מדריך מעשי באמצעות אוטומטור

automator-iconAutomator היא תוכנית ידידותית למשתמש להפליא מ – Mac OS X זה מאפשר לך להפוך כמה שגרת היומיום פעולות. למרבה הצער, רוב המשתמשים החדשים MAC אפילו לא יודע את קיומו של כלי זה. אז היום אני אנסה לתקן את זה בעזרת דוגמאות המחשה להראות את העקרונות הבסיסיים של יצירת מיני תוכניות, אשר נקראים “תהליכים” (זרימת עבודה).

שינוי שם קבוצה של תמונות

אנו כנראה להתחיל עם משימה פשוטה למדי של שינוי שם קבוצה של תמונות על פי מסכה מסוימת המכילה את שם הקובץ, המספר שלה ואת התאריך הנוכחי. אם ישנם מספר קבצים כאלה, ניתן לשנות אותם שם באופן ידני, אבל עם מספר גדול של קבצים, אני ממליץ להשתמש בשירותי אוטומציה.

כדי להפעיל את כלי השירות, זה מספיק כדי למצוא את הסמל שלה בחלק העליון של ספריית יישומים, או להשתמש המשגר ​​האהוב עליך להשיק יישומים / מערכת זרקור. וכמה שניות לפני שנראה את חלון היישום, כמו גם רשימה של תבניות זמינות:

 • “תהליך” הוא רצף הפשוט ביותר של פעולות שניתן להתחיל ישירות מאוטומטור.
 • “תוכנית” הוא תהליך עצמאי וניתן לשמור כמו יישום Mac OS X רגיל עם הרחבה * .app.
 • “שירות” הוא תהליך זה תלוי בהקשר, ניתן להשתמש בכל המערכת או יישומים בודדים.
 • “תיקיית פעולה” הוא הושק רק עבור התיקייה שצוין בו והוא מאותחל עם אובייקטים שנוספו אליו.
 • “הדפס תוספים” משמשים כדי לשפר את האפשרויות של שיח הדפסה.
 • “תזכורות ICal” הן תהליכים המופעלים על ידי אירועים שנוספו ל- iCal.
 • ולבסוף, “Image Capture Plugin” ניתן להשתמש ביישום המתאים לעיבוד תמונות שהועלו מהמצלמה.

אוטומטור 01

במקרה שלנו, בחר את “תיקיית פעולה” – ולפני יופיע חלון מחולק לשני אזורים. בחצי השמאלי נמצאת הספריה (רשימה של פעולות ומשתנים זמינים), ובצד שמאל מופיע חלון זרימת העבודה, שבו ניתן לגרור פריטים מהספרייה.

כאשר האפשרות ממוקמת בחלק העליון של חלון התהליך (ממש מתחת לסרגל הכלים), עליך לבחור תיקייה. בשבילה, והפעולות שלנו יתבצעו:

automator-02

כל שניתן, אנחנו צריכים לפתור את הבעיה היא בקטגוריה “כל הקבצים והתיקיות.” כדי להתחיל אתה רוצה למצוא, ולגרור בתהליך עבודה של פעולה הנקראת “שינוי שם חפצים Finder» חלון. מאז אוטומטור לשנות את שמם, אנחנו נתבקש באופן אוטומטי להוסיף פעולה נוספת, מה שמאפשר לך לשמור את הקבצים המקוריים לתיקייה אחרת (החלטתי לא לשמור עותקים, אבל זה לא אומר שאתה צריך לעשות לא פחות טוב).

כעת, ברשימה הנפתחת הראשונה של הפעולה שלנו, בחר באפשרות ‘בצע עקביות’ והתאם אישית את הפורמט של השם החדש לפי שיקול דעתך. כדי לעשות זאת הוא די קל, כי בתחתית הפעולה היא דוגמה.

  מבריק או מט: איזה צג לקנות?

כדי להוסיף את התאריך הנוכחי לשם הקובץ, עליך לגרור שוב את הפעולה “שינוי שם אובייקטים” לפעולת זרימת העבודה. רק הפעם, במקום “הפוך עקבי”, בחר את הפריט “הוסף תאריך או זמן” (ליתר דיוק, הוא נבחר באופן אוטומטי) ולהגדיר את הפרמטרים לפי הרצון:

automator-03

אתה יכול לבדוק את התהליך בקלות: לשמור אותו לגרור את קבוצת הקבצים לתיקייה שצוין בתחילת מאוד. לאחר זמן מה – תלוי בגודל ובמספר הקבצים – שמותיהם ישתנו באופן אוטומטי. אתה רואה כמה זה פשוט?

