17 nejlepších editorů fotografií pro různé platformy

Online edice pro fotografy a návrháře Creative Bloq sestavila seznam 16 nejlepších aplikací pro úpravu fotografií vynikající programy určené pro editaci obrázků. To zahrnovalo jak nejoblíbenější Lightroom a Photoshop, tak i méně známé, ale pozoruhodné analogy.

Nejlepší bezplatné editory fotografií

Některé programy a služby z této sekce mají placené verze s dalšími funkcemi nebo obsahují volitelné vestavěné nákupy.

1. Fotor

Nejlepší bezplatné editory fotografií: Fotor

 • Platformy: web, iOS, Android, macOS, Windows.

Nezáleží na tom, zda pracujete u stolu nebo ne, společnost Fotor poskytne vše, co potřebujete pro základní manipulaci s obrázky. Editor je k dispozici v prohlížeči, stejně jako v stolních a mobilních programech. Bohatá sada nástrojů je pro většinu tvůrčích potřeb dostatečně přesná.

V programu Fotor je vhodné rychle upravit snímky jedním tlačítkem. Můžete také změnit velikost, oříznutí, otáčení a zarovnání obrázků a ručně odstranit pozadí.

Kromě toho je editor vybaven vhodnými retušovacími nástroji, které odstraňují efekt červených očí a vrásek. K dispozici je i funkce pro práci s HDR a Tilt-Shift-editorem (vyžaduje speciální efekt rozostření) v případě, že chcete dát epické snímky.

Fotor →

2. Pixlr

Nejlepší bezplatné editory fotografií: Pixlr

 • Platformy: web, iOS, android.

Pixlr je umístěn jako “nejoblíbenější online editor fotografií ve světě”, což je jistě spjato s jeho svobodným. Současně se tato služba může pochlubit 600 efekty, možnostmi překrytí a rámečky. Pomocí programu Pixlr můžete provádět všechny typické operace pro editor fotografií: od oříznutí a změna velikosti na odstranění červených očí a bělení zubů.

Pokud jste zvyklí na aplikaci Photoshop, rychle ovládněte aplikaci Pixlr, protože rozhraní obou editorů je velmi podobná.

Pixlr →

3. GIMP

Nejlepší bezplatné editory fotografií: GIMP

 • Platformy: Linux, Windows, MacOS.

GIMP je GNU Image Manipulation Program (program pro manipulaci s obrázky založený na GNU). Tento editor fotografií s otevřeným zdrojovým kódem debutoval na platformách Unix a nyní je dostupný na všech populárních desktopových operačních systémech.

GIMP nabízí impozantní sadu nástrojů. Uvnitř je snadné najít všechny obvyklé nástroje, včetně kartáčů, opravy barev, stejně jako nástroje pro kopírování, zvýraznění a vylepšení.

Tým, který řídí vývoj GIMP, vykonal dobrou práci s kompatibilitou: editor může pracovat se všemi populárními formáty bez problémů. Program má vestavěný správce souborů, který připomíná Adobe Bridge.

GIMP →

4. Paint.net

Nejlepší bezplatné editory fotografií: Paint.net

 • Platformy: Windows.

Paint.net je překvapivě funkční a užitečný bezplatný nástroj. Vývojáři zdůraznili snadnost použití a vyvíjeli jej spíše jako editor fotografií než kreslící program.

A přesto v Paint.net existuje spousta speciálních efektů, které vám umožní snadno změnit perspektivu, promíchat a přesouvat pixely na plátno, duplikovat vybrané oblasti a tak dále.

Velký výběr nástrojů pro výběr, podpora vrstev a nastavení, jako jsou křivky a jas / kontrast, dělají Paint.net skvělou alternativu k Photoshopu pro editaci fotografií. Zvlášť, pokud se to dá bez nejnovějších dodatků k sadě nástrojů Adobe.

  6 jednoduchých způsobů vaření vařených vajec

Paint.net →

5. Sumo Paint

Nejlepší zdarma editory fotografií: Sumo Paint

 • Platformy: web.

Sumo Paint je velmi funkční prohlížečový editor fotografií. Obsahuje všechny základní funkce, které jsou součástí stolních programů. A přihlašujete se k placené verzi za 9 USD měsíčně, můžete nainstalovat a desktopovou aplikaci Sumo Paint.

Chcete-li spustit online editor, budete potřebovat aplikaci Adobe Flash Player. Takže použití Sumo Paint na iOSu nebude fungovat.

Seznam nástrojů a nastavení Sumo Paint obsahuje kartáče, tužky, tvary, text, klonování, přechody a další. To vše lze snadno nalézt na plovoucím panelu nástrojů podobném podobnému panelu z aplikace Photoshop.

Současně existují omezení v editoru, které mohou vyděsit některé uživatele. Nejdůležitější je podpora pouze jednoho barevného režimu RGB. S barevným modelem CMYK, který se používá v tiskárně, aplikace Sumo Paint nefunguje. Z tohoto důvodu je editor vhodný pouze pro práci s fotografiemi určenými pro obrazovku.

