האם יש לך כריזמה וכיצד לפתח אותה?

הכריזמה היא בלעדיות, מחוננות של אדם, תכונות פסיכו-רגשיות מיוחדות המאפשרות לו להשפיע על אנשים אחרים, להיות מנהיג ולהוביל.

מנהיגים כריזמטיים משנים את גורל העמים והמדינות, לשלוט על אירוע גלובלי ולהישאר לנצח בהיסטוריה. סטאלין, היטלר, מוסוליני, צ’רצ’יל, מרטין לותר קינג, מהטמה גנדי ואת השרשרת האינסופית של אנשים טבועים בהיסטוריה – כל מנהיגים כריזמטיים זה שיכול לשכנע מיליוני אנשים, להדביק אותם עם הרעיונות שלהם ולשנות את העולם.

עם זאת, לא רק מנהיגים גדולים ומנהיגים רוחניים יש כריזמה. בין אנשים רגילים, לא מכובד על ידי הישגים גדולים, אתה יכול גם לזהות אנשים עם כריזמה חזקה.

ככלל, יש להם השפעה גדולה יותר על אנשים מאשר לאחרים. העצה שלהם הוא הקשיב, הם מכובדים ואהובים. מכיוון שכל בני האדם בכלל הם יצורים חברתיים, והחברה ומיקומה בה הם בעלי חשיבות רבה לאושר האדם, בעלי כריזמה יכולים להיקרא בעלי מזל.

אבל איך לקבוע את מידת הכריזמה שלו?

בדוק כריזמה

באינטרנט, הרבה בדיקות נועדו לקבוע אם לאדם יש כריזמה, אבל רבים מהם נראה שטות גמורה. שאלות כמו “אתה מושך אנשים?” או “איך אתה חושב שאתה יכול להצליח בפוליטיקה?” מבוססים על יהירות של גבר, ולא על הערכה של הרגשנות שלו.

אני מציע לערוך מבחן של הווארד פרידמן, פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת קליפורניה. בדיקה זו בוחנת את הנושא עבור התכונות של “משדר” – אדם אשר מעביר את הרגשות ואת מצבי הרוח שלו לאנשים אחרים.

אז, לפני שאתה מותאם במבחן 16 שאלות מתוך ספרו של הווארד פרידמן “פרויקט” אריכות ימים “:. תגליות מרעישות שנעשו על בסיס המחקר, שנמשך קרוב 100 שנים”

המבחן לביטוי רגשי

לפניך 16 הצהרות. מעריך כמה אמר בכל אחד מהם הוא כמוך, ולשים ציון מ 1 עד 9, שם 1 – לא נראה לך בכלל, 9 – דומה מאוד. רשום את מספר התשובות, ולאחר מכן לחשב את הציון הכולל.

 1. כשאני מקשיב למוסיקה מגניבה, הגוף מתחיל להתנדנד באופן אוטומטי לקצב.
 2. אני תמיד מנסה להתלבש בצורה אופנתית.
 3. כשאני צוחקת, כולם בשכונה יכולים לשמוע את זה.
 4. אני תמיד שם לב לפרטים.
 5. כשאני מדבר בטלפון, אני מבטא רגשות בקול רם ובגלוי.
 6. אני תמיד מוכן.
 7. חברים לעתים קרובות לספר לי על הבעיות שלהם ולבקש עצה.
 8. אני משתמש כדי לעשות רשימות.
 9. אני מנסה לעבוד על משהו, עד שאני מביא אותו לשלמות.
 10. אנשים אומרים, הייתי עושה שחקן טוב.
 11. אני מתכננת ומלווה אותם.
 12. לפעמים אני שוכחת להחזיר את האוכל למקרר.
 13. אני טוב בפתרון חידות.
 14. אנשים בדרך כלל חושבים שאני צעיר יותר ממה שאני באמת.
 15. במסיבות אני תמיד עבה של אנשים.
 16. כשאני מדברת עם חברים קרובים, אני נוגעת בהם לעתים קרובות – אני מחבקת, אני טופחת, אני מניחה את ידי על כתפי או על ברכי.

