Plážová dovolená v Rakousku: místa, o kterých jste přesně nevěděli

Korutany

Tento region se nachází na jihu Rakouska a hraničí s Itálií a Slovinskem. Z Moskvy do Klagenfurt, hlavní město Korutan, můžete získat v letadle s připojením ve Vídni, bude cesta trvat asi pět hodin.

Korutansko je okrajem hor, kopců a jezer. Tradičně je považován za vynikající lyžařské středisko, ale ve skutečnosti je zde dobré alespoň v zimě, dokonce i v létě. Jezera, voda, která je tak čistá, že může pít, horský vzduch, scenérie nebývalé krásy – možná je to ještě lepší než u moře.

Když se nudíte stříkáním, jděte na výlet – po celé hraně značených cest s různou složitostí. Ujistěte se, že jste navštívili starobylý Hochosterwitzský hrad, zvláště vytvrzený a připravený, můžete jít nahoru k ledovci Pasternz. A samozřejmě, po procházce se hřích v teplém jezeře neopírá.

Jezero Wörthersee

Dovolená v Rakousku
Österreich Werbung / Peter Burgstaller

Wörthersee je největší jezero v Korutanech. Nachází se poblíž Klagenfurtu, takže pokud nechcete trávit čas na dlouhé cestě, je to skvělá volba.

Okolí Wörthersee se stalo oblíbeným a prestižním rekreačním areálem v 19. století, kdy zde byla položena větev železnice. V létě se ohřívá jezero až na 25-27 ° C, fanoušci vodní zábavy budou spokojeni. Nyní jsou střediska pro každý vkus: pro romantickou dovolenou, aktivní nebo rodinnou dovolenou. Nejznámější z nich jsou Velden, Pörtschach, Maria Wörth.

Dovolená v Rakousku
Tine Steinthaler / Kärnten Werbung

Velden je ideální pro ty, kteří se rádi uvolní. Během dne můžete jet na člunech, potápění nebo vodní lyžování. Ve večerních hodinách začíná nejzajímavější: laserová show, diskotéka, kasino – tato dovolená bude dlouho zapamatována.

Jezera Rakouska
Österreich Werbung / Peter Burgstaller

Pokud hledáte klid, vítejte na Pörtschach – útulné a malebné městečko na severním břehu jezera Wörthersee. Zde, ne v příkladu tišší než ve varu událostí Velden, ale s plnou zábavou. Plavby lodí, golf, rybaření, tenis, jízda na kole, turistika, koncerty klasické a současné hudby – vše, co hodit z hlavy naléhavých problémů a nakonec uvolněně.

  10 důvodů, proč navštívit USA

Pohled na Maria Wörth
Pohled na Maria Wörth. Kärnten Werbung / Franz Gerdl

Romantici jsou přímou cestou k Maria Wörth. Tiché letovisko na jižním břehu jezera bylo vybráno novomanželkami. Dokonce i když jste byli oddáni několik let, ale kdo řekl, že líbánky se stane jednou za celý život? Projděte se po úzkých uličkách, odpočiňte si na břehu jezera a nezapomeňte zkontrolovat lázně.

Minimundus
Minimundus Park. Österreich Werbung / Diejun

Pokud je čas a touha, navštivte miniaturní park Miniimundus v Klagenfurtu. Socha Svobody, Eiffelovu věž, Taj Mahal a dalších 153 světoznámých památek – stejně jako ve skutečnosti, jen v měřítku 1: 25. V letním návštěvě parku je naplánováno na dopoledne: expozice je venku, takže je nejlepší, aby mohli využívat svého maxima před teplem .

Jezero Klopainersee

Jezero Klopainersee
Dusan Smolnikar / flickr.com

Přibližně 30 kilometrů od Klagenfurtu je nejteplejší jezero v Korutanech: voda v Klopainersee je zahřátá na 28 ° C. Pro rekreaci s dětmi není možné nalézt lepší místa. Podél pobřeží se nacházejí speciální zátoky pro bezpečné koupání, aby děti mohly hýbat v mělké vodě.

Také dospělí se nebudou nudit. Rybaření (v jezeře je 15 druhů ryb), potápění, golf, jízda na koni, jízda na kole a programy volného sportu. Můžete například ovládat saponování – něco jako surfování: zvedněte se na speciální desku a pomocí pohybu vesla na vodě.

Povaha Rakouska
Jiří Stokláska / flickr.com

Z místních krajin dechberoucí. Jezero je obklopeno horami a kopci, zarostlé lesy, takže je zajištěn pocit úplné jednoty s přírodou. A pro příznivce fotografie je obecně prostor: vzít kameru a jít tam, kde vypadají oči – krásné pohledy jsou všude.