Sumo Paint →

6. Editor fotografií od Aviary

Nejlepší zdarma editory fotografií: Editor fotografií Voliéra

 • Platformy: web, iOS, android.

Voliéra – pěkně navržena aplikace, která je perfektně vyvážená mezi vážnými možností úprav (odstranění vad pleti, bělení zubů, velikost a různé možnosti pro korekci) a dekorativní funkci (samolepky, barevné překrytí a přidání textu). Program však nevypadá bez chuti nebo dětské.

Foto editor Voliéra →

Nejlépe placené editory fotografií

1. Photoshop CC

Nejlépe placené editory fotografií: Photoshop CC

 • Platformy: Windows, macOS.
 • Náklady: 9,99 dolarů za měsíc.

Nejnovější verze aplikace Photoshop CC je nepochybně působivý editor fotografií. Pravděpodobně nejlepší ze všech. Ale za každý měsíc použití musíte zaplatit.

Uživatelé Photoshop CC disponují velkým počtem kartáčů, filtrů, písem, nástroji pro automatickou a manuální korekci, stejně jako různá nastavení rozhraní. K vašim službám je pokročilý systém vrstev, různé režimy překrytí a mnoho dalšího.

Pokud jste amatér, pak pro vaše potřeby většina funkcí Photoshopu bude prostě nadbytečná. Profesionálové zde však najdou vše potřebné k vyřešení problémů jakékoliv složitosti.

Photoshop CC →

2. Adobe Lightroom CC

Nejlepší placené editory fotografií: Adobe Lightroom CC

 • Platformy: Windows, macOS.
 • Náklady: 9,99 dolarů za měsíc.

Adobe Lightroom umožňuje soustředit práci na jednom místě, spravovat ji a sdílet výsledky z libovolného zařízení. Mnoho kreativních lidí preferuje editor Photoshopu, protože díky programu Lightroom je snadnější provádět jednoduché rutinní úpravy a práci s RAW soubory.

S programem Lightroom můžete ukládat snímky do počítače, zařízení iPad, iPhone nebo zařízení Android a dokonce je automaticky odesílat z telefonu do programového skladu ihned po vytvoření. Synchronizace nastane sama o sobě. Když provedete změny na jednom místě, automaticky se zobrazí na ostatních zařízeních.

  So reinigen Sie die Tastatur von außen und innen

Adobe Lightroom CC →

3. Světlo 2018

Nejlepší editory fotografií: Luminar 2018

 • Platformy: macOS, Windows.
 • Náklady: 69 dolarů.

Pokud hledáte alternativu k Lightroom za rozumnou cenu v podobě jednorázové platby, dávat pozor na nejnovější verzi Luminar 2018. Tato fotografie Editor je vybaven nástroji rychle a snadno odstranit tyto nuance, zkreslení, chromatické aberace a zbarvily. Budete také obdržet 40 nedestruktivních filtrů (které mohou být kdykoli zrušeny), abyste mohli obrázky přeměnit.

Luminar 2018 navíc obsahuje sadu profesionálních nástrojů, které vám umožní přinést fotografie co nejvyšší kvality. Mezi ně patří manuální korekce optiky, vrstvy s různými způsoby překrytí, masky, panel historie a nejlepší podpora pro pluginy Photoshopu a možnost převést Presets Lightroom pro použití v programu Luminar.

Světlo 2018 →

4. Affinity Photo

Nejlepší editory fotografií: Affinity Photo

 • Platformy: MacOS, Windows, iOS (iPad).
 • Náklady: 49,99 dolarů (Windows, MacOS), 19,99 dolarů (iPad).

Dostupnost v systémech Windows, iPad a MacOS spolu s chybějícím poplatkem za předplatné dělá společnost Affinity Photo od Serif alternativou k Photoshopu, kterou si každý může dovolit.

Nejnovější verze se může pochlubit řadou skvělých funkcí, včetně kombinace fotografií v režimu HDR, úpravy snímků o 360 stupních, záznamu maker a zpracování dávkových souborů. A přizpůsobení tónového zobrazení vám umožní obrátit jakoukoli fotografii – ať už je to běžný snímek ve formátu JPG nebo fotografie v HDR – na dramatickou scénu s detaily, o kterých jste ani nevěděli, že existují.

Affinity Photo →

5. PaintShop Pro

Nejlepší editory fotografií: PaintShop Pro

 • Platformy: Windows.
 • Náklady: 79,99 dolarů (základní verze), 99,99 dolarů (prémiová verze).

PaintShop Pro je výhodnou náhradou Photoshopu za posledních 20 let a stále neprochází pozicemi. V roce 2018 vypadá editor jednodušší, jednodušší a inovativnější než kdykoli předtím. Nabízí šablony projektů, vestavěnou funkci snímek, nástroj pro gradient plnění a vylepšenou podporu pro grafické tablety a styly.

