Jak se chovat s postou Ruska: tajemství, které vám ušetří čas, peníze a nervy

Pokud věříte na internetu, “ruská pošta” je “korporace zla”. Její krédem je chaos. Vše rozbíjejte a prohrajte za své peníze! Jedním oddílem je jedno okno. Vybrali jste turn? Napište vůli. Takže jen pro případ. “Jste mnoho, ale já jsem sám” – nejvíce zdvořilý, co můžete slyšet od poštovníka. A proč stále visí portrét “Hamlet měsíce” na významném místě?

Ale možná že není všechno tak špatné? Není všechno ztraceno?

Pošta Ruska

Je vhodné posunout odpovědnost. Ale co když vytvoříme sami sami nějaké problémy s “Ruskou poštou”? Najednou prostě neznáme pravidla a swingové neexistující práva?

Uklidněte se! Nespěchejte, prosím, zaškrtněte poznámky: “Nevědí zákony! Dokonce i pro Železnice přimlouvat! “Jen si přečtěte až do konce. Řekneme vám, jak spolupracovat s “poštou Ruska” bez zbytečných výdajů a potíží.

Naučte se odlišit zásilku od balíku

Podle federálního zákona č. 176 “O poštovní komunikaci” obsahuje poštovní zásilky:

 • dopisy;
 • pohlednice (pohlednice);
 • převod peněz;
 • periodika;
 • malé balíčky;
 • pozemky;
 • parcely.

V 21. století se mnozí z nich zdají irelevantní. Čteme ne noviny, ale zpravodajské agentury. Komunikaci a budování firmy komunikujeme e-mailem. A peníze jsou zaslány z karty na kartu. Ale s malými balíčky, balíky a balíky, dokonce i geekové musí čelit. Jaké online nakupování bez nich?

Malý balíček – mezinárodní poštovní zásilka obsahující drobné předměty. Maximální hmotnost je 2 kg. Nepotřebuje speciální balení.
Šatní skříně – poštovní zásilka s investicí ve formě tištěných publikací (knihy, časopisy, noviny), obchodní dokumenty, rukopisy, fotografie. Maximální hmotnost je 2 kg. U balíků sestávajících výhradně z knih 5 kg.
Balení – poštovní zásilka pro předávání věcí. Minimální rozměry: 114 × 162 mm nebo 110 × 220 mm.

Všechny položky jsou rozděleny na jednoduché a zaregistrováno. Jednoduché jsou přijímány a dodávány bez příjmů a podpisů. Koupil jsem obálku s razítkem, poslal dopis a adresát se podíval do schránky a obdržel ji. Ve druhém případě je vše zdokumentováno: odesílateli je doručen doklad a příjemce obdržel oznámení.

Položky doporučené pošty jsou:

 1. Přizpůsoben (dopisy, pohlednice, balíčky, malé balíčky) – jsou dodány proti podpisu, v případě potřeby si můžete objednat doručení.
 2. Cenné (dopisy, balíky, balíky) – při odesílání odhadovaných nákladů na přílohu se někdy provádí inventář.
 3. S dobírkou – poplatek za převod je shromážděn od příjemce po obdržení.

Proč všechny tyto detaily? Jen typ odchodu závisí na podmínkách, načasování a nákladech na dopravu.

Pechkin zná svou práci! Jenomže, podle vašich představ, podle stávajících pravidel balíček nemůže být odeslán parcel (pouze písemná korespondence a doklady) a pozemek může vážit méně než jeden kilogram. Například jste se rozhodli poslat své milované babičce dar (500 gramů) a krabici čokolád (300 gramů) jako dárek. Díky sladkému obsahu bude balíček považován za balíček: bude balen ve speciálním plastovém sáčku nebo kartonové krabici. A byla by jen kniha, jdi na balíček.

Někdy se však “neštandardní” investice vyhotovují jako zásilka. Například magnety, kosmetické sondy nebo semena. To se děje, když investice není těžká a každou minutu počítá.

První třída vs EMS

Existují následující způsoby odesílání poštovních zásilek:

 1. Zem – dopisy a balíky jsou doručovány po železnici, silnici a jiné pozemní dopravě.
 2. Avia – letecká dodávka.
 3. Kombinované – část cesty jde na zem a část – letí.
 4. Zrychlený – Dodací lhůty se snižují o několik dní.

Ve vnitřní e-mailové zprávě se téměř neprovádí letecká doprava. Důsledkem je, že zásilky probíhají již delší dobu. Čím dál, tím déle. Například čas pro jednoduchý dopis z Ulyanovska do Moskvy je pět dní. Chcete rychleji? Žádný problém! Vyberte první třídu.

