איך להתנהג עם “פוסט של רוסיה”: סודות שיחסוך את הזמן שלך, כסף ועצבים

אם אתה מאמין באינטרנט, “רוסיה פוסט” הוא “תאגיד של הרוע”. האני מאמין שלה הוא כאוס. כל לרסק ולאבד את הכסף שלך! תא אחד הוא חלון אחד. האם לקחת את התור? לכתוב צוואה. אז, רק במקרה. “אתם רבים, אבל אני לבד” – מנומס ביותר של מה שאתה יכול לשמוע קצין הדואר. ולמה הם עדיין לא לתלות דיוקן של “המלט של החודש” במקום בולט?

אבל אולי לא הכל כל כך רע? לא הכל אבוד?

פוסט של רוסיה

זה נוח להעביר אחריות. אבל מה אם ניצור כמה בעיות עם “רוסיה פוסט” את עצמנו? פתאום אנחנו פשוט לא יודעים את הכללים ואת התנופה שאינם קיימים זכויות?

תירגע! אל תמהרו להתרעם על ההערות: “הם לא יודעים את החוקים! אפילו בשביל הרכבת התערב! “רק קראתי עד הסוף. אנו אגיד לך איך לתקשר עם “פוסט של רוסיה” ללא הוצאות מיותרות וטרחה.

ללמוד להבחין בין חבילה מחבילה

על פי החוק הפדרלי מס ‘176 “על דואר תקשורת”, פריטים הדואר כוללים:

 • מכתבים;
 • גלויות דואר (גלויות);
 • העברות כספים;
 • כתבי עת;
 • חבילות קטנות;
 • חבילות;
 • חבילות.

במאה ה -21, רבים מהם נראים לא רלוונטיים. לא קראנו עיתונים, אלא סוכנויות ידיעות. אנו מתקשרים ובונים עסק בדוא”ל. והכסף נשלח מהכרטיס אל הכרטיס. אבל עם חבילות קטנות, חבילות וחבילות, אפילו geeks צריך להתמודד. איזה סוג של קניות מקוונות בלעדיהם?

חבילה קטנה – פריט דואר בינלאומי המכיל פריטים קטנים. המשקל המקסימלי הוא 2 ק”ג. לא דורש אריזה מיוחדת.
ארונות בגדים – פריט דואר עם השקעה בצורת פרסומים מודפסים (ספרים, מגזינים, עיתונים), ניירות ערך עסקיים, כתבי יד, צילומים. המשקל המקסימלי הוא 2 ק”ג. עבור חבילות המורכבות אך ורק של ספרים, 5 ק”ג.
חבילה – פריט דואר להעברת דברים. מידות מינימום: 114 × 162 מ”מ או 110 × 220 מ”מ.

כל הפריטים מחולקים פשוט ו רשום. פשוטים מתקבלים ומועברים ללא קבלות וחתימות. קניתי מעטפה עם חותמת, שלחתי מכתב, והנמען הסתכל על תיבת הדואר וקיבל אותה. במקרה השני הכל מתועד: לשולח ניתנת קבלה, והמקבל מקבל הודעה.

פריטי הדואר הרשומים הם:

 1. מותאם אישית (מכתבים, גלויות, חבילות, חבילות קטנות) – נשלחות כנגד החתימה, אם תרצה, תוכל להזמין הודעה על משלוח.
 2. וליובל (מכתבים, חבילות, חבילות) – בעת שליחת העלות המשוערת של הקובץ המצורף, לפעמים נעשה מלאי.
 3. עם תשלום במזומן – דמי ההעברה נאספים מהנמען עם קבלתו.

למה כל הפרטים האלה? רק סוג היציאה תלוי בתנאים, העיתוי והעלות של המשלוח.

פצ’קין יודע את העסק שלו! אבל רק כפי שאתה מבין, על פי הכללים הנוכחיים, חבילה לא ניתן לשלוח בחבילה (רק התכתבות בכתב ומסמכים), ואת החבילה יכולה לשקול פחות ק”ג. לדוגמה, החלטתם לשלוח את סבתא האהובה שלך מתנה (500 גרם) ואת קופסת שוקולדים (300 גרם) כמתנה. בגלל התוכן המתוק, החבילה תיחשב לחבילה: היא תארז בשקית ניילון מיוחדת או בקופסת קרטון. ויהיה רק ​​ספר, לך על החבילה.