Jezero Ossiachersee

Jezero Ossiachersee
Region Villach / flickr.com

Čtyřicet minut autem od Klagenfurtu – a vy jste na břehu Ossiachersee, jednoho z největších jezer v Korutanech. Jeho voda je čistá a poměrně teplá – až do 26 ° C v létě.

Oblasti Ossiachersee obzvláště osloví milovníky venkovních aktivit. Její zde jezdí: jízda na koni, tenis, jízda na kole, rybaření. O tom odděleně: v jezeře je asi 22 druhů ryb, takže s trochou štěstí můžete zachytit pstruh nebo působivý kapr.

  Angličtina pro turisty: 135 nejužitečnějších frází

Odpočívejte u jezera v Rakousku
Peter Jensen / flickr.com

Plánujete-li výlet do druhé poloviny léta, můžete se na každoroční hudební festival “Korutanské léto” dostat. Letos se bude konat od 14. července do 26. srpna. Nedaleko jezera nebude muset: jedna z míst – klášterní kostel v Ossiachu.

Salcburská země

Salzburg je rodným místem Mozarta, každý to ví, zdá se. Ale v oblasti Salzburku existují vynikající střediska pro plážové nebo téměř prázdninové pobyty na pláži, pro mnohé bude otevřením.

Let z přímého letu z Moskvy do Salzburgu trvá asi tři hodiny. Nejlepší je naplánovat výlet takovým způsobem, aby jste nechali alespoň pár dní na procházku po městě. Projděte historické centrum, podívejte se na dům, kde se narodil Mozart, a nezapomeňte navštívit Hohensalzburg. Jedná se o jednu z nejstarších přeživších evropských pevností, můžete je vylézt lanovkou nebo na vlastní dvě, pokud je pro vás chůze zábavná.

Seznámení se se Salzburgem má smysl odložit konec cesty na první sílu v rezortu. Po dobrém odpočinku můžete studovat památky města s obnovenou silou.

Zell am See Resort

Jen pamatujte, víte spoustu letovisek, kde můžete v jedné sezóně plavat v jezeře a lyžovat? Zell am See je jen jedním z nich. Za hodinu a půl autem ze Salcburku – a vy jste tam.

Zell am See Resort
Zell am See-Kaprun Tourismus / Nikolaus Faistauer

Jezero Zeller leží v nadmořské výšce 750 metrů a je obklopeno horami. V létě se zahřeje až na 23 ° C – pro plavání je to přijatelné. Pokud se nudíte jenom plavat tam a zpět, u vás je hodně zábavy. Golf, cykloturistika, kanoistika, kanoistika, vodní cyklistika, rybaření – vyberte si to, co se vám líbí nejlépe.

A nezapomeňte vylézt po horách. V národním parku „Vysoké Taury“ uspořádal jednodenní výlet – dostanete do ledovcové oblasti a naučit se, jak to udělat, a tam je led v drsných horách živých zvířat a ptáků. Můžete dokonce hrát sněhové koule, v létě je to opravdu exotické.

  Unikátní místa v Rusku, o kterých jste se stěží slyšeli: Ruskeala

Vysokohorská nádrž
Vysokohorská nádrž v Kaprunu. Verband Maxum

Léto je čas pro festivaly. Od poloviny května do poloviny října se na jezeře v noci koná světelná přehlídka magického jezera Zell. Záblesky světla, osvětlení jezera, atmosféra věčné dovolené – obecně magie ve své čisté podobě.

Děti v Zell am See mají výlet na farmu. Jsou to nejlepší z jejich schopnosti věnovat pozornost zvířatům, budou se dívat na to, jak se vyrábí sýr a pečeme. Korunou programu je závod na zahradních kolečkách.

Podmínky Gasteinu

To byly termální prameny, které změnily Bad Gastein a sousední Bad Hofgastein na slavné a módní letovisko. Přijala císařovna Elizabeth z Bavorska, Otto von Bismarck a Sigmund Freud.

Podmínky Gasteinu
alpentherme.com

Středisko má 18 pramenů, jejichž voda je bohatá na radon. Na výstupu je teplota kolem 46 ° C. Pokud chcete relaxovat s přínosy pro zdraví, místní podmínky – to je ono.

Kde odpočívat v Rakousku
alpentherme.com

Když získáte sílu, můžete jít na kempování nebo jízdu na kole, hrát golf nebo tenis a dokonce střílet z luku. Areál má diskotéky, bary a restaurace, takže se tu nudit nebudete.


Léto se blíží brzy – je čas si vybrat, kde si odpočinout. Podívejte se na webové stránky rakouské turistické kanceláře – tam najdete mnoho nápadů pro dobrou dovolenou.

Další informace

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top