Jak stahovat titulky YouTube

Co pro

Stahování titulků do zařízení bude užitečné, pokud:

  • jste zvyklíte si předem stahovat zahraniční videa, abyste je mohli sledovat později v režimu offline a současně dokonale neznáte jazyk původního;
  • nepotřebujete sekvenci videa, konkrétně dešifrování, protože lze přečíst stejné zprávy TED, aniž byste museli strávit vzácné megabajty při stahování videa;
  • učíte se cizí jazyk a je užitečné pro vás analyzovat psaní neznámých frází a dialogů.

Jak nahrát titulky

1. Prostřednictvím webových služeb třetích stran

Nejjednodušší způsob stažení titulků je služba DownSub, o které společnost Lifehacker již napsala v recenzi užitečných hacků YouTube. Stačí pouze vložit odkaz na video na hlavní stránce programu DownSub a kliknout na tlačítko stahování. To lze provést jak v stolním, tak v mobilním prohlížeči iOS nebo Android.

V závislosti na videu služba nabídne stahování titulků v libovolném z dostupných jazyků. A pokud text v požadovaném jazyce není v seznamu, můžete si automaticky stáhnout překlad. Není zdaleka ideální, ale stále existuje taková příležitost.

Titulky se stáhnou jako soubor s příponou SRT. Může být otevřen ve většině moderních přehrávačích médií nebo v textovém editoru.

Pokud potřebujete stáhnout video s titulky, máte k dispozici služby YouSubtitles. Funguje to stejně jako DownSub, kromě toho, že kromě souboru SRT můžete stáhnout samotné video.

2. Prostřednictvím běžné funkce YouTube

Služba YouTube má funkci pro zobrazení plného textu videa, pomocí něhož můžete z prohlížeče kopírovat titulky, například prostý text.

Chcete-li titulky uložit tímto způsobem, klikněte na ikonu ve formě tří teček, která se nachází přímo pod vestavěným přehrávačem a klikněte na tlačítko “Zobrazit video dekódování”.

Pokud se vpravo od přehrávače zobrazí titulky, vyberte požadovaný jazyk pod nimi, vyberte veškerý dostupný text a zkopírujte jej pomocí kombinace Ctrl + C. Potom můžete dekódování vložit do libovolného textového editoru.