אבל לפעמים השקעות “לא סטנדרטיות” מתבצעות כתפקיד החבילה. לדוגמה, מגנטים, בדיקות קוסמטיקה או זרעים. זה נעשה כאשר ההשקעה אינה כבדה וכל דקה סופרת.

מחלקה ראשונה לעומת EMS

קיימות הדרכים הבאות לשליחת פריטי דואר:

 1. קרקע – מכתבים וחבילות מועברים על ידי רכבת, כביש ותחבורה קרקעית אחרת.
 2. אביה – אספקה ​​בדרך האוויר.
 3. משולב – חלק מהמסע הולך על הקרקע, וחלק – זבובים.
 4. מואצת – זמני משלוח מופחתים על ידי מספר ימים.

בהודעת הדואר הפנימית, הובלה אווירית כמעט ואינה מתאמנת. כתוצאה מכך, המשלוחים כבר קורה די הרבה זמן. יתר על כן, עוד. לדוגמה, הזמן עבור מכתב פשוט מ Ulyanovsk למוסקבה הוא חמישה ימים. האם אתה רוצה מהר יותר? אין בעיה! בחר את המחלקה הראשונה.

מחלקות מדרגה ראשונה – זהו דואר פנימי מואץ, זמן המשלוח של אשר 25-30% נמוך מהרגיל. בנוסף, הטיפול וההשתלטות על משלוחים מהשורה הראשונה הוא תמיד עדיפות, ומסירתם אינה כפופה למגבלות עונתיות. נכון, והם יקרים יותר.

במילים אחרות, המשלוחים של המחלקה הראשונה מועברים במהירות ובכל מקום. תאריכי הבקרה הבסיסיים להעברתם נמצאים בטבלה מיוחדת.

  12 תחביבים שישפרו את חייך

אבל לשלוח את המחלקה הראשונה רק מכתבים וחבילות. לא להפוך את החבילות! והנה מגיע הזמן לחריגים.

פתור את הבעיה. אתה צריך לשלוח זרעים של צמחים נדירים לדוד אוסטר שלך. אבל בסתיו הכביש לכפר טאיגה שלו הוא מטושטש, כך תחבורה רק זמין הוא מסוק. מגיע פעם בשבוע. שאלה: איך לספק זרעים דוד, בלי לחכות לחורף, כאשר נגמרים של בוץ? פתרון: לשאול את העובד לכתוב כדי לסדר את החבילה כמו מחלקה ראשונה. דוד יקבל את הזרעים עם המסוק הראשון.

מחלקה ראשונה לא צריך להיות מבולבל עם משלוח EMS.

EMS (Express Mail Service) הוא שירות עבור משלוח מהיר של פריטים. היא עוסקת סניף של “פוסט של רוסיה” – שירות EMS הרוסי פוסט. משלוח אקספרס מקומי מתבצעת ברחבי הארץ, הבינלאומי פועל ביותר מ -190 מדינות.

EMS הוא משלוח מדלת לדלת. השליח ייקח את החבילה ישירות מהבית או מהמשרד ויעביר אותה לכל מקום. EMS הרוסי פוסט יש רשת התחבורה שלה, כאן הם מבטיחים אבטחה לספק הזדמנות להבטיח את עזיבתו של נזק או הפסד. משלוח מהיר הוא יקר יותר מאשר המשלוח המואץ.

כיצד לקבוע את העלות

עלות המשלוח משפיעה על:

 1. סוג יציאה: מכתב / חבילה / חבילה; מותאם אישית / יקר / פשוט / עם מזומנים על המשלוח.
 2. שיטת המשלוח: רגילה או מזורזת.
 3. ערך.
 4. מרחק.
 5. משקל.

במקרה של מנות דואר רשום, האגרה מחויבת רק למשקל, המרחק לעלות לא מושפע. עלות עטיפה יקר, כמו גם פריטים יקרי ערך אחרים, תלוי במרחק, משקל וסכום של הערכה בתוספת 4%. אז, אם אתה העריך את החבילה ב מאה רובל, ואז התעריף עבור המרחק והמשקל יוסיף עוד ארבעה רובלים.

דרכון ומסמכים אחרים נשלחים רק על ידי אותיות יקרות (חבילות) עם רשימת חובה של קבצים מצורפים.

