Co dělat, když jste letadlo zmeškali

Ten strašný pocit, když letadlo odešlo bez tebe …

Místo toho, abyste se ujistili, že se vám to nemusí stát, zjistěte, co dělat a jak se chovat, pokud jste letadlo zmeškali. To pomůže ušetřit peníze a nervy, zvláště pokud jste novým obchodníkem.

Vzpomínám si, jak jsem před 6 lety šel na svůj první let v životě. Během toho jsem zažil nejen tolik potěšení z tohoto procesu (teď jsem šíleně rád létání), ale také pocity, které člověk, který je pozdě na svůj let, zažívá.

Nejčastější důvody, proč můžete mít letadlo pozdě.

Nemáte čas se zaregistrovat

  1. Spíchejte nebo promíchejte čas / datum odjezdu.
  2. Nastupte do dopravní zácpy na cestě k letišti, nebo vy (taxikář) můžete rozbít auto.

Co dělat: jestliže registrace letu již skončila, neznamená to, že jízdenku lze odhodit. Zvláště pokud je jízdenka již zakoupena ve dvou směrech. V závislosti na tarifu si ji můžete vyměnit za jiný nejbližší let, ve kterém jsou volná místa. Chcete-li to provést, přejděte na přepážce své letecké společnosti na letišti (pokud si koupíte jízdenku přímo) nebo se obraťte na zprostředkovatele (například cestovní kancelář), přes který byla zakoupena. Společnost může účtovat pokutu za výměnu (čím levnější je jízdenka, tím větší může být sankce), ale bude stále levnější než koupit novou jízdenku.

Důležité: tato schéma nefunguje, pokud byla vaše jízdenka zakoupena za speciální nebo propagační tarif a není vyměnitelná. S největší pravděpodobností musíte zakoupit novou vstupenku za plné náklady. Pokud má lístek alespoň jeden převod, musí být všechny lety obnoveny, protože jsou automaticky zrušeny.

Nebo máte čas na registraci, ale pozdě na transferový let

  1. Ztráta na letišti někoho jiného.
  2. Bylo pozdě na převoz kvůli zpoždění jeho prvního letu.

  10 důvodů, proč navštívit USA

Co dělat v možnosti 1: najděte stůl své letecké společnosti na letišti a vysvětlete situaci. V tomto případě bude fungovat stejné pravidlo – můžete si vyměnit jízdenku za jiný let podle podmínek jízdného (s pokutou nebo bez ní) nebo si koupit nový.

Co dělat v možnosti 2: můžete pozdě na let, a nikoli svou vlastní chybou, například pokud letadlo opustilo letiště s významným zpožděním a v důsledku toho nemáte čas na přepravním letu.

Dvě lety – jedna jízdenka

Pokud jste si zakoupili úplný let s jednou jízdenkou (i když obsahuje dvě různé letecké společnosti), v tomto případě všechny náklady vzniknou letecké společnosti, kvůli které jste byli pozdě. O tom, co máte v tomto případě v pořádku:

  • vyměňujte palubní vstupenku bez pokuty nebo pokut;
  • bezplatný telefon pro volání rodiny nebo přátel a hlášení o zpoždění;
  • placená místnost v hotelu, pokud se váš let uskuteční příští den;
  • placený oběd nebo večeře, voda (v závislosti na délce čekání na let).

Jednoduše kontaktujte zástupce letecké společnosti a vyměňte jízdenku.

Dvě lety – dvě různé jízdenky

V případě, že jste zakoupili dva lety samostatně a v důsledku zpoždění prvního letu bylo pozdě na druhé, odpovědnost za to spočívá výhradně na vás, protože nejste považováni za přepravujícího. Proto se obraťte na zástupce letecké společnosti a vyměňte si jízdenku podle podmínek jízdného.

Užitečné tipy

Když jsem před několika lety osobně navštívil tuto situaci a poslouchal příběhy přátel, chci se podělit o několik tipů, které mohou být prospěšné ostatním.

Zkontrolujte data a čas odjezdu

Zvláště pokud jste si zakoupili vstupenky na několik měsíců nebo šest měsíců. Připomeňte si přesné datum odjezdu jeden týden před plánovaným výletem a pak znovu – během několika dní. Nespoléhejte se na svou paměť, protože čísla mohou být velmi snadno zaměňováni.

  Jak se přestěhovat do Číny a pracovat odtud: osobní zkušenost

Spočítejte svůj čas s marží

Nepokládejte na letišti poslední minut, protože cesta může trvat déle než obvykle, například byste možná nemuseli přijíždět nebo pozdě na taxi. Je mnohem snazší číst knihu v čekárně, než vyprázdnit nervové buňky, pozdě na let.

Nekupujte lístky s krátkými transplantacemi

Pokud jste fanouškem extrémních sportů, bude vám líbit lety s transplantací 30-40 minut. V opačném případě zvolte intervaly mezi lety nejméně 1,5-2 hodin. Takže se budete chránit před nadměrným spěchem a následky možných zpoždění při odjezdu.

Přečtěte si podmínky vašeho jízdného

Kupovat nejlevnější nebo propagační vstupenky, přečtěte si podmínky jejich výměny a vrácení peněz, aby dávat pozor na množství peněz, které můžete provádět změny na svých plánech.

Prozkoumejte informace o přepravních letištích

Před odjezdem podívat na ty, ve kterých terminál dorazí a ze kterého se bude startovat, jak daleko od sebe jsou a jak dlouho to trvá cestovat přes území letiště (pokud si můžete projít, nebo musí jet autobusem nebo vlakem). Takže se na místě neztratíte a ztrácíte čas hledáním správné informace, když každá minuta je drahá.

Doufám, že tyto informace a rady vás ochrání před pozdními příjezdy a dalšími problémy během letu.

Hodně štěstí!

P.S. A pokud máte něco přidat do tohoto seznamu, přivítejte v komentářích :-).

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top