  36 שאלות שיעזרו לך להתקרב עם השותף שלך

ספירת התוצאות שלך עבור התשובות 1,3,5,7,10,13,15,16. אלה שאלות חשובות באמת, השאר פשוט משלימים את המבחן כדי לסבך את הבחירה המודעת של תשובות.

ועכשיו את התוצאות.

מ 0 ל 37 נקודות. 25% מהאנשים מרוויחים נקודות בטווח זה. אולי אתה ביישן מטבעו או הפכו כל כך דרך חינוך קפדני. או שאתה פשוט לא אוהב למשוך תשומת לב ומעדיפים לבזבז זמן לבד.

מ 38 ל 49 נקודות. רוב האנשים נופלים לקטגוריה זו. אתה יכול להצליח בתקשורת, אבל לא על חשבון הקסם הטבעי, אבל על חשבון כישורים חברתיים ואינטליגנציה. אתה יכול גם להשתמש בטכניקות לא מילוליות, אבל תצטרך להשתמש בהם במודע, לא באופן אינסטינקטיבי, כמו אנשים כריזמטיים יותר לעשות.

מ 50 עד 60. לאנשים עם ציונים כאלה יש מגנטיות טבעית. אתה מוחצן ומנהיג מלידה, אם כי יש אויבים בסביבה שלך, כפי שאתה בולט מן הקהל. לפעמים אתה מרגיש עמוס תשומת לב ואחריות עבור חסידיו.

מ 61 עד 72. אתה אחד 5% של המזל אשר הבקיע ציון גבוה כזה. אתה אחד מאותם אנשים שבמצבם החדר נעשה קל יותר. אתה יכול לחייב רגשית אנשים אחרים באותו זמן להרגיש שהם חווים.

הרגשות של אנשים עם ציונים גבוהים מועברים באופן אינסטינקטיבי, גם ללא עזרה של דיבור. זה אושר על ידי הניסוי של אותו ד”ר פרידמן.

לאחר יצירה עוד מבחן אחד, התוכן דומה לנתון הנ”ל אך מורכב 30 שאלות, פרידמן ערך ניסוי כדי לשדר רגשות יותר או פחות אנשים כריזמטיים.

המדען בחר כמה עשרות אנשים שקיבלו ציונים גבוהים כתוצאה הבדיקה, וכמה אנשים עם הציונים הנמוכים ביותר. אחר כך ביקש מכל המשתתפים למלא שאלון שקובע את הרגשות שלהם כרגע: שמחה, עצב, עצב, חרדה.

  10 עצות כדי לעזור לחזק את היחסים

לאחר מכן, הציב פרידמן משתתפים עם ציונים גבוהים בחדרים נפרדים והביא שני משתתפים עם ציונים נמוכים. המשתתפים פשוט ישבו יחד במשך 2 דקות, הם לא יכלו לדבר או אפילו להסתכל אחד על השני.

בתוך שתי דקות בלבד ללא מילה אחת, אנשים עם ציונים נמוכים השתלטו על מצב הרוח של המשתתפים עם תוצאות גבוהות.

זוהי הבעה רגשית גבוהה המסייעת לאנשים להדביק אחרים עם הרעיונות שלהם ואת מצבי הרוח גם ללא מילים. עם זאת, זה לא כל מה שנחשב סימנים של כריזמה. גם אם זהו אחד המרכיבים החזקים ביותר, ישנם לפחות חמישה סימנים נוספים לאדם כריזמטי.

5 סימנים של כריזמה

רגישות רגשית

אנשים כריזמטיים יודעים איך לא רק להדביק את הרגשות שלהם, אלא גם להרגיש את מצב הרוח הרגשי המקורי של אנשים אחרים בעדינות, וגם לבנות אינטראקציה המבוססת על גישה זו. הם במהירות ליצור קשר רגשי עם אנשים, כך אדם אחר בקרוב מאוד מתחיל להרגיש “האדם היחיד בחדר”, ומי לא אוהב להיות כך?