Odlety první třídy – Jedná se o zrychlenou vnitřní zásilku, jejíž dodací lhůta je o 25-30% nižší než obvykle. Kromě toho je manipulace a zabavování prvotřídních zásilek vždy prioritou a jejich dodání není předmětem sezónních omezení. Je pravda, a jsou dražší.

Jinými slovy, zásilky první třídy jsou dodávány rychle a kdekoli. Základní data kontroly jejich převodu jsou uvedeny ve zvláštní tabulce.

  Kako zaspati za 2 minute, gdje god bili

Posílejte však pouze dopisy a balíčky první třídy. Nedělejte parcely! A tady je čas na výjimky.

Vyřešit problém. Musíte poslat semena vzácných rostlin vašemu strýci. Ale na podzim je cesta do své čtvrti tajga rozmazána, takže jedinou dostupnou dopravou je vrtulník. Přijíždí jednou týdně. Otázka: jak dodat strýc semena, aniž by čekal na zimu, když vyčerpá bahno? Řešení: požádejte poštovní zaměstnance, aby balíček uspořádal jako balíček první třídy. Strýc obdrží semena s prvním vrtulníkem.

První třída by neměla být zaměňována s dodávkou EMS.

EMS (Express Mail Service) je služba pro expresní doručení položek. Ona se zabývá odbočením “Post of Russia” – služba EMS Ruské pošty. Tuzemská expresní zásilka se uskutečňuje v celé zemi a mezinárodní provozuje ve více než 190 zemích.

EMS je dodávka z dveří ke dveřím. Kurýr přijme zásilku přímo z domu nebo kanceláře a doručí ji kamkoli. EMS Russian Post má svou vlastní dopravní síť, tady zaručuje bezpečnost a poskytuje příležitost k zajištění odchodu z poškození nebo ztráty. Rychlé doručení je dražší než urychlená zásilka.

Jak zjistit cenu

Náklady na dopravu ovlivňují:

 1. Druh odjezdu: dopis / balíček / pozemek; na zakázku / cenné / jednoduché / s dobírkou.
 2. Způsob odeslání: běžný nebo expedovaný.
 3. Hodnota.
 4. Vzdálenost.
 5. Hmotnost.

V případě registrovaného poštovního balíčku je poplatek účtován pouze za hmotnost, vzdálenost k nákladům není ovlivněna. Náklady na cenný obal, stejně jako další cenné předměty, závisí na vzdálenosti, hmotnosti a součtu hodnocení plus 4%. Takže pokud vyhodnotíte balíček ve stovkách rublů, pak tarif za vzdálenost a váhu přidá další čtyři rubla.

Cestovní pas a další doklady jsou zasílány pouze cennými dopisy (balíky) s povinným seznamem příloh.

Výše odhadu je často úmyslně podhodnocena odesílatelemi. Pokud není rozdíl, zaplatíte více? Ale je tu stále rozdíl. Po ztrátě balíku je odesílatelovi kompenzována částka ocenění bez ohledu na skutečnou hodnotu přílohy. Sto rublů tak sto rublů.

Kolik budete muset zaplatit, když vysíláte něco uvnitř země, můžete zjistit pomocí kalkulačka “Post Russia”.

Nepřisávejte, když operátor zavolá další částku: to není rozmar. Kalkulačka nezohledňuje regionální vlastnosti zásilky, náklady na balení a další doplňkové služby (více o nich níže). Je nepravděpodobné, že “podvádíte”: výpočet nákladů na odesílání provádí počítač, kde operátor zadá všechny potřebné parametry.

Jak poslat

Krok 1. Určete typ odjezdu

Balíček nebo malý balíček? Vlastní nebo cenné? Obvyklé nebo rychlé doručení?

Taneční náklady z toho, co chcete poslat. Buďte opatrní: některé položky nesmí být zasílány jednotlivci. Zde je seznam. Například poslat přítele do sousedního městského humidoru s kubánskými doutníky – žádný problém. A stejná sada přítele v zahraničí – už to není možné.

Krok 2. Připravujeme

Balíky zaslané do Ruska bez inventáře investice mohou být shromažďovány doma – uložit věci do krabice, posunout je pimply filmu. Na poště bude vše zkontrolováno, balík bude nalepen značkovou páskou a příslušné náležitosti budou připevněny. Chcete-li sestavit inventář, je lepší nechat se zabalit vůbec. Je výhodnější sbírat zásilku přímo na poště: operátor si přesto pečlivě zkontroluje každou přílohu a dá ji do inventáře.