הסכום של האומדן הוא לעתים קרובות מאופק במתכוון על ידי השולחים. אם אין הבדל, למה לשלם יותר? אבל עדיין יש הבדל. כאשר החבילה אבדה, השולח מתוגמל על סכום ההערכה, ללא תלות בערך האמיתי של הקובץ המצורף. מאה רובלים כך מאה רובל.

כמה אתה צריך לשלם כאשר שולח משהו בתוך הארץ, אתה יכול לגלות באמצעות מחשבון של “פוסט של רוסיה”.

לא להישבע אם המפעיל קורא סכום נוסף: זה לא גחמה. המחשבון אינו לוקח בחשבון את המאפיינים האזוריים של המשלוח, את העלות של אריזה ושירותים נוספים אחרים (עוד על אותם להלן). אין זה סביר כי אתה “לרמות”: חישוב עלות השליחה נעשה על ידי המחשב, שבו מפעיל את כל הפרמטרים הדרושים.

איך לשלוח

שלב 1. קבע את סוג היציאה

חבילה או חבילה קטנה? מותאם אישית או בעל ערך? משלוח רגיל או מזורז?

עלויות ריקוד ממה שאתה רוצה לשלוח. היזהר: פריטים מסוימים אינם מורשים להישלח על ידי אנשים. הנה הרשימה. לדוגמה, שלח חבר אל humidor העיר השכנה עם סיגרים קובנים – אין בעיה. ו אותה קבוצה של חבר בחו”ל – זה כבר לא אפשרי.

שלב 2. אנחנו מכינים

חבילות שנשלחו לרוסיה ללא מלאי של השקעות ניתן לאסוף בבית – לשים את הדברים בתיבה, להעביר אותם עם סרט דק. במשרד הדואר הכל ייבדק, החבילה יהיה מודבק עם קלטת סקוטם ממותגים ואת הדרישות יהיה מודבקת. אם אתה רוצה לאסוף מלאי, אז עדיף לא אכפת אריזה בכלל. זה נוח יותר לאסוף את החבילה ישירות במשרד הדואר: בכל מקרה, המפעיל יהיה לבדוק בקפידה כל קובץ מצורף ולשים אותו במלאי.

שליחת דברים שבירים, שבירה, אתה יכול גם מאובטח. שאל את העובד לשים על התווית “זהירות!”. ואז, על פי הכללים, זה חייב להיות ארוז בקפידה ומסירת מיד ליד, בלי לוותר. עבור בטיחות, תצטרך לשלם תוספת – בתוספת 30%.

  101 על היופי שכל נערה צריכה לדעת

חשוב מאוד לכתוב את כתובת הנמען כראוי. איך למלא את הטופס “איפה / למי”, לקרוא כאן.

אריזה של פריטי דואר, מילוי טפסים נלווים, לדוגמה, מכס, עריכת מלאי של קבצים מצורפים, כתיבת כתובות ומסרים כתובים – כל אלה הם שירותים נוספים. הם משולמים בנפרד ואינם מופיעים בכל ענפי התקשורת.

במילים אחרות, המפעיל אינו צריך לכתוב לך כתובת או למלא הצהרת מכס. אם אתה לא יכול לעשות את זה בעצמך, אתה תהיה עזר, אבל תצטרך לשלם תוספת.

כיצד לעקוב אחר

אתה יכול לעקוב אחר התנועה של פריטים דואר רשום. בהודעה הבינלאומית יש קודי מסלול עבור זה, בהודעה הפנימית יש מזהה 14 תווים.

זה בהמחאה שהונפקו בדואר. הזנת מזהה בצורה מיוחדת באתר, אתה יכול לגלות איפה החבילה ממוקמת.

www.medrk.ru
www.medrk.ru

מעקב אחר פריטים הדואר אפשרי בעזרת היישום “רוסיה פוסט”. כן, יש להם אפליקציה!

היישום נוח מאוד. בכל עת תוכל לברר היכן נמצאת החבילה, ואם מצב זה משתנה (“השאר את מרכז המיון”, “התקבל על ידי הנמען”), היישום ישמיע צפצוף. אתה יכול גם למצוא את הדואר הקרוב ביותר, ללמוד את האינדקס בכתובת ואפילו לשוחח עם צוות התמיכה! כמו כן יש שירות “ייחודי” עבור תושבי מוסקבה וסנט פטרסבורג. אבל עוד על זה מאוחר יותר.