Můžete si koupit dražší verzi aplikace PaintShop Pro 2018 Ultimate a získat další funkce. Mezi ně patří profesionální nástroje pro práci s RAW soubory, automatickou korekci fotografií a záznam na obrazovce.

PaintShop Pro →

6. Žalud

Nejlepší editory fotografií: Acorn

 • Platformy: macOS.
 • Náklady: 29,99 dolarů.

Grafický editor Acorn debutoval ve vzdáleném roce 2007 a poskytoval amatérům a profesionálům s omezenými nástroji vynikající software pro zpracování fotografií. Mezi další nástroje podporuje editor styly vrstev, nedestruktivní filtry (mohou být kdykoli zrušeny), křivky, úrovně, míchací režimy a mnohem více.

Acorn 6 nabízí vynikající rozhraní pro kombinaci filtrů, pomocí kterých můžete vytvářet jedinečné efekty. Filmy můžete dokonce uložit a upravit po ukončení a opětovném otevření obrázku.

Žalud →

7. Photoshop Elements

Nejlepší editory fotografií: Photoshop Elements

 • Platformy: Windows, macOS.
 • Náklady: 99,99 dolarů.

Jedná se o zjednodušenou alternativu k aplikaci Photoshop CC, která se odráží v režimech rychlého a řízeného editování. Ale jeho funkce může stačit pro vás. Navíc Elements nemusí platit předplatné.

  14 jednoduchých a chutných salátů s chobotnicí

V roce 2018 má aplikace Photoshop Elements vylepšené možnosti správy a inteligentní nástroje pro úpravy fotografií. Například program může otevřít zavřené oči, tisknout obrázky a snadno je sdílet v sociálních sítích.

Photoshop Elements →

8. DxO Photolab

Nejlepší editory fotografií: DxO Photolab

 • Platformy: Windows, macOS.
 • Náklady: 129 EUR (základní verze), 199 EUR (prémiová verze).

DxO Photolab provádí pouze určitý typ úkolů, ale dělá to dokonale. Jeho výsledky jsou působivé, ale tento editor je příliš specifický a někdy obtížně použitelný. To je pravděpodobně nejlepší RAW převodník ze všech, ale to je vše, co DxO Photolab dokáže.

DxO Photolab automaticky koriguje různé stupně zkreslení, chromatické aberace, rozmazané okraje a vignetování, typické pro většinu digitálních fotoaparátů.

Můžete vybrat snímky z počítače a určit nastavení konverze / oprav, nebo použít jednu z předvoleb. DxO Photolab vykazuje vynikající výsledky. Nicméně tento program nemůže nahradit plnohodnotného editoru.

DxO Photolab →

9. Kamera +

Nejlepší editory fotografií: Camera +

 • Platformy: iOS.
 • Náklady: 2,99 dolarů (iPhone), 4,99 dolarů (iPad).

Aplikace “Fotoaparát” předinstalovaná v iPhone není ideální. Ano, umožňuje vám udělat dobré snímky, ale nedává kontrolu nad kreativitou.

Kamera + v tomto ohledu vyhraje. Tento program se skládá ze dvou částí: fotoaparátu a editoru fotografií s velkým množstvím pokročilých funkcí. Kamera + neomezuje vás na úpravu nových snímků. Můžete také do něj importovat staré fotografie a do nich vdechnout nový život.

Kamera + →

10. Pixelmator

Nejlepší editory fotografií: Pixelmator

 • Platformy: macOS, iOS.
 • Náklady: 29,99 dolarů (macOS), 4,99 dolarů (iOS).

Pixelmator je rychlý a výkonný editor fotografií. Díky využití knihoven maker se program bez problémů integruje s iPhoto a iCloud. Editor má také vestavěné funkce pro export snímků na Facebook a Flickr.

V programu Pixelmator najdete nástroje pro úpravu odstínu, sytosti, stínu, světla a kontrastu. Program nabízí 150 vestavěných filtrů. Můžete otevřít a uložit snímky v mnoha populárních formátech, včetně PSD, TIFF, PDF a PNG.

Při práci se soubory Photoshopu program rozpozná vrstvy. To vám umožní spolupracovat s kolegy, kteří používají produkty společnosti Adobe.

Pixelmator →

11. Handy Photo

Nejlepší editory fotografií: Handy Photo

 • Platformy: iOS, Android.
 • Náklady: 2,99 dolarů.

Hlavním rozlišovacím prvkem programu Handy Photo je rozhraní s radiálními menu umístěnými v rohu. Je navržena tak, aby nezahrnovala centrální oblast obrazovky. Řízení efektů je pomocí svaypov.

Handy Photo je výkonný editor fotografií. Jeho rozhraní nevyhovuje všem, ale stojí za to příležitost, kterou získáte. Například nástroj Přesunout mě umožňuje vystřihnout předměty, přesunout je, změnit jejich velikost nebo otáčet.

Handy Foto →

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top