Proč se vaše nohy potají po denní práci a co s tím dělat

Prvním důvodem, proč se nohy zvětšují, je otok, který nastane, pokud je voda v těle zachycena. A někdy se nejen zvětšují nohy a holení, ale tvář a ruce.

Pokud se otok objeví po dlouhém letu, několik hodin stál na nohou nebo před menstruací a pak zmizel, pak je to normální.

Ale pokud nohy zvětšují každý večer nebo ráno tvář vypadá jako polštář, potom mohou být na vině následující nemoci.

Možné příčiny otoku

Zranění

Možná jste právě narazili a nepřipojili k němu žádnou důležitost a vaše noha byla oteklá, protože jste vytáhli parta nebo poškodili kloub. V tomto případě bolest na místě bobtná a kvůli vaskulárnímu poškození a protože krev narazí na zdroj bolesti. Takže pokud vaše nohy ublíží, pak jste v pohotovosti.

Těhotenství

Edémy u těhotných žen se často objevují, zejména později. Jsou-li malé, není v tom nic strašného, ​​ale nohu by měl sledovat lékař.

Pokud do edému přichází bolesti hlavy, nevolnost, dyspnoe, závratě, jsou to alarmující příznaky. Signály o zvýšení krevního tlaku a pravděpodobně o preeklampsii – což je pro těhotné nebezpečné.

Lymphostasis

Někdy voda neopouští tělo, protože lymfatický systém, který musí naše tělo očistit, nefunguje. Problémy se objevují, pokud z nějakého důvodu lymfatické cévy a uzliny přestanou fungovat v plné síle.

K tomu dochází při závažných onemocněních, při léčbě rakoviny, obezity.

Potřebujete speciální postupy a kompresní prádlo, které pomohou snížit otoky.

Chronická žilní nedostatečnost

Krev, která dala kyslík, se vrací do srdce přes žíly – nádoby s jednocestnými ventily, které jsou nezbytné pro to, aby krev proudila jedním směrem. Pokud je něco vadné u ventilů, například fungují horší s věkem, krev se může akumulovat v nohách.

Srdeční selhání

S touto chorobou se srdce nemůže vyrovnat s prací a nepomáhá krví správnou silou. Proto krev stagnuje, zejména v nohou.

Další příznaky: častý srdeční tep, dušnost při fyzické námaze (například je těžké vylézt po schodech), neustálou únavu.

Nemoci ledvin

Ledviny filtrují krev a vylučují z ní odpad. Pokud ledviny najednou selžou, přebytečná voda se v těle přetrvává a hromadí se dolů.

Na problémy s ledvinami je také signalizován ranní otok na obličeji a vaky pod očima.

Onemocnění jater

Pokud trpíte hepatitidou nebo často pijete alkohol, jaterní buňky umírají a jejich místo je obsazeno pojivovou tkání, která se nedokáže vypořádat s filtrací – hlavní funkcí jater. To znamená, že kapalina se opět nahromadí, na opasech a v břiše se objeví otoky.

Co dělat s otoky

Nejprve pochopte, odkud pocházejí. K tomu musíte vidět lékaře a provést diagnózu, abyste se pokusili odstranit samotnou příčinu otoku, tedy onemocnění.

Zatímco je léčba, pomozte si tady a teď.

  • Relaxujte a ochlaďte. Pro odpočinek je lepší si vzít pózu, ve které nohy budou vyšší než hlava. Používejte kompresní ponožky a připevněte k edému ledu. To pomůže snížit otoky.
  • Chůze pěšky za krokem. Pokud během dne sedíte nebo stojíte hodně, pohyb pomůže vyrovnat se s otokem. A pravidelné procházky jsou ještě lepší.
  • Vezměte si diuretikum. Diuretika jsou léky, které pomáhají odstranit tekutinu z těla. Pokud máte onemocnění, které jsme uvedli, lékař vám předepíše lék, který se vyrovná s otoky. Některé léky na hypertenzi mohou navíc způsobit otoky. Informujte svého lékaře o těchto příznacích.
  • Jezte potraviny s vysokým obsahem hořčíku. Pokud do stravy přidáte 200-400 mg hořčíku, pomůže se zbavit nadbytečné tekutiny. Pokud jde o farmaceutické doplňky, poraďte se s lékařem, ale nejdříve zkuste konzumovat ovesné vločky, banány, mandle, brokolici a řepu častěji.

Když jsou edémy nebezpečné

Musíte vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve, pokud máte otoky nohou, nemůžete dýchat a máte pocit bolesti v hrudi. Také nezdržujte návštěvu lékaře, pokud:

  • stisknete prstem oteklou oblast a když se pusti, je na kůži díra;
  • kůže na opuchnuté ploše vypadá opuchnutá a zdá se, že je připravena k prasknutí.
Loading...