Gmail nebo Outlook.com? 10 výhod nové služby společnosti Microsoft

Nedávno společnost Microsoft představila aktualizovanou tvář svého on-line e-mailového klienta. Přezkum této služby si můžete přečíst zde. Společně s novým, mimochodem velmi hezkým vzhledem, získal mnoho zajímavých funkcí. Uvidíme, co odlišuje Outlook.com od nejoblíbenějšího a nejsilnějšího konkurenta Gmail.

Gmail nebo Outlook.com? 10 výhod nové služby společnosti Microsoft

Ano, pro uživatele služby Gmail se zkušenostmi a majiteli společnosti Microsoft se může stát, že prohlášení o otázce, které je obsaženo v nadpisu, může způsobit rozhořčení. Přesto, abychom byli objektivní, musíme připustit, že aplikace Outlook.com se ukázala jako velmi nadějná služba. Spolu s pohodlným, čistým, krásným rozhraním obsahuje mnoho dalších hezkých funkcí, které se mnozí konkurenti nemohou pochlubit.

1. Zadejte dočasné heslo

Přehled služby Outlook

Pokud pracujete pro někoho jiného nebo veřejného počítače, můžete pro přihlášení použít dočasné dočasné heslo, které zabraňuje krádeži hlavního hesla. Chcete-li to provést, musí být váš účet přidružen k mobilnímu telefonnímu číslu, ke kterému je odesíláno dočasné heslo.

2. Neomezené místo pro dopisy a investice

Gmail omezuje prostor na disku o velikosti 10 GB pro bezplatný účet. V aplikaci Outlook.com slibují, že při vyplňování zvětší velikost krabice, takže můžete mluvit o neomezeném prostoru pro ukládání pošty.

Služba Microsoft Outlook obsahuje e-mailový obchod, který se rozšiřuje, takže máte dostatek místa pro e-maily. To znamená, že vaše poštovní schránka se podle potřeby automaticky zvyšuje.

3. Snadné obnovení odstraněných zpráv

V aplikaci Outlook.com můžete snadno obnovit chybně smazané e-maily, a to i v případě, že jste je již odstranili z koše. Chcete-li to provést, jděte Nákupní košík a najděte na úplném konci odkazu Obnovit odstraněné zprávy.

Hlavní výhody programu Outlook

4. Vytváření přezdívky pro vaši poštu

Někdy potřebujeme použít poštovní adresu pro registraci na různých službách nebo fórech, kde bych nechtěl opustit svůj hlavní e-mail. V tomto případě mnozí používají jednorázovou dočasnou poštu. V aplikaci Outlook můžete vytvořit alias pro vaši e-mailovou adresu, kterou můžete v případě potřeby použít.

jak používat službu Outlook

5. Použití písmen HTML a CSS

Outlook, stejně jako Gmail, můžete psát písmena pomocí WYSIWYG editor uživatelsky přívětivý, které vám pomohou vytvořit krásné psaní s obrázky, nadpisy, zarovnání textu a další formátování.

Spolu s tím Outlook nabízí HTML pro psaní dopisů, kde můžete pracovat přímo s kódem HTML a CSS. Chcete-li to provést, vyberte možnost Možnosti-> upravovat ve formátu HTML.

porovnání aplikací Outlook a Gmail

6. Rychlé blokování nežádoucích zpráv

Pokud obdržíte dopisy, které se vám nelíbí, můžete snadno zablokovat příjemce nebo dokonce celou poštovní službu. V Gmailu se k tomu používá filtrační systém, ale v aplikaci Outlook je to mnohem jednodušší.

Funkce, rozdíly a funkce služby Outlook a Gmail

Musíte pouze označit nežádoucí e-maily a pak v nabídce Vyčistěte vyberte položku Smazat vše.

7. Pohodlné odesílání velkých souborů a příloh

V aplikaci Outlook, jako v Gmailu, můžete snadno přenášet soubory až do 25 MB. Pokud potřebujete odeslat větší soubor, musíte jej stáhnout do některé ze služeb třetích stran, jako je například Dropbox nebo GDrive, a odeslat odkaz.

Aplikace Outlook je pevně integrována se zařízením SkyDrive a pokud se pokusíte odeslat soubor, který je příliš velký, bude automaticky odeslán prostřednictvím této služby bez dalších akcí.

8. Rychlé vyhledávání velkých písmen

Již jsme viděli několik služeb třetích stran, které pomáhají filtrovat zprávy ve velikosti Gmailu. V aplikaci Outlook.com je tato funkce standardně vestavěná.

jak poslat velký soubor poštou

9. Integrace se sociálními sítěmi

Google zahrnoval podporu Google+ ve všech svých produktech. Mřížka je vynikající, ale jen několik z nich žije. Společnost Microsoft se rozhodla, že neobjeví kolo a integruje aplikaci Outlook s Facebookem, kde žijí všichni vaši přátelé. A brzy bude možné plně podporovat Skype …

integrace se sociálními sítěmi v aplikaci Outlook

10. Rychlost práce

I když je to jen beta verze, aplikace Outlook.com dojemuje svou rychlostí. Přepínání mezi složkami, vytváření nových písmen, prohlížení příloh, třídění velkého počtu položek dochází téměř bez zpoždění a visí.

Můžeme tedy určitě dospět k závěru, že se Microsoft nakonec ukázal. Vynikající, moderní, funkční služba, která je opravdu příjemná. Osobně jsem již nakonfiguroval přesměrování z hlavní poštovní schránky do aplikace Outlook.com. Jste připraveni změnit Gmail?