Průvodce emotikony: jak je pochopit a ne dostat se do trapné situace

Emotikony tak pevně vstoupily do našeho života, že bez nich abeceda vypadá neúplně a zprávy se zdají suché a oddělené. Ale i v takové frivolní a dětinně jednoduché záležitosti, jako uspořádání emoji, jsou tu jemnosti.

Co znamenají různé smajlíky?

S emotikony – objekty je vše jednoduché: znamenají to, co zobrazují. Míč je míč, budík je budík a není na co myslet. Ale s úsměvem na tváři se úkol stane složitějším. Nejsme schopni správně uhádnout emoce na tvářích žijících lidí, co můžeme říci o fyziognomii koloboků. Existují emotikony, jejichž význam je zřejmý:

– zábava, smích, radost, radosti.

– smutek, smutek, úzkost, nespokojenost.

– hravá nálada, škádlení.

– překvapení, překvapení, šok, strach.

– Hněv, nelibost, zuřivost.

smajlíky a několik dalších – všech možných variant rodin a romantických svazů.

Ale mezi emotikony a těmi, jejichž význam může být nejednoznačně interpretován, a dokonce dokonce zcela vynechány,

smiley – úsměv zachycuje pláč ve třech – tedy dva – osoba potoce, ale ve verzi pro zařízení Apple kvůli zvednutým obočím a ne vychýlená vzlyky ústech je často vnímán jako rajský k slzám. Přesně s tím: chcete je označit za smutek a budete nepochopení.

– na myšlenku, že tento úsměv by měl být tichý. Místo toho prostě děsí smrti.

smilie ďábel – jestliže s zlomyslným ptákem emoce všechny více či méně jasně (“rozzlobený jako peklo”), veselý démon hádal trochu. S největší pravděpodobností je nejen zuřivý, ale také očekává, jak tančit na hrobu soupeře. A ty snad možná chtěl ukázat originálnost a poslat úsměv s neobvyklým úsměvem.

emoji – navzdory tomu, že tři moudré opice nic neviděl, neslyšel a ani přesně říci, protože jeho moudrost, čenich zavírají oči, ústa a uši studu, zmatenost a zmatku.

emoji těsnění – sada kočičích úsměvů pro ty, kteří si myslí, že obyčejné koloboky nejsou dostatečně expresivní a chtějí přidat emoce k jejich emocím.

  7 Nejlepší video sledovací software

smiley ruku – namísto “hello” a “bye” můžete zvládnout ruku.

emoji ruce – zvednuté ruce, gesto radostného pozdravu nebo radosti.

emoji ruce – potlesk jak upřímný, tak sarkastický.

emoji modlitba – jestliže na tomto obrázku vidíte ruce složené v modlitbovém gestu, pak pro vás emoji může znamenat “děkuji” nebo “prosím.” No, pokud zde vidíte “dát pět!”, Pak jste velmi veselý člověk.

smiley prst – zvýšený ukazováček může zdůraznit důležitost zprávy nebo vyslovit požadavek na přerušení otázky partnera, nebo možná poukázat na předchozí zprávu v rozhovoru.

smiley prsty – zkřížené prsty pro štěstí.

úsměv dlaň – pro někoho je to “zastávka”, a pro někoho “dát pět!”.

úsměv – Ne, tohle není lanýž. Ani lanýž.

emoji skřítci – Ogre a japonský goblin. Zdá se, že někdo nemá dost obvyklých ďáblů.

emoji nos – lhář. Jeho nos roste, jako Pinocchio, pokaždé, když leží.

emoji oči – to je široce a dívá se na úžasné oči a běžné oči podsvětí a dokonce lascivious vzhled. Pokud vám někdo pošle takový smajlík v komentáři k fotografii, můžete si být jisti, že fotografie je dobrá.

emoji oko – a to je jen oko, a on vás sleduje.

smajlík měsíc – Mladý měsíc a úplňku. Zdá se, že to není nic zvláštního, ale tyto úsměvy mají své fanoušky, kteří si je cení za úžasné výrazy tváří.

emoji dívka – velmi běžné dívky v fialové. Její gesta znamená OK (ruce nad hlavou), “ne” (zkřížené paže), “ahoj” nebo “já vím odpověď” (ruka vztyčená). Tato postava má jinou pózu, emoji dívka. Podle oficiální verze symbolizuje pracovníka helpdesku. Zdá se, že jí ukazuje, jak se dostat do městské knihovny.

