7 עובדות מעניינות על כסף

– 1 –

המלה “מטבע” הגיעה אלינו מרומא העתיקה. אלת הרומית ג’ונו היתה הכותרת של מטבע, אשר בלטינית פירושה “אזהרה” או “יועצת”. זה היה ליד המקדש של האלה האלה היו סדנאות, שם הם טבעו כסף מתכת. המוצרים של סדנאות אלה החלו להיקרא מטבעות, ובאנגלית ממילה זו היה שם נפוץ של כסף – כסף.

היסטוריה של כסף: מטבעותסינגקהאם /

– 2 –

למרות העובדה שיש כסף “נורמלי” במדינות יוון העתיקה, ספרטה השתמשה בכוונה בסורגים ברזל מסורבל ולא מעשי כמו כסף. זה נעשה כך הספרטנים לא מחפשים עושר, וגם לגנוב פחות לתת שוחד.

– 3 –

סימן העולם המפורסם של הדולר ($) היה קיים לפני הופעת המטבע האמריקאי וארצות הברית בכלל. בתחילה, הוא שימש כדי להתייחס פזוס מקסיקני, נפוצה בהרחבה בארצות הברית לפני הטביעה של המטבעות שלהם. מחקר על המסמכים של אותה תקופה הראה כי השלט נוצר על ידי מיזוג האותיות P ו- S ב קיצור Ps, המשמש לציון הפזו.

– 4 –

המטבע הקשה ביותר בעולם כיום הוא מטבע זהב שנעשה על ידי מנטה של ​​פרת ‘(אוסטרליה). המשקל שלה הוא בדיוק 1 טון. זה עשוי זהב של 999-th הבדיקה, יש קוטר של 80 ס”מ ועובי של 12 ס”מ הערך הנקוב של הענק הוא 1 מיליון דולר, אבל מומחים חישבו כי מטילי זהב יכול להיות נמכר עבור כ 55 מיליון דולר.

– 5 –

שמו של יצחק ניוטון עבור רבים מאיתנו קשור עם תפוח מיתולוגי וחוק הכבידה האוניברסלית. עם זאת, האנושות אסירת תודה למדען הגדול, לא רק בשביל זה. מעטים יודעים שזה היה הוא, אשר, כמנהל של מנטה המלכותית הבריטי, המציא כדי לנטוש גלי על הקצוות של מטבעות. זה מסובך מאוד זיוף שלהם תפירה, אשר היתה בעיה אמיתית בזמן מטבעות היו עשויים מתכות יקרות.

– 6 –

בדרך כלל הכסף עולה רק כך, מה הערך שלהם. אבל זה לא חל על מחוץ למחזור, מזכרות ופריטים פריטים. עד כה, המטבע היקר ביותר הוא מה שמכונה דולר “Loose Hair”, נטבע בארצות הברית של אמריקה בשנת 1794. הוא נמכר במכירה פומבית תמורת 7,850,000 דולר.

– 7 –

כסף על הנייר, למרות שמו, אינו מודפס על נייר. הם עשויים מחומר מיוחד עמיד ללבוש ללבוש, המורכב כותנה ופשתן. בנוסף, עכשיו במדינות רבות הם מתנסים עם חומרים חדשים עבור שטרות, אשר אמור להגדיל עוד יותר את כוחם. אז, את הכסף של אוסטרליה, סין, ברזיל, צפון אירלנד, רומניה וכמה מדינות אחרות כבר עשויות פלסטיק דק מיוחד.

עובדות מעניינות אחרות על העולם סביבנו אתה יכול למצוא כאן.