שליטה רגשית

אנשים כריזמטיים יודעים איך לשלוט ברגשות שלהם. המדינה הרגשית הופכת את הכלי שלהם, הם משתמשים בו למטרות שלהם, שממנו, עם זאת, הרגשות שלהם לא לאבד את הכנות שלהם.

היכולת להביע את המחשבות

כמעט כל האנשים כריזמטיים הם דוברי טוב, כך שהם משפיעים על בני שיחו לא רק בעזרת הרגשות, אלא גם בעזרת מילים.

רגישות חברתית

אנשים כריזמטיים מרגישים בעדינות יחסי גומלין חברתיים, הם מסוגלים להקשיב ולהיות על אותו גל עם בני שיחם. לכן, אנשים כאלה הם כמעט תמיד טאקטי וקשוב לסביבתם.

שליטה עצמית בתקשורת

זוהי מיומנות חשובה של אנשים כריזמטיים, המאפשרת להם לשמור על קור רוח וחסד בתקשורת עם כל קהל. הם יכולים ליצור קשר רגשי עם כל חלקי האוכלוסייה.

אז, עד כאן, דיברנו על אנשים כריזמטיים מטבעם. ומה אם שיעורי כריזמה שלך הם בממוצע או נמוך? האם זה אפשרי להיות יותר כריזמטי?

  אורגזמה Jet: מה זה ואיך להשיג את זה

אנו מפתחים כריזמה

לפני שאתה להדביק עם רעיונות ורגשות, אתה חייב לעלות באש על עצמך

זה בלתי אפשרי להדביק אנשים אחרים עם משהו שאתה לא בטוח בעצמך. לכן, לפני שאתה להדביק אחרים עם רגשות ולהנחיל אמון בהם, אתה צריך ללמוד איך לחוות את כל זה.

להפסיק לדכא את הרגשות שלך. אם יש לך משהו שמח – לצחוק מכל הלב, לא מנסה לדכא צחקוק, כאילו להרגיז – לא עושים פרצוף אדיש, ​​לחוות את הרגש במלואו.

כמובן, לא כל הרגשות צריך להישפך על בני שיחו, זה טעון אקסצנטריות, והפופולריות לא יוסיף לזה.

כל האנשים רוצים להיות נועזים וחיוביים, אין להם ספק בעצמם ובכוחם. אם אתם חווים את הרגשות הללו ומקרנים בגלוי ובטחון עצמי, הם יועברו לאנשים הסובבים.

תקן שפת גוף

המיקום של הגוף במהלך השיחה, את הפעולות של הידיים, הבעות פנים – כל זה משפיע מאוד על התפיסה של אנשים אחרים. גם אם עצבנותך וחוסר הביטחון שלך אינם מציינים את תודעתו של בן שיחו, תת-המודע בהחלט יגיד לו אם כדאי לתקשר איתך או לא.

למרבה המזל, שפת הגוף פועלת בכיוון ההפוך: אם אתה לוקח תנוחה רגועה יותר – אתה מתחיל להרגיש רגוע יותר, אם אתה מחייך – זה מקבל קצת קל יותר על הנשמה.

אז היזהרו העמדה ואת ההתנהגות של הגוף שלך: לא נמושה, אפילו במהלך השיחה מלחיץ ביותר לא לשלוף את האובייקטים הידיים והאצבעות לא להתקמט, מנסה לחייך ולא לקחת את תנוחות סגורות.

לכבד את בן שיחו להקשיב לו

אם העברת המצב הרגשי היא לא כל כך קל להגדיר, אז זה הרבה יותר קל ללמוד רגישות חברתית. כל שעליך לעשות הוא להפסיק לחשוב על עצמך להיות האדם החשוב ביותר בעולם ולשים לב לשוחח.

הקשבה לאנשים אחרים היא אמנות אמיתית. אם אתה מקשיב לאדם אחר ומעוניין בו, הוא מתחיל להרגיש מיוחד. אני לא חושב שזה שווה להסביר כמה מגניב זה מרגיש.

ואיך אתה חושב, האם אפשר לפתח כריזמה או שמא זו מתנה מולדת, בהיעדרו של דבר לא ניתן לעשות דבר?

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top