שינוי גודל התמונה בקבוצה

אנחנו מסבכים את המשימה. נניח שיש לנו מספר רב של תמונות (תמונות) שצריכות להיות מופחתות. כדי לפתור בעיה זו, אנחנו צריכים לבחור את “תוכנית” תבנית.

automator-04

עם זאת, לפני רץ לפתור את הבעיה “על המצח”, אני מציע להכין רצף של פעולות הכרחי. לדוגמה, ראשית, עליך לבקש מהמשתמש לבחור תמונות שאת גודלן אנחנו רוצים לשנות. בנוסף, רצוי לעבוד לא עם הקבצים המקוריים, אבל עם עותקים שלהם, כך תמיד יש הזדמנות לנסות הגדרות חדשות עבור התהליך שלנו. ואנו נעתיק את התמונות הקטנות לספרייה נפרדת.

עכשיו אתה יכול להמשיך להיווצרות של מיני התוכנית שלנו. ראשית, עליך לאתר ולגרור את הפעולה “Request Finder Objects” בקטגוריה “Files and Folders” (או באמצעות סרגל החיפוש) אל חלון זרימת העבודה. שם תוכל לציין את הכותרת של כותרת החלון, תיקיית ההתחלה וסוג הנתונים. אל תשכח להגדיר את תיבת הסימון לבחירה מרובה.

כדי לעבוד עם עותקים של קבצים, אני מציע למצוא את “Copy Finder Objects” פעולה בספריה, ציון ספריית היעד. הפעולה הבאה היא בקטגוריה “Photo” ונקראת “Image Zoom”. בהגדרות, באפשרותך לציין את גודל התמונה המתקבלת בפיקסלים או באחוזים.

אגב, בלוח בתחתית כל פעולה, יש שלוש לשוניות: תוצאות, פרמטרים ותיאור. אז אם אתה רוצה אוטומטור בכל פעם מציעים לך לציין את הגודל הרצוי של התמונה כאשר אתה עושה את זה, לבחור את “הפעולה הצג התקדמות” בתיבת Vlatko הגדרות (אם רוצים, אפשרות זו יכולה להאריך את התהליך הקודם כדי להגדיר שם ספציפי קבצים כדי לשנות את שם).

אם אתה מבחין, מכל פעולה מגיע חץ משולש, שהוא תוצאה של עבודתו. תוצאות אלה משמשות בפעולה הבאה כפרמטרים של קלט.

ועוד טריק: בחירה בתיבת הסימון “הצג פעולה בתהליך”, האפשרות “הצג אובייקטים שנבחרו בלבד” הופכת לפעילה. לכן, לא תוכל להציג את כל החלון עם פעולה, אבל רק כמה אלמנטים. לדוגמה, שדה לציון הגודל הרצוי.

ובסוף התהליך אנחנו צריכים להעביר את התמונה מופחתת לספרייה החדשה. לשם כך, אנו זקוקים לפעולה “תיקיה חדשה” מתוך הקטגוריה “קבצים ותיקיות”.

  7 חלופות אפשריות ל – Trello

אוטומטור 05

התוכנית שנשמרה תתנהג בדיוק כמו כל יישום אחר במערכת.

אנו פותחים דפי אינטרנט מסוימים כאשר הדפדפן מתחיל

כמעט כל יום אני מפעיל ספארי ומתחיל לעבוד עם אותם דפי אינטרנט. אז למה לא ליצור יישום זה יעשה את זה באופן אוטומטי?

אנו נזדקק לתבנית “יישום” ושתי פעולות שנמצאות בקטגוריה “אינטרנט”:

 • “קבל כתובות אתרים נבחרות”, בהגדרות שבהן אנו מפרטים את דפי האינטרנט המועדפים שלנו;
 • ואת הפעולה “הצג דפי אינטרנט” כדי לפתוח אותם בדפדפן ברירת המחדל.

automator-06

חלץ טקסט מ- PDF

זהו תסריט פשוט למדי אך נוח עבור Automator, אשר לפעמים מאפשר לך לחסוך זמן. זה יאפשר לך לחלץ טקסט ממסמך PDF (כמובן, במסמך כזה הוא צריך להיות טקסט, לא תמונות סרוקות) ולשמור אותו בקובץ נפרד עם עיצוב או בלעדיו.

כדי לפתור את הבעיה, אנחנו צריכים רק פעולה אחת עם אותו שם, “חלץ טקסט PDF”, הממוקם בקטגוריה “קבצי PDF”. גרור אותו לחלון זרימת העבודה והתאם אישית את ההגדרות כרצונך:

automator-07

שים לב שאנחנו לא ציינו באובייקט הבקשה” פעולה בתהליך Finder», זאת לאחר ריצה יכולה להיות גרור ושחרר כל-קובץ PDF כדי להיות מעובד ישירות סמל היישום שלנו ב- Dock. קובץ זה, וישמש פרמטרי קלט עבור התהליך.