Pošlete křehké a rozbité věci a můžete je také bezpečně ochránit. Požádejte zaměstnance, aby uvedl štítek “Pozor!”. Pak podle pravidel musí být pečlivě zabaleno a předáno z ruky do ruky, aniž by se vzdalo. Z bezpečnostních důvodů budete muset zaplatit extra – plus 30%.

  5 razloga zbog kojih mačke vole toliko

Je velmi důležité správně napsat adresu příjemce. Jak vyplňte formulář “kde / komu”, přečtěte si zde.

Balení poštovních zásilek, vyplňování doprovodných formulářů, například celní, sestavení inventáře příloh, psaní adres a písemných zpráv – to vše jsou doplňkové služby. Jsou hrazeny samostatně a nezobrazují se ve všech komunikačních oborech.

Jinými slovy, provozovatel nemusí pro vás napsat adresu nebo vyplní celní prohlášení. Pokud to nemůžete udělat sami, bude vám pomáháno, ale budete muset zaplatit dodatečně.

Jak sledovat

Můžete sledovat pohyb položek doporučené pošty. V mezinárodní zprávě existují kódy tras pro toto, v interní zprávě je 14-znakový identifikátor.

Je v šeku vystaveném na poště. Zadáním identifikátoru do speciálního formuláře na webu zjistíte, kde se pozemek nachází.

www.medrk.ru
www.medrk.ru

Sledování poštovních zásilek je možné pomocí aplikace “Russian Post”. Ano, mají aplikaci!

Aplikace je velmi pohodlná. Můžete kdykoli zjistit, kde se pozemek nachází, a pokud se změní jeho stav (“Nechat centrum třídění”, “Přijaté adresátem”), aplikace pípne. Můžete také najít nejbližší poštu, naučit se index na adrese a dokonce i chatovat s týmem podpory! Také existuje “jedinečná” služba pro obyvatele Moskvy a Petrohradu. Ale o tom později.

“Post of Russia” má ještě jednu službu, o níž ví velmi málo lidí. Jedná se o SMS oznámení o přijetí doporučené zásilky nebo její doručení. Chcete-li tuto službu aktivovat, je třeba vyplnit e-mailovou adresu s telefonním číslem. Cena jedné SMS je 10 rublů. Službu můžete zaplatit při přijetí zásilky. Mletý dehet je jednorázová služba.

Jak správně přijímat

Krok 1. Získejte oznámení

Pokud obdržíte doporučenou zásilku ve svém jménu a adrese, zjistíte o tom. Ve vaší poštovní schránce odloží kus papíru s radostnou zprávou – upozornění. Bude z něj jasné, jaký druh odeslání vám byl zaslán, kdy, odkud a jak moc to váží.

Oznámení jsou primární a sekundární. Primárně se vydává zpravidla den po obdržení balíku v balíku (uveďme například tento typ odjezdu). To znamená, že jestliže balíček přišel na 1., pak je nejpravděpodobnější, že oznámení bude napsáno na 2. místě. To je způsobeno skutečností, že korespondence s kancelářemi pochází zpravidla po obědě a trvá to čas zpracovávat.

Od okamžiku vydání počátečního oznámení začíná doba, kdy příjemce obdrží zásilku. Je to pět pracovních dnů. Pokud jste z nějakého důvodu neměli dostatek z nich a nebrali jste balíček (odjeli jste, jste nemocní, nebyl čas), pak vám bude vydáno druhé oznámení ve tvém jménu. Stává se také, že člověk nepřijel, protože neobdržel počáteční oznámení. Koneckonců, může spadnout z poštovní schránky, může být ukradena, může to být bez povšimnutí přilepením na stěnu krabice.

Při příjezdu na balíček v den přijetí druhotného oznámení nebo následujícího rána nebude účtován poplatek za skladování. Ale pokud jste pouze číslo 15 nebo 22, pak musíte zaplatit 5 rublů za každý den “prostoje”.

Krok 2. Půjdeme na poštu

Příjemce vyplní zadní stranu oznámení, v němž uvede své údaje o pasu, příjmení a uvede číslo a podpis. Na pozici budete muset předložit oznámení a cestovní pas.

Podle zákona je hlavní doklad osvědčující totožnost občana Ruské federace na území Ruska pasem (rodný list). Rovná platnost je dočasná identifikační průkaz občana Ruské federace (formulář č. 2-P). Pas, řidičský průkaz, kreditní karta, důchodový certifikát a podobně nejsou doklady prokazující totožnost.

Poštovní důstojník zkontroluje správnost oznámení a shodu údajů pasu. Potom přinese balíček, zváží to pro vás (přípustnou chybu 70 gramů) a odevzde ji.

