Jak se naučit tančit: video lekce pro ty, kteří se nebojí vyzkoušet

Odpovědi na hlavní otázky

Je těžké se naučit tančit?

Ve skutečnosti to není o nic těžší než kterýkoli jiný případ, ve kterém jste začátečník. Taneční směry jsou velmi odlišné od sebe. Dokonce i když jste zvládli jednu z nich, bude neobvyklé, abyste studovali další.

Nicméně, všechny tance jsou spojeny se schopností vlastnit tělo. A pokud je to pro vás není novinkou (např jsi dělal bojová umění, gymnastika, plavání a hlavně tanec), bude snazší přizpůsobit se novým činnostem než začátečník, který nemá spřátelit se svým tělem.

Dokonce i když máte spíše dřevěné tělo, nezoufejte. Tajemství úspěchu je v neustálé praxi.

Je těžší se naučit tančit ve video lekci než v kurzech. Je-li vaše tělo plastické a poslušné, stále můžete udělat něco podobného pohybu instruktora z videa. Pokud tomu tak není, můžete rychle se rozplývat tancem: rozdíl mezi tím, co je vidět ve videu a co vidíte v zrcadle, bude příliš silné.

A přesto to stojí za to vyzkoušet. Přinejmenším pro určení vhodného směru.

Kolikrát týdně tančíš?

Nejprve po ztuhnutí svalů se může zhoršit. Ale na rozdíl od silového tréninku nebo běhu, tělo nepotřebuje období zotavení.

Proto se můžete odvážit zapojit se do tance po celou dobu. Jeden z mých učitelů řekl, že musíte tančit 25 hodin denně. V každém případě, čím více tančíte, tím výraznější pokrok.

Jak se naučit tančit moderní tanec

Z tohoto směru jsme si vybrali tři typy, které se často nacházejí v rozpisu fitness klubů a tanečních škol. A první je plastová a šíleně krásná kontemporari.

Současné

Jak se naučit tančit moderní tanec: Současné
Abel M / Flickr.com

Současné smíšené prvky jazzu-moderní, jógy a bojových umění, vyzkoušené improvizací a dýcháním. Tato svoboda a plasticita jsou přirozenou krásou pohybu.

Zde je video s kombinací ve stylu Contemporary. Zkuste, nezapomeňte zahřát a roztáhnout se předtím, než vyučujete.

  5 aplikací, které vám za vás naleznou texty

Ale druhá část:

Mimochodem, o zahřívání. Ve videu níže – úplná lekce s zahřátím, protahováním a analýzou kombinace. V angličtině, ale vše je jasné a bez překladu.

Pokud nemáte čas opakovat nebo uvažujete o tom, jaký je nějaký pohyb, nastavte rychlost na 0,25.

Pokud se vám líbily kombinace, ale ještě je nemůžete opakovat, je zde několik dalších klipů s rutinními lekcemi o Contemporary.

S největší pravděpodobností budete muset dělat to na taneční škole, než budete moci provádět krásné kombinace.

Strip plast

Jak se naučit tančit moderní tanec: Strip plast
imperiamarket.by

Mnoho lidí zaměňuje zaměstnání na stožáru a pásovém plastu. Druhým je jen smyslný tanec, který lze provést bez pólu.

Pokud jste v plastovém pásku, nebudete stát u stroje a vytáhnete ponožky. Zde je vše založeno na přirozené sexualitě ženského těla. Samozřejmě, že mnoho učitelů diverzifikuje pryžové prvky moderních či moderních, latinskoamerických tanců a dalších směrů, ale všechno závisí na učiteli.

Jak krásné to bude vypadat váš tanec opět záleží na tom, jak dobře můžete ovládat své tělo jako vaše mobilní klouby a protáhnout svaly a šlachy.

Ve videu níže je rozbor kombinace. Ne příliš jednoduché, ale velmi smyslné a krásné. A nemusíte provádět pohyby na podlaze, takže vaše kolena nebude trpět.

Ale playlist s výukovými pásky z různých tanečních škol. Existují samostatné pohyby a kombinace.

A ještě jedna, jednodušší kombinace. Zkuste to, pokud první nevyjde.

Břišní tanec (břišní tanec)

Jak se naučit tančit moderní tance: Belly dance (břišní tanec)
· Júbilo · haku · / Flickr.com

Jedná se o smyslný a krásný tanec, který mimo jiné pomáhá rozvíjet plasticitu a dokonce se zbavit některých zdravotních problémů.

YouTube má spoustu lekcí v bellydance. Níže jsou některé z nich.

