איך ללמוד לטוס במטוס לבד ברוסיה

מתוך העורך: חומר זה נכתב על ידי איליה נאומוב. איליה מאוהב במטוס הקטן, שלרוסיה אין כל כך הרבה בשביל הקוהרנטיות של המדינה. אנו שמחים לפרסם את הסיפור של איליה על איך הוא התחיל לטוס באופן עצמאי, ולו רק בגלל שהוא הפך תחביב למשרה ועכשיו עובד בחברה “ChelAvia”.

עובדי משרד רבים מודעים היטב לרצון החריף בסוף השבוע לעבור את מוחם למשהו שונה מהעבודה הנוכחית. אנשים לפתור את הבעיה בדרכים שונות: מישהו הולך לבר, מישהו רץ, ומישהו מנסה לברוח משגרת בעזרת הספורט הקיצוני.

אני מציע לך חלופה אחת מעניינת יותר – ללמוד לטוס במטוס. אני אגיד לך על כמה סיבות למה אתה צריך לנסות את זה, וגם לנסות להפיג כמה מיתוסים פופולריים על מטוסים קטנים.

אז למה אתה רוצה לטוס?

דרגה חדשה של חופש

טיסות הן, אולי, אחת הדרכים הטובות ביותר לגלות את המדינה שלך. אחת וחצי עד שעתיים טיסה משדה התעופה ליד מוסקווה – וכאן אתה כבר Lipetsk, וורונז, ניז’ני נובגורוד או באזור Tver. בקיץ, במשטר הלא מתוחכם במהלך היום הקל, אפשר בהחלט לטוס לדרום רוסיה. בניגוד לטיולים בכביש למרחקים כאלה, טיסה במטוס הרבה פחות מעייפת, ובה בעת הרבה יותר מרהיבה.

אפילו טיסה ליד שדה התעופה “יליד” יכול להיות מעניין מאוד – יש טבעי מקומי או אדריכלי אטרקציות כמעט בכל מקום.

אין שעמום

התעופה היא מעניינת, קודם כל, על ידי העובדה כי ההזדמנויות לשיפור עצמי ופיתוח זה כמעט בלתי מוגבל. טיסות לילה, טיסות מכשירים, סוגים חדשים של מטוסים, סוגים שונים של אוויוניקה (על הלוח ציוד), טיסות מים, Aerobatics, ציוד סילון, מסוקים ודאונים יכול להיות רשום ללא סוף. כל חייו המעופפים של הטייס לומדים – ועדיין נשאר חובב בתחומים רבים – כה עצום הוא תחום הידע הזה. אם אתה סקרן, נמשך לדברים חדשים אוהב לרדת לעומקם של דברים להתאמץ המוח שלך במגוון משימה לא טריוויאלית – ככל הנראה, תוכל ליהנות מעופף.

תעופה מעולם לא משתעממת – ולו רק משום שאין שתי טיסות זהות. מזג האוויר, הזמן של השנה והיום, ההתנהגות של מטוס מסוים, הרוח על הנחיתה, אפילו את הדיבור של משלחים שונים – כל טיסה יש הרבה תכונות שלה. בשלב הראשוני אפילו טיסות פשוטות ברחבי שדה התעופה (אימון של המראות ונחיתות) יהיה מרגש ומרגש ביותר עבורך.

לבסוף, טיסה – זה פשוט יפה. קשה להשוות משהו עם הנופים המדהימים של הסתיו הזהוב מצד המטוס או מהומות הצבעים של השמש השוקעת בסוף יום בהיר. אי אפשר לתאר את הרגשות האלה במילים – אבל מי שחווה אותם פעם בעצמו, מבקש לעלות שוב ושוב לאוויר.