שמור את התוכן של הלוח לקובץ טקסט

אנו ממשיכים להכיר את תבניות Automator שונות, ובתהליך זה אני מציע ליצור שירות אשר יאחסן את התוכן של הלוח לתוך קובץ הטקסט שצוין על ידינו. התבנית הנדרשת נקראת “שירות”. היא לא תלמד שום נתונים ראשוניים, אבל היא “תפעל לפי המצב”. לכן, לא יהיו נתוני קלט, הדרושים ברשימה הנפתחת שמעל לחלון זרימת העבודה.

לאחר מכן, בסביבת העבודה, להעתיק את הפעולה “קבל תוכן הלוח” מתוך קטגוריה “כלי עזר” (אין לו שום הגדרות) ואת הפעולה “קובץ טקסט חדש” מתוך הקטגוריה “טקסט”.

automator-08

השירות שלנו צריך לתת שם אנושי כדי שנוכל למצוא אותו ללא כל בעיות בתפריט “שירותים” של כל יישום …

  5 טוב חינם שירותי VPN

אוטומטור 09

… ולהקצות אותו, אם יש צורך, קיצור ביישום העדפות מערכת.

automator-10

ואם אתה מחליף את הפעולה של “קובץ הטקסט החדש” על “טקסט אודיו קובץ”, ואז כתוצאה מהתהליך, אתה מקבל פסקול תוכן הלוח, רשם עם המובנה ב- Mac OS X text-to-speech.

אוטומטור -11

באופן כללי, פונקציה זו פותחה במיוחד עבור אנשים עם מוגבלות, אבל אם תרצה, זה יכול לשמש למטרות בידור.

גיבוי אוטומטי קל

אנו ממשיכים לסבך את המשימה, ועכשיו אני מציע ליצור מערכת גיבוי פשוטה כי יעבוד כאשר מתרחש אירוע ב- iCal. לשם כך, נשתמש ביכולתה להשיק יישום או קובץ ספציפיים כתזכורת לאירוע.

12

ב- Automator, אנו בוחרים סוג חדש של תבנית – “תזכורת iCal”, ולאחר מכן גרור שלוש פעולות מתוך הקטגוריה “קבצים ותיקיות” לתוך חלון זרימת העבודה:

 • “קבל אובייקטים Finder שצוין” (בחר את התיקייה הרצויה עבור גיבוי באמצעות כפתור הוסף).
 • “קבל את התוכן של תיקיות” עם אפשרות “חזור על כל תת תיקייה”.
 • ו “אובייקטים Copy Finder” (עבור זה, עליך לציין את ספריית היעד ולאפשר לך להחליף קבצים קיימים).

13

ברגע שתשמור את התהליך, iCal תתחיל והאירוע עם שם התהליך שלך יתווסף באופן אוטומטי לזמן הקרוב ביותר. אתה יכול לשנות את האירוע על פי שיקול דעתך, כמו גם ליצור אירוע חדש לגמרי, עצמאי, המציין את הצורך להפעיל את התוכנית שלנו בסעיף תזכורת:

אוטומטור -14

צא מכל היישומים

לפעמים אתה צריך להשלים את כל היישומים הפועלים להפריע לעבודה או לקחת כמעט את כל המשאבים בחינם של המחשב. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בכלי מיוחד כגון בליץ, אחת העצות להתרכז Mac OS X, או להתחיל לעבוד מאפס, לסגור את כל היישומים בבת אחת.

עבודה כזו תידרש רק פעולה אחת, שתוכננה בצורה של תוכנית. פעולה זו נקראת באופן דומה – “סוף כל התוכניות” (זה בקטגוריה “כלי עזר”). גם אתה יכול להוסיף כמה יישומים לחריגים. ב “רגעים קשים” מספיק כדי להפעיל את היישום המיני שלנו, לחכות קצת ושוב ליהנות מהמהירות של Mac.

automator-15

זה הכל להיום! אני מקווה כי מאמר זה יעזור לך לא רק להבין את כלי נפלא ושימושי automator, אלא גם יהיה מאוד לפשט כמה פעולות שגרתיות. אל תפחד לנסות, כי אם אתה רוצה, אתה יכול לקחת כבסיס כל הדוגמאות שנדונו לעיל ולשנות אותם לפי שיקול דעתך.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top