Proč byste měli přestat sledovat a číst zprávy

Pak tam byla první dlouhá cesta po dobu 2 měsíců a já jsem si uvědomil, že nic tak nepříjemné jako politické zprávy z vlasti. Zejména v okamžiku, kdy jsou všichni rozhořčeni, píšou na toto téma celou esej, ale nikdo nic nedělá. V důsledku toho se dostanete do sociální sítě, abyste zjistili, jak se vaši přátelé dělají, a na vás se naplní kbelík. A tento tok prakticky není přerušen.

A je to v pořádku, byly to jen politické zprávy! Zprávy po tom všem, jak byly vybrány – mnohem hlasitěji a poskandalney! Dobré zprávy se málokdy slyšou dlouho. Ale špatné mají vysoké hodnocení! A pokud zde přidáte literární talent novinářů, od tak-tak zprávy mohou být katastrofou – a okamžitě se zvyšuje rating!

Jste rozrušený, nálada se zhoršuje, produktivita a spokojenost s životem klesají. Ale všechno ostatní zůstává na místě.

Takže jsem prostě nemohl projít kolem článku Guardian o tom, proč jsou zprávy tak špatné. Znovu nás přemýšlí o tom, jaké informace dostáváme, a začneme jej filtrování ještě větší horlivostí.

Jak jsem poznamenal výše, zprávy vám mohou zkazit nejen náladu, ale i zdraví. Proto byste měli věnovat pozornost tomu, co přesně a v jakých zdrojích čtete.

Zprávy jsou zavádějící

Přečtete například zprávu, že most, ze kterého se auto projížděl, se zhroutilo. Jaký bude hlavní pozornost? Samozřejmě, autem (nebo auty, pokud je hodně z nich), na tom, kdo je řidičem, kam jde, zda se mu podařilo přežít. Koneckonců, lidé – bytosti jsou velmi emocionální, budou zažívat, stékat a smát a přemýšlet o rodině tohoto člověka.

Ale na co se opravdu musíš zaměřit? Samozřejmě, na samotném mostě. Na jeho charakteristikách budovy. Proč se to zhroutilo? Možná, protože místní orgány nevěnovaly patřičnou pozornost stavu mostu? Nedopravila jste ho včas, porušila pravidla provozu? Pokud ano, pak můžete jít do vězení, abyste ji získali.

  Seznam povinných věcí, které je třeba dělat každý den

Zprávy nás vedou na nesprávné cestě. Zprávy o teroristických činů, selhání bank a leteckých nehod jsou nadhodnocené. A příliš podceňovali finanční odpovědnost, dopad stresu na naše tělo a obyčejní lidé, kteří dělají důležitou práci. Bohužel nemůžeme v našem hlase ztlumit tento rušivý hlas, takže jedinou možností není zkazit nervy – snížit absorbci těchto informací. Nemůžete v moderním světě odmítnout létat na letadlech, řídit auto nebo využívat služeb bank?

Většina zpráv neobsahuje důležité informace

Pamatujte, z jakých zpráv z minulého roku jste se naučili něco opravdu užitečného pro sebe? Něco, co vám pomohlo vyřešit důležitý úkol nebo učinit správné rozhodnutí o vašem životě, vaší firmě nebo vaší kariéře? Pamatuješ si? Pokud ano, je nepravděpodobné, že hodně, a během dne čteme hodně zpráv. Závěr: většina z nich nemá pro sebe důležité informace.

Ale jsme zvyklí na zprávy. Dávají nám pocit jisté jistoty a povědomí, smysl pro výhodu (já vím a vy ne!). A někteří lidé začínají pociťovat nějakou úzkost a několik dní jsou odříznuti od zpravodajského streamu.

Ve skutečnosti méně zpráv, které konzumujete, jsou přesněji srovnatelné s ostatními, protože potřebujete filtrovat mnohem méně informací a důležitá informace se dostanete k vám.

Zprávy vám nic neumějí správně vysvětlit

Zprávy – to jsou jen malé bubliny, které praskly na povrchu obrovského oceánského světa. Zprávy, které se dostanou do tisku, a které vám novináři následně předávají, jsou jen odrazem hlubších procesů. Neukazují podstatu, protože prostě nemohou. A čím více se soustředíte na všechny tyto bubliny, tím víc zakalený uvidíte celkový obraz světa. Nejdůležitější je uniknout vám. Protože musíte přestat koukat na bubliny na povrchu a uvidíte, co je přesně způsobuje?

