איך להחזיר קול יושב

לאבד את הקול שלך הוא לא הכי נעים אם לא לקחת נדר נדר. זה מדכא במיוחד אם בית החולים לא נותן לאף אחד, אבל אתה עובד, למשל, כמורה או כמפעיל מוקד טלפוני. ישנן מספר דרכים שיעזרו לך להביא במהירות את מיתרי הקול שלך בחזרה לנורמלי ולחיות ללא לחישה לא הולם וכואב.

השם הרפואי של אובדן הקול הוא אפוניה. זה אובדן של צליל, כאשר אתה יכול רק לדבר בלחישות. גורם לאפוניה יכול להיות שונה מאוד, החל ממחלה המשפיעה על מיתרי הקול, למשל, גידולים או שחפת, וכלה בעבודת יתר פשוטה של ​​הקול, שנמצאת לעתים קרובות באזורים מקצועיים הקשורים עם זן קבוע של רצועות.

לפני מתן ייעוץ על שחזור קול, בואו לראות איך זה נעלם ומה התהליכים לקרות במקרה זה.

איך הקול נעלם

הקול תלוי בקפלי הקול (או מיתרי הקול). אלה הם קפלי הרירית של הגרון, כולל הרצועה ושרירי הקול. כאשר האוויר עובר דרך מיתרי הקול, הוא גורם להם לרטוט, ובכך לשכפל צלילים.

כדי שהקול ישמע באופן נורמלי, הרירית הגרון צריכה להיות רטובה מספיק כדי שהקפלים יוכלו לרטוט במהירות ולסגור בחוזקה. כל דלקת או גירוי של מיתרי הקול יכולים לשבש את יכולתם לרטוט במהירות, מה שמוביל לאובדן מלא או חלקי של הקול.

אתה יכול לאבד את הקול שלך כאשר מיתרי הקול מתוחים או מגורה. לרוב, גירוי מוביל לזיהום במהלך הצטננות, כאבי גרון, דלקת הלוע. בנוסף, overexertion של רצועות יכול להתרחש במהלך הצרחות ממושכת וחריפה או מדבר על גוונים מוגבהים.

מה שזה לא יהיה, לרפא אפוניה, אתה צריך כמה ימים של דאגה רצינית על הבריאות שלך.

מה לעשות בזמן אובדן קול

תן חבילות נופש

  26 מסקנות נבונות על החיים מאנשים רגילים

נסו להסביר באמצעות מחוות וללכת ללחישה רק כאשר זה באמת הכרחי. לחישה היא מאמץ עבור מיתרי הקול כבר מגורה, אז אם אתה צריך לדבר בעבודה, לנסות לקחת יום חופש.

יותר נוזל

לשתות יותר נוזלים במהלך היום. מים מסייע לחות הגרון ומקדם ריפוי מוקדם. פשוט לא לשתות תה חם או מים קרים – מים חמים או נוזלים כמו מרקים תהיה השפעה מועילה ביותר.

תה צמחים

עירויים של עשבי תיבול מסוימים, כגון קמומיל ו טימין, לעזור להקל על כאב גרון. תה זנגביל יעזור להסיר צרידות במהירות לחזור בקול ברור.

מותק

דבש עוזר להסיר תהליכים דלקתיים ולחזק את החסינות של הגוף, כך שהוא יכול להתמודד במהירות עם הזיהום. אתה יכול להוסיף כפית של דבש משקאות חמים, למשל, באותו תה צמחים. עוד מוצר מעולה – מיץ לימון, מעורבב עם מים חמים ודבש.

לחות את האוויר

אוויר יבש משפיע קשות על מיתרי הקול המרוגזים, ולכן במהלך אובדן הקול יש צורך להרטיב את האוויר בחדר. אתה יכול לקנות מכשיר אדים זול, זה יהיה שימושי בשבילך בחורף, כאשר הסקה מרכזית מייבש את האוויר בדירה.

שאיפה

זה “סבתא” שיטה להילחם קר לחלוטין עוזר לשחזר את הקול. אתה יכול לשאוף אדים במקלחת או מעל קערה של מים חמים. קיטור יהיה לחות את הגרון להאיץ את ההתאוששות. אבל לעשות את זה עם הטיפול בזהירות, כדי לא לשרוף את הגרון.

שטיפה

שטיפת הגרון במים חמים תספק לחות מספקת עבור מיתרי הקול. אם אתה מאבד את הקול עקב כאב גרון או הצטננות, שטיפה בגרון עם מים מלוחים תבטיח זרימת הדם ולעזור להילחם בזיהום.

מה להימנע

קפאין

יש להגביל את צריכת מוצרים עם קפאין: קפה, תה ירוק, קולה – כי משקאות אלה מייבשים את הגוף. אף על פי חשבון זה עדיין מחלוקות עדיין לא מפסיקים. כמה מדענים טוענים כי קפאין מייבש את הגוף, מתנהג כמו משתן, אחרים – זה לא משפיע על כמות הנוזלים בגוף.

  כיצד להסיר את מסטיק מן השיער (ללא כאבים וללא נפגעים)

עישון

לפחות לזמן מה לא לגעת הסיגריות – העשן הוא אפילו יותר מעצבן ומייבש את הגרון. אפילו עישון פסיבי מספק יובש ומאט את תהליך הריפוי.

אלכוהול

אלכוהול מייבש את הגוף, אשר רק מגביר את המחלה.

אבק ועשן

נסו לא להיות במקומות עם כמות מוגברת של אבק ועשן באוויר, למנוע אוויר קר ו irritants אחרים שיכולים להחמיר את המצב.

תרופות

אל תשתמשו בחומרי ניקוי מפני שהם יכולים לייבש את מיתרי הקול.

אם ההפסד של קול נמשך זמן רב מספיק, כדי להיות בטוח לראות רופא, שכן זה יכול להיות סימן של מחלה חמורה יותר.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top