אנשים ותקשורת

רוסית tusovka של טייסים ומדריכים הוא קטן למדי (אם נשווה את זה עם “תעופה” מדינות כמו ארה”ב), אבל זה מספיק מלוכדת ופעיל. הוא כולל אנשים ממקצועות שונים, אך רובם מאחד חברותיות, ידידות, רצון לחלוק חוויות ולעזור לטייס האח. האווירה בשדות תעופה רבים של מטוסים קטנים היא כמעט משפחתית (כמו תמיד, לא בלי יוצא מן הכלל, אנשים הם אנשים – אבל בסך הכל זה כך).

191062_4167677043983_457402176_o

הקיץ הוא הזמן לתערוכות אוויריות שונות ולעצרות קטנות, שעבורן מתכנסים טייסים פרטיים מכל רחבי הארץ. זוהי הזדמנות נהדרת הן לתרגל טיסות למרחקים ארוכים, ולתקשר עם אנשים מעניינים, להעיף מבט בטכנולוגיה, להאזין לסיפורי ציד של אנשים אחרים ולשתף אותם.

באופן כללי, אם אתה אוהב חברות הומו, שבו אתה יכול לא רק זמן טוב, אלא גם ללמוד הרבה דברים חדשים – אתה בהחלט אוהב את tusovka של טייסים.

על פופולרי “אגדות עירוניות”

ללמוד טייס הוא ארוך ויקר.

ואכן, המטוס לא יכול להיקרא תחביב זול מטוסי תעופה – עדיין קצת יותר מיומנויות מורכבות יותר נהיגה (לא משנה כמה ניסית להניא את הפרסום כמה בתי ספר לטיסה), כך אימונים לוקחים הרבה זמן.

עם זאת, טייסים טירון טס בסופי שבוע בדרך כלל יש זמן להשלים את כל מהלך האימון הראשוני (40 שעות של תרגול טיסה 300 שעות של תיאוריה) בתוך כחצי שנה, ואת העלות של אימון בדרך כלל אינו עולה על 350-450,000 רובל. (תלוי בסוג של מטוס אימון). סכום זה הוא בהחלט מסוגל “overruing” כמעט כל מנהל ברמה האמצעית – אחרי הכל, אנחנו מדברים על 100 ארוחות עבור שניים או כמחצית העלות של פורד פוקוס!

והאם אפשר להשוות את החזקה של מכונית צנועה עם תחושה כאשר השמים כולם שייכים לך?

כדי להיות טייס אתה צריך את הבריאות של אסטרונאוט.

טייסים שונים. לטייסים פרטיים (טייסים חובבים) טסים להנאתם שלהם, החוק עושה דרישות פחות מחמירות מאשר טייסים מסחריים וקווים עובדים בחברות תעופה. עבור טייס חובב, מכשול בלתי עביר בדרך אל השמים הוא בדרך כלל רק מחלות רציניות באמת.

טיסות מסוכנות וקיצוניות!

זה בכלל לא ככה. אפילו הסתברות סטטיסטית גרידא של כל תאונה בטיסה היא הרבה יותר נמוכה מאשר בעת נסיעה ברכב – לפחות בגלל מספר קטן בהרבה של המשתתפים בתנועה.

בנוסף, הטיסה היא לא איזה קסם מעבר לשליטה של ​​האדם, אלא רק תוצאה של פעולה של כוחות פיזיים מסוימים, אשר הטייס הוא בהחלט מסוגל לשלוט. טיסה עם טייס מאומן היטב זהיר שאינו נוטה ביטחון עצמי והוא מסוגל להעריך כראוי את כישוריו אין שום קשר עם כל קיצוניים.

