כיצד כראוי להכין את Mac עבור עדכון על OS X El Capitan

בתוך כמה שעות, משתמשים OS X יוסמיטי יקבלו הודעה עם הצעה לעדכן את Mac ל- OS X El Capitan. עושה את זה בהחלט שווה את זה, אבל קודם אתה צריך להתכונן כראוי לתהליך השדרוג. מה שאתה צריך לעשות, נספר במאמר זה.

בדיקת דרישות המערכת

Apple שומרת על ההתקנים שלה במשך זמן רב, כך OS X El Capitan יכול להיות מותקן על כל MAC, פועל על OS X יוסמיטי. הרשימה המלאה של המכשירים הנתמכים נראית כך:

  • MacBook (Unibody – סוף 2008 ומעלה);
  • MacBook Air (סוף 2008 ואילך);
  • MacBook Pro (13 “- אמצע 2009 וחדש יותר, 15” – אמצע 2007 וחדש יותר, 17 “- סוף 2007 ואילך);
  • iMac (אמצע 2007 ואילך);
  • Mac Mini (בתחילת 2009 ואילך);
  • Mac Pro (בתחילת 2008 ואילך);

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 13.49.15

כדי לברר איזה סוג של מחשב יש לך, אתה יכול ללחוץ על סמל in בשורת התפריטים ובחר “על זה Mac”.

ניקוי שטח פנוי

צילום מסך של 2015-09-30 בשעה 15.15.51

כדי להוריד ולהתקין OS X El Capitan אתה צריך על 10 ג ‘יגה בייט של שטח פנוי על כונן המערכת. אם אין ברשותך אחד, באפשרותך לנסות להסיר את ההתקנה של יישומים שאינם בשימוש או לנקות את מערכת הזבל באמצעות CleanMyMac. כמו כן, זה הגיוני לחשוב על העברת קבצים גדולים לכונן חיצוני ולשים דברים בתיקיה “הורדות”.

אנחנו עושים עותק גיבוי של מכונת זמן

סביר להניח, כבר יש לך גיבוי, אבל אם לא, עכשיו זה הזמן לעשות את זה. כמו אחסון, כל דיסק חיצוני גדול יותר מאשר המערכת תעבוד. לאחר מכן, פשוט לחבר אותו ל- Mac ולהסכים עם ההצעה של המערכת להשתמש בו כדיסק עבור גיבויים מכונת זמן. או לעשות זאת בעצמך, על ידי פתיחת “הגדרות” → מכונת הזמן לחיצה על כפתור “בחר כונן”.

  5 דרכים למצוא את הסיסמה של רשת ה- Wi-Fi שלך

תמונת מסך של 2015-09-30 בשעה 14.34.13

לאחר מכן, המערכת תתחיל להכין וליצור גיבוי. כאן אתה צריך להיות סבלנות, מאז היצירה של הגיבוי הראשון לוקח הרבה זמן. אתה יכול לראות את ההתקדמות בשורת התפריטים על ידי לחיצה על סמל מכונת זמן.

התקנה

עכשיו שיש לנו גיבוי של כל הנתונים שלנו, אתה יכול להתחיל להתקין את OS X El Capitan. וכאן יש שתי דרכים: פשוט ומורכב, אבל נכון יותר.

השיטה היא פשוטה

אתה יכול לעדכן את מערכת ההפעלה X ישירות מתוך המערכת הקיימת, זה מאוד פשוט. ב- Mac App Store, בכרטיסיה עדכונים, עליך להוריד את מתקין OS X El Capitan, ולאחר מכן פשוט לפתוח אותו ולפעול לפי ההנחיות כדי להתחיל את תהליך ההתקנה.

תמונת מסך של 2015-09-30 בשעה 15.20.36

במקרה זה, כל היישומים, הקבצים וההגדרות יישארו במקומותיהם ואין צורך להעביר דבר מהגיבוי. החיסרון של שיטה זו היא, כי יחד עם הנתונים שלך במערכת ההפעלה החדשה, כל הזבל מערכת “תקלות” כי לצבור מן המתקנים הקודמים יעברו.

השיטה מורכבת, אבל נכונה

לכן, מומלץ שלא תעדכן את המערכת, אלא התקנה נקייה באמצעות אתחול מתקליטור ההתקנה. כדי להפוך את הדיסק, אבל פשוט כונן הבזק, לא יהיה קשה, התהליך כולו מתואר בפירוט בהוראות שלנו.

כאשר יש לך אתחול USB כונן הבזק על הידיים שלך, אתה צריך לכבות (או להפעיל מחדש) את ה- Mac, תקע אותו ולהפעיל את המחשב, תוך לחיצה על מקש אפשרות.

לאחר מכן, בתפריט האתחול, בחר את כונן הבזק שלנו עם OS X El Capitan והפעל את ההתקנה, שבמהלכה אנחנו פשוט בצע את ההנחיות של אשף ההתקנה.

בשלב הסופי, נשאל אם אנחנו רוצים לשחזר את הנתונים מתוך גיבוי או רוצה להגדיר את MAC כמו אחד חדש. בחר באפשרות “שחזר” וחבר את הכונן החיצוני שלנו עם עותק גיבוי של Time Machine.

  כיצד להסיר כתמים מכל דבר

לאחר השלמת תהליך ההחלמה, נקבל את כל הנתונים שלנו, רק לא ב- OS X יוסמיטי, אלא באלפיטאן.


כפי שאתה יכול לראות, אין שום דבר מסובך לחלוטין ההתקנה. אנו בודקים את דרישות המערכת, לפנות שטח דיסק, ליצור עותק גיבוי בזמן ההפצה OS מוריד, ולאחר מכן פשוט להתקין אותו.

מי ספק אם כדאי להתקין את OS X El Capitan, אני אומר: כן, זה שווה את זה. השינויים אינם ברורים כמו במקרה של המעבר OS X יוסמיטי, אבל הם ויש להם השפעה רבה על העבודה. ואם בגירסה הקודמת של OS X היו הרבה טעויות, אז הפעם אפל עשה עבודה טובה עליהם. תחודש באומץ!