5 דרכים לשפר את כישורי התקשורת שלך

למה אנשים יודעים איך למצוא שפה משותפת ללא בעיות ולזכות באמון של אנשים זרים לחלוטין בתוך דקות, בעוד אחרים אינם מסוגלים להסכים אפילו עם קרובי משפחה שלהם? התשובה לשאלה זו היא אחת: לאנשים האלה יש מיומנויות תקשורת שונות.

אחד היעילים ביותר ובאותה עת דרכים פשוטות לשפר את כישורי התקשורת שלך יכול לבוא לידי ביטוי עם ביטוי אחד בלבד – להיות מאזין טוב.

היכולת להקשיב היא שאתה לא רק לסגור את הפה שלך, כך בן שיח שלך יש זמן להכניס כמה משפטים. אתה באמת צריך להיות קשוב ומעוניין להקשיב למילים של אנשים אחרים. זה לא רק לעזור לך ליצור קשר, אבל היא גם דרך מצוינת להפגין כבוד עבור בן שיחו.

כאשר אנשים מרגישים את היחס הזה לעצמם, זה מיד משנה את האווירה של היחסים שלך. רק לחשוב על כמה אתה מרגיש נהדר כאשר מישהו מקשיב לך בריכוז בזמן שאתה בלהט מדבר על אירוע חשוב בשבילך.

כל האנשים רוצים להישמע. לתת להם הזדמנות זו, תוכלו מיד לקבל חברים רבים. רק אל תעמיד פנים: צפה בסיפור, שאל שאלות מבהירות, ענה על נקודות מפתח. לפעמים זה לא כל כך פשוט, במיוחד אם בן השיח שלך לא לזרוח עם מיומנויות אורטוריות.

בנוסף ליכולת להקשיב לך, כמה טיפים נוספים יכולים לעזור לך, אשר יסייע לשפר את כישורי התקשורת שלך.

1. לעולם לא יפריעו

זה מצביע על חוסר כבוד אמיתי. מפריע למישהו, אתה אומר לו במפורש: “לא אכפת לי מה שאתה אומר, אני צריך להגיד הרבה יותר דברים חשובים.”

2. לעולם לא לסיים את ההצעה של אחר

כן, המחשבה האנושית היא הרבה לפני אפשרויות הדיבור, ולפעמים זה כמו לעזור לשיח לבטא את הרעיון. אחרי שעשית את זה, לא תעזור, אבל תראה את הספקות שלך ביכולות המנטאליות והאורטוריות של האדם ותגרום רק לתחושה של רתיעה בתגובה. אז כדאי שתנשוך את הלשון ברגעים כאלה.

  5 חם נשיקות טכניקות

3. פרפראזה

אם אתה רוצה להראות שאתה באמת מבין מישהו, אז פשוט לחזור על המסר העיקרי של בן שיחו. לפני הסכמה לכל דבר או מחאה, רק להקליט את ההבנה של מה שנשמע. מחצית מהאי הבנות בעולם נובעות מהעובדה שאנשים חושבים דבר אחד, הם אומרים משהו אחר, והמאזינים מבינים את השלישי.

4. להקשיב באופן פעיל

כפי שכבר צוין לעיל, הפעילות שלך בתור מאזין היא בעלת חשיבות מיוחדת. הצג את העניין שלך בסיפור, תן תגובה למספר, ואת הכרת התודה של בן שיחו לא יחזיק אותך מחכה.

5. שמור על קשר עין

אל תסתכל על דברים זרים, אבל להתמקד הדובר. כאשר מסתכלים על אדם אחר בעין, אתה אומר לו שאתה מעוניין בסיפור שלו. עצור את כל המחקרים שלך ונסה לא להיות מוסחת.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top