Zprávy poškozují tělo

Zprávy nepřetržitě apelují na váš limbický systém. Zprávy o katastrofách a jednoduše alarmující zprávy stimulují produkci stresového hormonu (kortizolu) a nepovedou k ničemu dobrému. Strach, deprese, nervozita, problémy s zažíváním a vystavení infekcím – příliš vysoká cena, aby si neustále uvědomovali všechno, že?

  Kako ne dopustiti da brada raste na vratu

Zprávy zvyšují pravděpodobnost kognitivních chyb

Zpráva je matkou kognitivních chyb. Podle Warren Buffett se člověk snaží interpretovat všechny nové informace, aby potvrdil již učiněné závěry. A zpráva zpomaluje tento nedostatek. Stáváme se příliš sebevědomě, podceňujeme rizika a chybíme dobré příležitosti. Náš mozek touží po příbězích, ve kterých je skrytý význam, i když ve skutečnosti nejsou pravdivé. Posloucháme zprávy a prezentujeme je, protože jsme pohodlnější, najdeme všechny viditelné a neviditelné důkazy o naší správnosti. Obecně řečeno, všechno otočíme vzhůru nohama, pouze pokud se shoduje s obrázkem, který jsme vylosovali.

Zprávy špatně ovlivňují paměť

Myslení vyžaduje soustředění. Koncentrace vyžaduje určitou dobu. Zprávy jsou postaveny tak, aby nás neustále odváděly. Jsou to jako viry, které ukrývají vaši pozornost pro vaše vlastní potřeby. Ale jsou to horší věci: zpráva není pro naši paměť velmi příznivá.

Existují dva typy paměti. Síla dlouhodobého je prakticky neomezená. Ale krátkodobá, pracovní paměť nemůže vyhovět všemu. Abychom pamatovali informace po dlouhou dobu, je třeba je chápat, strávit a to je nemožné bez řádné koncentrace pozornosti. Množství zpráv nám neumožňuje zaměřit se na jednu věc. Ještě horší je případ zpráv se zprávami online, protože téměř každý článek je plný odkazů. Začínáme s nimi skákat a někde na 10. místě zapomínáme na to, co ve skutečnosti všechno začalo a co zde děláme vůbec.

Ve svých akcích jsou zprávy jako drogy

Milujeme příběhy ve vývoji, rádi se dozvídáme, co se stalo. A tato potřeba je docela obtížné ignorovat. Máme však v našich hlavách stovky řádků …

Dříve se věřilo, že neurony v dospělosti netvoří nové spojení. Nyní vědci zjistili, že tomu tak není. Čím více zpráv spotřebováváme, tím více trénujeme neuronovou komunikaci, zodpovídáme za multitasking a plynulou spotřebu informací a zapomínáme na ty, kdo jsou zodpovědní za koncentraci a přemýšlivou konzumaci. Čím více zpráv, tím méně naší schopnosti soustředit se na jednu věc. A dokonce i milenci milovníků knih, když sednou na novinovou jehlu, nedokáží číst více než 4-5 stránek. Oni jsou unavení. A to není proto, že jsou starší, ale protože struktura jejich mozku se změnila.

  Kako popraviti stan, ako je vrijeme kratko

Zprávy ztrácejí čas

Čtete nebo sledujte zprávy v televizi po dobu 15 minut při snídani. Pak jsou zprávy na oběd. A nesmíme zapomenout na večerní zprávy. A pokud vezmete v úvahu i čas, který strávíte během pracovního dne, abyste si mohli přečíst zprávy, které náhodou zachytilo vaše oko v sociální síti, získáte docela působivý čas.

Zprávy nás činí pasivní

Většina zpráv je ohromující příběhy o událostech, které nemůžeme ovlivnit. Stříkají nás, dokud zvykneme na myšlenku smrtelných následků všeho, co se stalo s námi a světem kolem nás, a nezačneme si to považovat za samozřejmost. Existuje termín “naučná bezmocnost”, která charakterizuje neochotu člověka nebo zvířete měnit nepřátelské prostředí, a to iv případě, že existuje taková příležitost. Díky zvyku sledovat zpravodajství se k tomuto stavu přizpůsobujeme.

Zprávy zabíjejí kreativitu

Zprávy nás přivádějí k depresi, znemožňují nám bezmocnost a odstraňují základní zdroje naší paměti. O jaké kreativitě můžeme mluvit?

Nemůžeme úplně opustit tuto zprávu: koneckonců, žijeme ve velmi pokojném světě a rádi bychom věděli, kdy přijde čas, abychom se zachránili. Chcete být informováni? Nečtěte si novinky, ale vážné analytické články, poslouchejte správné podcasty a promluvte s chytrými lidmi, kteří na povrchu nezaujímají bubliny – mají zájem o to, co je v hloubi.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top