Zde je možné velmi snadno vysvětlit základní pohyby:

A druhá část:

Níže je seznam skladeb s pěti lekcemi pro začátečníky od jiného učitele.

  8 besten Gewichtsverlust Übungen

Jak se naučit tančit pouliční tance

Hip Hop

Jak se naučit tančit pouliční tance: Hip Hop
pinterest.com

Hip-hop existuje jen asi 50 let. Během této doby se objevilo mnoho směrů a stylů s různými prvky, plasty, speciálními žetony.

Navíc moderní hip-hop je často doplněn o pohyby z jiných tanečních směrů, které poskytují ještě bohatší slovní zásobu a originální kombinace.

Ale než vyjedete se svými svazky, musíte ovládat základnu. V níže uvedeném seznamu skladeb najdete základní pohyby, kroky a mnoho kombinací. Vysvětlete vše, co je k dispozici. Pokud nemáte čas, snížte rychlost videa.

Ve válcích dalšího velkého playlistu jsou vysvětleny pojmy setrvačnosti, manipulace a izolace v hip-hopu. Také, tam je příběh o improvizaci, chování v bitvě, pokud jste připraveni na to, a několik možností parteru pohyby hip-hop (na podlaze), diverzifikovat svou kombinaci.

Break Dance

Jak se naučit tančit pouliční tance: Break Dance
Colonne / Flickr.com

Breakdance se skládá z různých prvků: triků a silových pohybů na podlaze, vln, fixací a měnících se úrovní, na kterých se tanec provádí.

Zde na tomto kanálu probíhá školení v různých stylech: mávání, King Tut, robot, – analýza techniky silových prvků a základních pohybů na různých úrovních.

Níže je video s podrobnou analýzou prvku “6 kroků” z Footwork.

A zde můžete vidět, jak se “želví” provádí.

Zde je rozsáhlý seznam skladeb, ve kterém je poměrně málo zlomových tanečních prvků s podrobnou analýzou techniky tanecních a výkonových prvků.

Tver

Jak se naučit tančit pouliční tance: Tverk
Lauren Wood / Flickr.com

Sexuální tanec, ve kterém je třeba aktivně pracovat s hýžděmi, boky, břichem a rukama. V tomto seznamu skladeb najdete několik lekcí, které vám pomohou při analýze pohybů.

Jak se naučit tancovat ve společenských tancích

Waltz

Jak se naučit tancovat ve společenských tancích: valčík
vimbly.com

Přinejmenším jednou v životě se jistě vrátí valčík. Zvláště proto, že to není tak těžké tančit na amatérské úrovni.

Zde jsou čtyři dobré lekce, ze kterých se naučíte držet ruce a provádět základní kroky valčíku v párech nebo individuálně.

  Wie man den Gesichtstyp bestimmt und wie man damit lebt

Jak se naučit tančit sociální tance

Společenské tance nejsou vytvořeny pro soutěže, ale pro komunikaci mezi partnery a pro zábavu. Zde je vítána improvizace, díky níž se tanečník může vyjadřovat sám sebe, své pocity a emoce.

Bachata

Jak se naučit tančit společenské tance: Bachata
pinterest.com

Tento tanec pochází z Dominikánské republiky. Je velmi smyslný a někdy i erotický. Základem bachaty jsou čtyři kroky s důrazem na druhou. V tance jsou střídání a házení partneři, malá podpora.

Navzdory skutečnosti, že bachata je dvojice tance, můžete se učit a sólo kombinovat. Například, pokud ještě nemáte partnera.

Ve videu níže – analýza hlavních kroků. Kde nést váhu těla, jak držet ruce, jak dělat přízvuk – vše je řečeno nejpodrobněji.

Ale variace bachaty od toho samého učitele.

Níže je seznam skladeb pro ty, kteří chtějí tančit bachatu ve dvojicích. Toto jsou lekce na Dominikánské Bachatu z taneční školy Představte si tanec.

Kizombě

Jak se naučit tančit sociální tance: Kizomba
youtube.com

Tento vášnivý pár tance pochází z Afriky, nebo spíše z Angoly. Nyní se odehrává po celém světě a je obzvláště populární ve Francii a Portugalsku.

Kroky, hodně práce na boku a blízký kontakt s partnerem. Někdy velmi blízko. Například, ve stylu Tarraxinha, pomalejší a smyslnější verze tohoto společenského tance.

Zde je seznam skladeb kizomby.

A ještě jeden playlist s videem z jiného tanečního studia.

To je všechno. Máte-li oblíbené výukové programy, dejte je do komentářů k článku.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top