Mnoho lidí se mylně domnívá, že mohou parcely otevřít na místě, a pokud je něco poškozeno, okamžitě požadují náhradu škody. De-jure otevřete zásilku na poště můžete je nutné ve dvou případech:

 1. Balík se seznamem příloh. V takovém případě musí operátor se souhlasem klienta otevřít rámeček a zkontrolovat, zda jsou všechny položky na svém místě.
 2. Vnější plášť je poškozen. Pokud se objeví “stopy hackingu”, můžete požádat o otevření zásilky. V tomto případě je pozván vedoucí pošty a vypracován zvláštní zákon. Pokud se ukáže, že v balíčku chybí něco, probíhá šetření.

  Fenomen ASMR-a: kako šapuće djevojaka iz YouTubea pomoći će vam da zaspite

Napsali jsme plnou moc

Položku doporučené zásilky můžete obdržet osobně nebo prostřednictvím serveru proxy. Ale samozřejmě je to, že zásilka nebude doručena poštou, i když je to vaše žena / matka / syn a dokonce i když přijde s vaším pasem. Potřebujete plnou moc.

Plná moc musí být písemná. Napište: “Já, takoví a takoví, kteří tam bydlí, údaje o cestovních pasech a takových, věřím, že takový člověk, který tam žije, údaje o pasech takových a takových, že dostanou doporučené zásilky, které přijdou na mé jméno.”

Je lepší napsat “doporučenou poštu”. Pokud zadáte balíček, pak nebude dán malý balíček nebo dopis a plná moc bude skutečně jednorázová.

Plná moc musí být ověřena. Není nutné jít k notáři! Plná moc při přijímání poštovních zásilek lze ověřit na pracovišti nebo na pracovišti, na místě ošetření. Je důležité, aby byl dokument korunován hlavním pečetem instituce (organizace) a zrakem podpisu hlavy s přepisem. Plná moc s “pečeť pro odkaz” a úder účetního se nezahrnuje.

A přivedou domů?

Lidé, kteří oceňují svůj čas a nenávidí linku, mohou využívat takovou placenou službu “Post of Russia” jako domácí dodávku. Existují dvě možnosti.

 1. Dodávka malých balíků. Pokud balíček váží méně než dva kilogramy, můžete zavolat na telefonní číslo uvedené v oznámení a doručení objednávky. Dodávka se uskutečňuje během poštovního provozu na adrese uvedené na zásilce. Příjemce musí předložit cestovní pas. Cena služby je 100 rublů.
 2. Doručení zásilek kurýrem. Pamatujte, řekli jsme, že obyvatelé Moskvy a Petrohradu, kteří používají aplikaci “Post of Russia”, mají výsadu? Takže s pomocí aplikace mohou objednat kurýr (!) Dodání parcely. Dodání bude provedeno do dvou dnů ode dne podání přihlášky (každý den od 9:00 do 20:00). Předáte zásilku adresátovi po předložení cestovního pasu. Cena služby je 199 rublů.

Stěžuju se!

Společnost Lifkhaker již napsala o tom, co má dělat, pokud balíček přichází s vadami a pokud poštovní zásilku ztratil. Podrobné články – čtěte, nebuďte líní. Dnes vám řekneme, jak si můžete stěžovat na poštovní zaměstnance, pokud vás např. Potopil (o hrůze!) Nebo poskytoval služby špatně.

Metoda číslo 1

V každé poště je k dispozici sdělení a návrhy. Můžete tam bezpečně házet hanobení. Podle pravidel by měla být tato kniha denně kontrolována. Když se objeví nový záznam, kopie se provede a odešle do řídící a dotazovací služby “Post Russia”. Odpovědná osoba píše vysvětlující poznámku k žádosti.

Metoda č. 2

Kontaktujte přímo telefonní centrum. Referenční služba “Pošta Ruska” považuje odvolání občanů, poskytuje základní informace a vyhledává pošty. Telefon: 8-800-2005-888. Email: [email protected]

Malá rada: než si napíšete stížnost, nezapomeňte, že na druhé straně barikád je muž s velmi nezávidlivým platu. Ale pokud jsou vaše práva skutečně porušena, nezapomeňte je dodržovat!

Tam je velký vtip o “postu Ruska”. Ale ne pro každého.

“Ruská pošta” je víc než jen organizace. Nikdo nezpochybňuje, že existují problémy. Velké problémy. Ale předtím, než se pokoušíte posílat, zkuste se s ní spřátelené. Jak vidíte, pravidla jsou jednoduchá. Budete zvládnout a ušetříte čas, peníze a nervy.

Je něco doplněno? Napište komentáře!

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top