“פוסט של רוסיה” יש שירות אחד יותר, אשר מעט מאוד אנשים יודעים. זוהי הודעת SMS על קבלת דואר רשום או מסירתו. כדי להפעיל את השירות, עליך למלא את היישום עם מספר הטלפון שלך בדואר. העלות של SMS אחד הוא 10 רובל. אתה יכול לשלם עבור השירות עם קבלת החבילה. זפת זבוב הוא שירות חד פעמי.

כיצד לקבל כראוי

שלב 1. קבל הודעה

אם תקבל דואר רשום על שמך וכתובתך, תגלה על זה. בתיבת הדואר שלך הם ירדו פיסת נייר עם חדשות משמחת – הודעה. מתברר לו איזה סוג של משלוח נשלח אליך, מתי, מאיפה, וכמה הוא שוקל.

ההודעות הן ראשוני ו משני. הראשי הוא הוציא, ככלל, יום לאחר קבלת החבילה בחבילה (ניקח לדוגמה את סוג זה של עזיבה). כלומר, אם החבילה הגיעה על 1, אז ההודעה היא הסיכוי הטוב ביותר להיות כתוב על 2. זאת בשל העובדה כי התכתבות למשרדים מגיע בדרך כלל לאחר ארוחת הצהריים וזה לוקח זמן לעבד את זה.

מרגע ההנפקה של ההודעה הראשונית, הזמן מתחיל עבור הנמען לאסוף את החבילה. זה חמישה ימי עבודה. אם מסיבה כלשהי לא היה לך מספיק מהם ואתה לא לקחת את החבילה (עזבתי, יש לך חולה, לא היה זמן), ואז תוצג לך הודעה שנייה בשמך. זה קורה גם כי אדם לא בא, כי הוא לא קיבל הודעה ראשונית. אחרי הכל, זה יכול ליפול מתוך תיבת הדואר, זה יכול להיות גנוב, זה יכול ללכת מבלי משים על ידי דבק לקיר של הקופסה.

אם אתם מגיעים לחבילה ביום קבלת ההודעה המשנית או למחרת בבוקר, דמי האחסון לא יחויבו. אבל אם אתה רק מספר 15 או 22, אז אתה צריך לשלם 5 רובל עבור כל יום של “השבתה”.

שלב 2. אנחנו הולכים למשרד הדואר

על הנמען למלא את הצד השני של ההודעה, תוך ציון נתוני הדרכון, שם משפחתו, ומספרו את המספר והחתימה. בתפקיד תצטרך להציג הודעה ודרכון.

על פי החוק, המסמך הראשי המאשר את זהותו של אזרח הפדרציה הרוסית על שטחה של רוסיה הוא דרכון (תעודת הלידה). תוקף שווה הוא תעודת זהות זמנית של אזרח של הפדרציה הרוסית (טופס מס ‘2-P). דרכון, רישיון נהיגה, כרטיס אשראי, תעודת פנסיה וכדומה אינם מסמכים המוכיחים זהות.

קצין הדואר יבדוק את נכונות ההודעה ואת ציות נתוני הדרכון. ואז הוא יביא את החבילה, לשקול את זה בשבילך (שגיאה מותרת של 70 גרם) ולמסור אותו.

  30 דברים יפים מן פקקים היין

אנשים רבים מאמינים בטעות כי הם יכולים לפתוח את החבילה במקום, אם משהו פגום בתוך, מיד לדרוש פיצוי על נזק. דה-יורה פותח את החבילה בדואר אתה יכול יש צורך בשני מקרים:

 1. חבילה עם רשימה של קבצים מצורפים. במקרה זה, המפעיל בהסכמת הלקוח חייב לפתוח את התיבה ולבדוק אם כל הפריטים נמצאים במקום.
 2. פגז חיצוני שבור. אם יש “עקבות של פריצה”, אתה יכול לבקש לפתוח את החבילה. במקרה זה מוזמן ראש סניף הדואר ומבוצע מעשה מיוחד. אם יתברר שמשהו חסר בחבילה, מתנהלת חקירה.

