšlenku a přemýšlet o struktuře, poté provést studii, nakreslit několik možností pro budoucí stránky a připravit obsah. Podrobnosti o tomto postupu jsou podrobně popsány v článku Tilda Publishing “Jak vytvořit web. Podrobný průvodce. “

Podívejte se na video tutoriály o tom, jak vytvořit různé typy projektů: stránky, vícestranové stránky, blogy nebo dlouhé stránky.

Sekce #madeontilda pomůže lépe porozumět možnostem platformy a nalézt inspiraci. Zde jsou příklady dobrých zkušeností uživatelů.

Příklady práce provedené na Tilda Publishing

Po vydání všech bloků se ujistěte, že stránky vypadají hezky a uklizené. Zarovnejte odrážky, upravte jejich čísla, zkontrolujte, zda je velikost písma stejná v textu. Ujistěte se, že na místě je dostatek volného místa. Další podrobnosti o přesnosti najdete v článku Tilda “Časté chyby v návrhu webové stránky.”

Zamyslete se nad navigací na webu nebo uvnitř jedné stránky. Přidejte nabídku, ujistěte se, že je vizuálně dobrá: není příliš velká, nepřeplňuje celou stránku. Nemělo by být mnoho položek menu, je to nejlépe ne více než pět. Odvážně zvětšete sekce. Názvy by měly být krátké, měly by být přečteny na první pohled. Položka nabídky sestávající ze tří slov je zjevně nevhodná.

Příklad nabídky

Nezapomeňte propojit firemní písmo. Tilda umožňuje připojit písma z Typekitu a Google Fonts nebo vlastní.

Publikujte web. Dej jí název pomocí subdomény Tilda, připojte svou vlastní doménu nebo exportujte kód a umístěte jej na server.

Nezapomeňte na statistiky. Zaregistrujte se v Google Analytics nebo Yandex.Metrics, získáte kód a zapište jej do nastavení.

Postarejte se o to, jak bude váš web vypadat, když bude vydán ve vyhledávačích nebo sociálních sítích: vyplňte název webu, popis, přidání klíčových slov. Každá stránka je vybavena malou fotografií, pak na rassharivanii bude kvalitativně zarámována.

Výhody publikace Tilda

 1. Není třeba znát kód. Nemusíte se naučit kódovat nebo žádat o pomoc známí programátoři. Všechna nastavení v praktickém editoru.
 2. Návrhář není potřeba. Bloky jsou navrženy odborníky, všechny proporce jsou smířeny a harmonické.
 3. Adaptivní design. Bloky jsou navrženy tak, že nemusíte upravovat návrh pro tablety a smartphony. Stránky vypadají skvěle na všech zařízeních.
 4. Snadná editace. Pokud vytvoříte místo pro klienta, pak v budoucnu může rychle provést změny a udržovat stránky sami bez pomoci profesionálů.
 5. Doména nebo export. Stránka se připojí k vlastní doméně nebo je exportována jako kód pro zveřejnění na jiném serveru.
 6. Zabudovaná analýza. Zobrazí se návštěvy a uživatelé (včetně stránek). Plus přepínače Google nebo Yandex jsou připojeny ve speciálním rozhraní tím, že jednoduše uvedou číslo.
 7. Optimalizace pro vyhledávače. Můžete řídit, jak stránky vypadají ve výsledcích vyhledávání nebo v sociálních sítích.
 8. Flexibilní konfigurace. Veškeré speciální prvky se přidávají vložením kódu HTML.
 9. Velký výběr písem. Připojte libovolné písmo z Typekitu, písma Google nebo použijte vlastní.
 10. Formy přijímání dat. Vaši zákazníci se budou moci přihlásit k odběru aktualizací, nechat svůj telefon nebo e-mail. Jsou integrovány devět služeb příjmu dat.

Tarifní plány

Zdarma. Jeden web, 50 stran, 50 MB prostoru na serveru. Adresa stránky má tvar mysite.tilda.ws. Bezplatné.

Osobní. Jeden web, 500 stránek, 1 GB místa na serveru. Doménové připojení a kompletní sbírka bloků. Pět set rublů za měsíc, pokud se platí za rok.

Obchod. Pět stránek, 500 stránek (pro každou stránku), 1 GB místa na serveru. Kód exportujte. Tisíc rublů za měsíc, pokud jsou placeny za rok.

Tilda Education

Tilda Education

Vedle služby tvorby webových stránek na platformě je i část vzdělání – knihovna znalostí o web designu a online žurnalistice. Sekce se skládá ze tří částí: “Praxe”, “Vývoj” a “Kurzy”. “Praxe” je rozsáhlý manuál, který odpovídá na konkrétní otázku “jak?” A pomáhá při každodenní práci. “Vývoj” obsahuje nástroje pro hledání nápadů, rozšiřování odborného horizontu, vytvoření vizuálního vkusu a sledování trendů webového designu. Kurzy pomáhají zvládnout základní teorii designu a zvýšit svou kompetenci v publikování na webu. Kurz “Design v digitálním prostředí” byl již propuštěn a připravuje se k vydání kurzu internetového marketingu.