10 סימנים שאתה נפגש עם פסיכופת

בין אדם רגיל לפסיכופת יש רק הבדל אחד – לפסיכופתים אין מצפון. הם מכאיבים ולא מרגישים שום תחושה של חרטה או אשמה. הם מסוגלים לחקות רגשות אנושיים רגילים, אבל לא באמת לחוות אותם. חמלה, אהבה, אמון, סליחה – רגשות אלה הופכים אותך לפגיע, ופסיכופטים משתמשים בהם רק כדי להשפיע עליך.

כל משקיף מבחוץ לא יוכל לחשב פסיכופאת. לעתים קרובות הם אנשים חמודים, ידידותיים ומקסימים. אבל אם אתה מתקרב לאדם כזה, אז החיים הופכים לסיוט. היחסים בין האגדות משתנים לערבוב של משחקים אינטלקטואליים אכזריים. אתה חושב שזה מוכר? הנה 10 פעמוני אזעקה להזהיר אותך כי אתה היכרויות פסיכופת. הנתונים נאספים על בסיס סיפורים אמיתיים וראיונות באתר פסיכופת חינם.

1. הוא מקיף אותך בהצהרות של אהבה ומחמאות. נראה לך שזה השותף המושלם בשבילך

כאשר נפגשים לראשונה עם פסיכופאת, האירועים מתפתחים במהירות. הוא מעורר בך השראה שיש לך הרבה מן המשותף, שאתה מושלם זה לזה. כמו זיקית, היא משקפת את התקוות, החלומות, הפחדים, ליצור מערכת יחסים מהימנה ומרגשת. הוא כל הזמן רוצה לתקשר איתך ונראה שאתה מוקסם לחלוטין. הקיר שלך בפייסבוק או “VKontakte” יהיה מלא עם שירים, מחמאות, שירים ובדיחות נחמד שרק שניים מכם יכולים להבין.

2. הוא ציד על הרגשות שלך, לספר סיפורים רחמים

אתה תמצא במהירות מקום בלב שלך על רחמים בשבילו. הוא כל כך מתוק וחף מפשע. לגמרי לא כמו סרט של פסיכופתים – גברים אכזריים עם חיוך בוז במכונית יקרה. הוא בוודאי יזכיר את האקס שלו, שעדיין מאוהב בו. אבל כל מה שהוא רוצה זה שלום ושקט, הוא שונא דרמה. עם זאת, בקרוב תוכלו להבחין כי סיפורים דרמטי כל הזמן להקיף אותו ואנשים קרובים אליו.

3. הוא משלב אותך במשולש אהבה

לאחר שאתה על הקרס, אתה תיפול לתוך משולש אהבה ואפילו מצולע. הפסיכופאת תקיף את עצמה עם מאהבים לשעבר ופוטנציאליים וכל מי שישים לב אליו. יהיו גם אלה לשעבר, שעליו סיפר לך קודם והבטיחו שתעלה עליהם בכל. אתה מרגיש נבוך, ואתה תקבל את הרושם כי הוא תמיד ביקוש מן המין השני.

4. הוא מעוות כל הזמן את המציאות ומתנהג בצורה לא נורמלית

הפסיכופאת תמיד מכחיש שהוא מטפל בך, ומתעלם אפילו מן הראיות העובדתיות לכך. הוא מגיב באופן ביקורתי ובזלזול אם אתה מנסה להפריך את הסיפורים שלו על ידי עובדות. הוא יעביר לך את האשמה למצב: אתה מתרשם מדי ואינו רואה את המצב בצורה מספקת. הוא ישכנע אותך שהבעיה לא נמצאת בו, אלא בתגובתך הלא נכונה לאירועים נורמליים.

5. הוא מאשים אותך ברגשות, שהוא עצמו מעורר

הפסיכופאת יגיד שאתה מקנא מדי, אם כי פלירטטה בכנות עם לשעבר, לעתים קרובות אפילו ברשתות חברתיות, כך שכולם יוכלו לראות את זה. הוא יגיד שאתה צרוד מדי, אם כי הוא התעלם ממך בכוונה במשך כמה ימים. הוא מעורר את תגובתך להראות את המטרות האחרות שלך עד כמה אתה היסטרי ולגרום אהדה לעצמך. האם חשבת שאתה אדם רגוע? פגישה עם פסיכופת תשנה אותך ללא הכר. למרבה המזל, באופן זמני.