אנחנו כותבים ייפוי כוח

באפשרותך לקבל פריט דואר רשום באופן אישי או באמצעות proxy. אבל, כמובן, רק שהחבילה לא תימסר בדואר, גם אם זו אשתך / אם / בן ואפילו אם הם מגיעים עם הדרכון שלך. אתה צריך ייפוי כוח.

ייפוי הכוח חייב להיות בכתב. כתוב: “אני, כאלה וכאלה, המתגוררים שם, את הנתונים של דרכונים כאלה וכאלה, אני סומך על אדם שגר שם, את הנתונים של דרכונים כאלה וכאלה, כדי לקבל דואר רשום שמגיעים לשמי”.

עדיף לכתוב “דואר רשום”. אם אתה מציין חבילה, אז חבילה קטנה או מכתב לא יינתן ויפוי הכוח יהיה למעשה חד פעמי.

ייפוי כוח חייב להיות מאושר. אין צורך ללכת נוטריון! ייפוי כוח לקבלת פריטי דואר ניתן לאמת במקום העבודה או הלימוד, מקום הטיפול. חשוב שהמסמך יוכתר בחותם הראשי של המוסד (ארגון) ויראה את חתימת הראש בתמליל. ייפוי כוח עם “חותם עבור הפניה” ואת שבץ של רואה חשבון לא רול.

והם יביאו הביתה?

אנשים מעריכים את הזמן שלהם שונא את הקו יכול להשתמש בשירות כזה שילם של “פוסט של רוסיה” כמו משלוח הביתה. ישנן שתי אפשרויות.

 1. משלוח חבילות קטנות. אם החבילה שוקלת פחות משני ק”ג, תוכל לחייג למספר הטלפון שמצוין בהודעה ובהזמנה. האספקה ​​מתבצעת בשעות העבודה של הדוור על פי הכתובת המצוינת על המשלוח. על המקבל להציג דרכון. עלות השירות היא 100 רובל.
 2. משלוח חבילות על ידי שליח. זכור, אמרנו כי תושבי מוסקבה וסנט פטרסבורג, באמצעות היישום של “פוסט של רוסיה”, יש זכות? אז, בעזרת היישום הם יכולים להזמין שליח (!) משלוח של החבילה. האספקה ​​תבוצע תוך יומיים מיום הגשת הבקשה (כל יום בין השעות 9: 00-20: 00). למסור את החבילה לנמען עם הצגת הדרכון. עלות השירות היא 199 רובל.

אני יתלונן!

Lifkhaker כבר כתב על מה לעשות אם החבילה באה עם פגמים ואם הדואר איבד את החבילה. מאמרים מפורטים – לקרוא, לא להיות עצלן. היום אנחנו אגיד לך איך להתלונן על עובד הדואר, אם הוא, למשל, יש פרע אותך (על אימה!) או שניתנו שירותים בצורה לא נכונה.

שיטה מספר 1

בכל סניף דואר יש ספר של הצהרות והצעות. אתה יכול בבטחה לגלגל לשון הרע שם. לפי הכללים, הספר הזה צריך להיבדק מדי יום. כאשר רשומה חדשה מופיעה, עותק הוא עשה ונשלחו לשליטה שירות חקירה של “פוסט של רוסיה”. האחראי כותב פתק הסבר על הבקשה.

שיטה מס ‘2

פנה ישירות למוקד הטלפוני. שירות הפניה “פוסט של רוסיה” מתייחס לערעורים של האזרחים, מספק מידע רקע, ומחפש פריטים דואר. טלפון: 8-800-2005-888. דוא”ל: [מוגן בדוא”ל]

עצה קטנה: לפני שאתה כותב תלונה, זכור כי בצד השני של בריקדות הוא אדם עם משכורת מאוד לא מקנא. אבל אם זכויותיך מופרות באמת, הקפד לקיים אותן!

יש בדיחה גדולה על “פוסט של רוסיה”. אבל לא לכולם.

“פוסט הרוסי” הוא יותר מסתם ארגון. אף אחד לא מכחיש שיש בעיות. בעיות גדולות. אבל לפני גניבת דואר, לנסות להתיידד איתה. כפי שניתן לראות, הכללים שם פשוטים. אתה תהיה הורים ואתה תוכל לחסוך זמן, כסף ועצבים.

האם יש משהו להוסיף? כתוב הערות!

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top