כשלים של טכנולוגיה בפועל הם נדירים מאוד, במיוחד אם המטוס הוא חדש יחסית, והוא מנוהל על ידי מהנדסים מוסמכים. עם זאת, בניגוד לסטריאוטיפ הפופולרי, אפילו עם תקלה במנוע (אשר כשלעצמו – זו תופעה חריגה) המטוס אינו אבן נופל על האדמה והופך דאון – זה די לניהול. נחיתה במהירות מטוסים קטנה היא נמוכה, ולכן בנסיבות נוחות אפילו בלי מנוע נמנע נחיתת אונס בכביש או בשטח נדחס מכונה, אשר הביא לא רק טייס עם נוסעים, אך המטוס יישאר ללא פגע. וכמובן, תשומת לב מיוחדת ניתנת לפעולות במצבי חירום במהלך האימון הראשוני.

תמונה

אני מכיר אישית כמה אנשים שסבלו מאירופוביה החזקה ביותר, ונפטרו לחלוטין, מתחילים לטוס במועדון המעופף בכוחות עצמם.

ברוסיה, זה כמעט בלתי אפשרי לטוס רשמית – אתה צריך לאסוף אישורים עבור הטיסה, טוב, וביורוקרטיה אחרים.

לפני זמן מה הכל היה ככה, אבל בשנת 2010, שינויים משמעותיים נעשו חקיקה התעופה. בפרט, השימוש המותר של המרחב האווירי היה מותר – כלומר, שעה אחת לפני הטיסה זה מספיק כדי להגיש את תוכנית הטיסה שלך למרכז אזור (למשל, דרך האינטרנט) ואתה יכול לטוס בבטחה.

בהדרגה מתפתחת גם תשתיות התעופה: פותחים אתרי נחיתה פרטיים, מבנים ישנים משוחזרים ומשוחזרים. כמו כן אין שום בעיה להגיע עם מטוס קטן לכל שדה התעופה “גדול”.

בקיצור, למרות שחוק התעופה הרוסי עדיין קשה לקרוא נאמנים במיוחד לטייסים פרטיים, אין ספק שמגמות חיוביות מסוימות קיימות. מתקרבים בהתמדה התכנון של טיסות, גם ברוסיה המטוס יכול להיחשב רכב מלא.

איך לבחור בית ספר מעופף (מועדון מעופף)

בעת בחירת בית הספר, לשים לב לצי המטוסים אימון – הגיל שלהם, מצב וכמות. אם לבית הספר יש 1-2 מטוסים ישנים, סביר להניח שהם יתקנו לעתים קרובות, ובאותו זמן לא יהיה לך מה לעוף (ועשרה צוערים לכל מטוס – לא את הסיכוי הכי אטרקטיבי).

רצוי כי בצי של מועדון המעופף היו סוגים שונים של ציוד – זה יאפשר לך לשפר כטייס לאחר סיום האימון הבסיסי.

התעניין באימונים תיאורטית – האם יש שיעורים תיאורטיים אמיתיים בקבוצות האימונים, או שזה סוג של הכשרה פורמלית בלבד (“למה להכין שם – לקרוא את הספר, ומה לא ברור, תשאלו את המדריך”). “התיאוריה”, אם היא נלמדת על ידי מרצה מוסמך, חשובה לא פחות מטיסות מעשיות. להזניח את זה בהחלט לא שווה את זה.

מצא איזה שדה תעופה מבוסס על בית הספר. האם זה יהיה נוח לך ללכת לשם בכל סוף שבוע במשך כמה חודשים?

זה לא יהיה מיותר לבקר באופן אישי במועדון המעופף ולקחת לטיסה אוריינטציה של 20-30 דקות כדי להכיר את המטוס ואת המדריך העתידי (באווירה הקרובה ביותר לכיבוש בפועל).

שימו לב לתנאי החיים בייצוג בית הספר. האם יש משהו כמו בכיתה? האם תוכל להתכונן בשלווה לטיסות? האם יש לי ביס? כמה נוח יהיה בחורף?

ציין את המסמך שתקבל לאחר סיום הלימודים. זה צריך להיות אישור של המאהב הטייס של תקן המדינה (Rosaviatsia, הוא FAVT RF).

טיסה גבוהה, לראות אותך בשמים!

901612_10200464603731392_1449465836_o