6. אתה מבחין שקרים פתולוגיים תירוצים

תמיד יש לו תירוץ, גם במצבים שבהם זה לא נדרש. הוא בא עם עוד שקר מהר יותר מאשר יש לך זמן לשאול שאלה. הוא תמיד מאשים אחרים, הוא תמיד עם כל דבר. הוא לוקח את הזמן כדי לבוא עם הסברים על ההתנהגות שלו, ולא כדי לשפר את זה. אפילו הוא נלכד בשקר גלוי, הוא אינו מבטא חרטה או מבוכה. לפעמים נדמה שהוא רצה שתתפוס אותו.

7. הוא מעורר קנאה ויריבות, משמר את מסכת התמימות

בהתחלה, כל תשומת הלב של הפסיכופאת מתמקדת בך. ואתה לא מבין מה קורה כשהוא עובר פתאום לאדם אחר. הוא כל הזמן עושה דברים שגורמים לך לפקפק בכך שאתה אומר לו משהו. אם הוא פעיל ברשתות חברתיות, אז הוא מפתה את הראשון עם שירים, תמונות, בדיחות, אשר היו משמעותיים עבור בני הזוג שלהם. הוא נראה באופן פעיל מחפש שותף תוך התעלמות לך.

8. זה שומר על תשומת הלב שלך מערער את ההערכה העצמית

ראשית, הוא מעיף בך מעין הערצה, ואז אתה הופך להיות לא מעניין אותו. אתה נעלב, כי אתה כבר התלקחה עם מערכות אלה תשוקה. ועכשיו אתה מרגיש כמו משרת איתו ולא יותר.

9. פסיכופת הוא אנוכי דורש תשומת לב מתמדת לעצמו

הוא ינק את כל האנרגיה שלך ממך ומילא את כל חייך. הוא דורש פולחן מתמיד של עצמו. חשבת שאתה האדם היחיד שיכול לעשות אותו מאושר, אבל עכשיו אתה מבין שכל מי שיש לו דופק יכול לעשות את זה. אבל האמת היא שאף אחד לא יכול למלא את החלל בנפש של פסיכופת.

10. אתה לא מזהה את עצמך

אהבתך וחמלתך נהפכו לפאניקה ולחרדה. אתה מתנצל ובוכה יותר מתמיד בחייך. אתה לא ישן טוב ומתעורר במצב רוח רע וחרד. אתה לא יכול להבין מה קרה לך, איפה הוא עכשיו אדם עליז, רגוע, רגוע עכשיו? לאחר תקשורת עם פסיכופת, אתה מרגיש שאתה מרוקן, הרוס ו משולל תפיסה הולמת של העולם. החיים מתגלגל על ​​ידי סטרסולט: אתה מבלה כסף, לשבור קשרים עם חברים ובני משפחה כל הזמן לחפש את הגורם של פעולות אלה.

הקשר עם פסיכופאת הוא חור שחור. לא משנה כמה אתה כואב, תמיד ובכל דבר אתה תהיה אשם. הוא מתעלם מהאיכויות הטובות ביותר שלך, ואתה מתגבר על עצמך, אתה משתנה ללא הכר. אתה תהיה ארוכה לרפא את הטראומה של מערכת יחסים זו, אתה תרגיש שלעולם לא תהיה בסדר.

אבל אתה יכול לשים את העצבים שלך בסדר. קודם כל, לא לכלול את כל אנשי הקשר עם פסיכופת: התכתבות, מכתבים ואפילו “ריגול” עליו ברשתות חברתיות. בהתחלה זה יהיה קשה מנשוא בשבילך, אבל בזמן אתה תהיה הקלה. אתה תרגיש כי השפיות חוזרת לך ואת הכאוס עוזב את חייך. ניסיון זה יכול אפילו להיות שימושי בטווח הארוך. תלמדו להעריך את עצמכם ולהגדיר גבולות לפסיכופאתים כדי שלא יפרו את שלוות הנפש שלכם שוב.