Smajlíky – Vidíte zde také dvě napjaté tváře, pravděpodobně nepřátelské? Ale oni nehádali: podle verze Appleových tipů je to tvář v rozpaku a tvrdohlavý obličej. Kdo by si myslel!

  Tuxera NTFS für Mac. Einfache Arbeit mit NTFS-Partitionen

Mimochodem, v okně se zprávou v systému MacOS se zobrazí nápověda pro emotikony, pokud otevřete emoto a přesunete kurzor nad úsměv, který vás zajímá. Zde:

Hodnoty smajlíků

Dalším způsobem, jak zjistit smysl úsměvu, je kontakt s webem emojipedia.org. Na něm najdete nejen detailní interpretace emotikonů, ale můžete také vidět, jak vypadá stejný úsměv na různých platformách. Najdete mnoho nečekaných objevů.

Smajlíky na různých platformách

V případě potřeby smajlíky

1. V neformální přátelské korespondenci

Zábavné žluté tváře jsou vhodné v osobním chatu, kde sdílíte tolik informací, jako je nálada. S pomocí emotikonů se budete smát na vtip, sympatizujete, postavíte si obličeje. Zde jsou emoce místo.

2. Když emoce vyrazí přes okraj a nedostatek slov

Někdy, když se v našem životě děje něco velmi důležitého, pocity nás tak přemohou, že se chystáme prasknout. Pak napíšete emocionální příspěvek ve Facebooku nebo si v Instagramu dejte oslnivou fotku a dekorujte ji velkorysým rozptýlením úsměvů. Někdo se to samozřejmě nebude líbit, ale co teď, aby uškrtil všechny živé pocity v sobě? Hlavním úkolem není zneužívat takovou veřejnou manifestaci násilných emocí: to odcizuje účastníky a zpochybňuje vaši přiměřenost.

3. Dohodou o označování zprávy v pracovní korespondenci

Jedná se o velmi jednoduchý a pohodlný způsob, jak vytvořit viditelné důležité zprávy, které vyžadují naléhavou reakci. Například, emoji znamení je skvělý pro tyto účely. Musíte však předem souhlasit s tím, jaké případy ve vaší společnosti jsou považovány za naléhavé a jaký úsměv použijete pro to.

Je důležité, aby to přehánět: Pokud budete mít úsměv pro nouzové hlášení, druhý – pro naléhavé záležitosti, třetí – pro důležité zprávy, pak brzy se celý pracovní korespondenci se stal vánoční věnec, který je nikdo pozoruje.

Když je lepší pracovat bez emotikonů

1. V obchodní korespondenci

Práce není místo pro emoce. Zde potřebujete klid, soustředění a profesionalitu. Dokonce i když chcete zvýraznit vaši dobrou vůli nebo vyjádřit své znepokojení nad situací, použijte slova pro tyto účely, ne úsměvy.

  Co je to proxy a proč by měl být normální uživatel

2. Při komunikaci s cizinci

Zvlášť se to týká gesta s úsměvem. Například, emoji velký prst , které jste chtěli vyjádřit souhlas, ukončí váš dobrý vztah s osobou z Řecka nebo Thajska. Proč jste ho s tím gestem poslali do pekla.

Pokud tedy nejste si jisti, že jste v hluboké znalosti rysů národní kultury vašeho partnera, neberte rizika.

3. Zvláštní, když diskutujete o pocitů a emocích

Pocity jsou vážná záležitost. Pokud nechcete jen blázen, ale otevřete svou duši nebo sdílíte něco důležitého, slova budou sdělovat vaše pocity a zážitky mnohem přesněji než úsměvy. “Jsi pro mě mírnější než kdokoli ve světě” znamená víc než deset srdcí v řadě. Nakonec máte jen jedno srdce, dáte mu to.

Pamatujte, že smajlíci jsou kořením, nikoliv hlavní složkou. Chcete-li vyjadřovat svou poselství, potřebují velmi málo.

Emoji jazyk

Soudě podle skutečnosti, že dnes není téměř žádná osobní korespondence bez úsměvů, lze bezpečně říct, že emoji se stala samostatnou částí jazyka. Někdy dokonce předstírají, že nahradí svůj jazyk: můžete napsat celou zprávu s použitím pouze emotikonů. V populární americké televizní show Ellen Degeneres je dokonce i speciální rubrika, v níž jsou hosté vyzváni, aby si přečetli frázi, kde je část slov nahrazena emoji:

A zde je název filmu, který vám navrhujeme hádat, šifrovaný:

emoji tajemství

Pošlete své možnosti do komentářů.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top