Proč sledovat video na Vimeo, ne na YouTube

1. Pohodlné a hladké používání

Vimeo se může pochlubit jedním z nejvíce hladkých, rychlých a citlivých videopřehrávačů. Je jasně vidět, která část klipu byla uložena do vyrovnávací paměti. Ale i když potřebujete část, která dosud nebyla načtena, přehrávání obvykle pokračuje bez zpoždění. Rozhraní přehrávače není přeplněné zbytečnými detaily.

Jednou z charakteristických znaků služby je kvalita videa. Používá nejlepší metody dekódování, válečky mají vysoký datový tok. Díky tomuto obsahu vypadá bohatší.

2. Originalita a kreativita

vimeo com
vimeo.com

Servis ani s obrovskou touhou nemůže být nazýván odpadky. Stahování videa není samoúčelným cílem: autoři se snaží ukázat světové originální a zajímavé videa.

Na Vimeu nejvyšší koncentraci zajímavého obsahu. Za předpokladu, že na YouTube pro jedno užitečné a vysoce kvalitní video je tisíc k ničemu, pak na Vimeo každé třetí video si zaslouží pozornost.

Stojí za zmínku, že v popsané službě nemůže najít žádný typ obsahu. Vzhledem k tomu, že komunita se většinou skládá z ředitelů jedné či druhé úrovně, významnou součástí katalogu jsou karikatury, hudební videa a krátké filmy. Nicméně získávají popularitu a například válečky z kategorie pokynů.

3. Pohodlné vyhledávání

vimeo video
vimeo.com

Na YouTube často není snadné najít zajímavý obsah. Každou minutu služba načítá 300 hodin časomíru a slovo “nové” ztrácí hodnotu. A ačkoli web má chytrý systém doporučení, výsledky ne vždy uspokojují tvůrčí hlad.

Na videu Vimeo patří každé video do jedné ze 16 kategorií, které lze prohlížet přes speciální sekci. Videozáznamy jsou ale přiděleny skupinám – zvláštním tématům, které uživatelé vytvářejí. To zjednodušuje vyhledávání konkrétních záznamů a sdružuje uživatele do současné komunity.

4. Kontrolovaná videa

vimeo com
vimeo.com

Na webu existují dva další způsoby, jak zobrazit obsah: sbírky autora a část s videa, která získává popularitu.

Sbírky jsou vytvářeny samotnými zaměstnanci společnosti Vimeo. Toto jsou videa, která sledují a označují za velmi zajímavý obsah. Na stránce se stopami najdete několik podsekcí: nedávno přidané, premiéry, to nejlepší pro měsíc a pro rok.

Oblíbené videa jsou videa, která se nedávno velmi často dívají. V tomto případě je vše automatizováno a neustále aktualizováno. Něco nového se dá najít každý den. Tato videa se zobrazují na hlavní stránce Vimeo. V každé kategorii naleznete také nejoblíbenější videa.

5. Žádná reklama

Nikdo nemá rád reklamu, protože je to plýtvání volným časem. Kromě toho má reklama nepříznivý vliv na kreativitu. Pokud jde o počet názorů, obsah ztrácí svou originalitu a zájem.

Na Vimeo není vůbec žádná reklama. Proto je použití služby ještě více uspokojivé: v moderním internetu je to luxus.

6. Nenápadné zpeněžení

Volný obsah je úžasný, ale musíte vydělat peníze pro režiséry a producenty. Pokud Vimeo nenabídne příležitost získat příjmy, pak je nepravděpodobné, že by to mělo tolik zajímavých videí.

Vzhledem k tomu, že na webu nejsou žádné reklamy, uživatelé zaplatí přímo autory. Program Vimeo on Demand nabízí několik příležitostí prodávat výsledky práce. Současně tvůrci videí obdrží 90% výnosů: žádná další video služba se nemůže pochlubit takovou velkorysostí.

7. Konstruktivní komunita

vimeo.com

Vimeo se vyznačuje také atmosférou, která převládá v místní komunitě. Na jiných místech uživatelé často vzájemně komunikují pouze v rámci jednotlivých kanálů. Komunita Vimeo je o něco mnohem globálnější.

Uživatelé služeb jsou často mnohem zralí. Místo má mnohem více pozitivních komentářů než negativní, téměř žádný trolling. Zřídka se objevuje pocit, že se autor vznáší nad publikem. Existuje pocit, že všichni lidé mají společný cíl.

Sledujte video na Vimeo →

Loading...