Vše, co potřebujete vědět o zdraví penisu a důvěrné hygieně mužů

Muži nejen v Rusku, ale také v mnoha dalších zemích neupřednostňujíRosen D. S., Rich M. Dospívající muž. Adolescentní lékařství: nejnovější hodnocení. Philadelphia: Hanley Belfus lékaři. Podle statistikDospívající mužské zdraví , po vyšetřeních u doktorů v dětství příště, kdy muži dostanou v 50 letech závažné onemocnění.

Zvláště nesouhlasí s urology a andrology. Penis je však jedinečný jako tělo pochvy a nevyžaduje žádnou péči a mnohem větší péči a pozornost v hygienických otázkách.

Vyzvali jsme připomínek Dr. Darius Paduha (Darius Paduch), urolog a sexuolog v Presbyterian Hospital v New Yorku a mluvil s Darya Chernysheva, urologa City Center endoskopickou urologie a nových technologií Petrohradu, která je členem Evropské urologické asociace řešit jak správně pečovat o penis, jak často chodit k lékaři a jaké nemoci je třeba dbát.

1. Vlastní kontrola – to je opravdu užitečné

Dr. Chernysheva se domnívá, že nezávislé vyšetření penisu a šourku by mělo být provedeno od samého počátku puberty.

Jedná se o prvek datování chlapce s jeho tělem, ale také tento postup má lékařský význam – časné odhalení testikulárního nádoru, který je bohužel nejčastější u mladých mužů ve věku 18-30 let.

Daria Chernysheva.

Aby Chernysheva získal maximální užitek z nezávislých inspekcí, doporučuje to pravidelně. Kromě toho by měl člověk mít pojem “norma”, aby zjistil odchylky.

Je-li teenager začal zkoumat sám sebe za posledních 13 let, pak 18, bude schopen určit změny: tady bylo všechno gladenko-rovnenko, a pak tam byl nějaký shishechka, zde je třeba věnovat pozornost.

Daria Chernysheva.

To je nejvíce hygienické dělat to ve sprše alespoň jednou za měsíc.

2. Umyjte penis co nejčastěji, ale čistou vodou

Lékaři doporučují vypít penis s obvyklou teplou vodou dvakrát denně. Zvláště důležité je sledovat oblast pod předkožkou, protože aktivně akumuluje segmatickou sekreci, což je přírodní maziva, která zajišťuje, že předkožka se může správně sklouznout přes hlavu.

Nejprve je bělavý a bez zápachu. Není-li omýt, po několika dnech se barva změní na šedozelenou a smegma začne cítit vůně. Samotné místo se stává vhodným místem pro výskyt infekcí. Jeden z nich – balanitida, zánět hlavy, často způsobený akumulací smegmy – může být velmi bolestivý.

Je úžasné, kolik mužů ignoruje místo pod předkožkou. Nejen, že [nedostatek hygieny] pravidelně vede ke komplikacím, je to také velmi nepříjemné pro sexuálního partnera.

Patrick French, poradce pro sexuální zdraví.

Takže před umýváním je nutné vytáhnout předkožku až do konce, abyste viděli celou hlavu penisu a umyli ji.

Nicméně, jeden by měl být opatrnější s předsudkem chlapce před přechodným stářím. Nepokoušejte se silně vytáhnout předkožku, protože to může být bolestné a způsobit škodu. Předkožka může být stále připojena k hlavě penisu, a proto se úplně nezmění. V tomto stádiu vývoje se chlapec na tomto místě nemusí vyčistit.

3. Ano, je třeba se umýt po sexu a masturbaci

Na rozdíl od pochvy penis neví, jak se očistit, bude muset pomoci. A pokud majitel vagíny po sexu, žádné tekutiny nezůstane uvnitř, s nimi porozumí kyselému prostředí, pak z penisu by se měly vyprázdnit zbytky jakékoliv tekutiny. Vzhledem k tomu, že podle Dr. Paduch, pokud uschnou na kůži, to povede k velmi rychlému nárůstu počtu bakterií.

  Sve što trebate znati o zdravlju penisa i intimnoj higijeni muškaraca

V reálném životě je obtížné si představit situaci, kdy člověk okamžitě po sexu okamžitě opláchne, ale Dr. Padukh tvrdí, že optimální volba zůstává po 10-15 minutách po sexu.

V extrémních případech se určitě budete muset umýt před spaním nebo používat dětskou mokrou ubrousku bez příchutí.

Dr. Paduh dodává, že neobřezané mužů je zvláště důležité věnovat pozornost k čištění pod předkožkou po masturbaci a mokrých snů, jako sušené spermatu mezi oblastmi pokožky – je také ideální prostředí pro bakterie.

4. Buďte opatrní s mýdlem

Penis – je to stále velmi jemné místo, vyžadující pečlivou péči. Daria Chernysheva uvedl, že použití mýdla je to možné, ale v tomto případě byste měli pečlivě omyjte: „Je velmi důležité, aby zajistila, že pokud je člověk neobřezaných. Mýdlo je v podstatě zásady, a pokud se dostane na jemnou kůži a sliznice pod předkožkou a zůstává tam, mohlo by to vést k vývoji fimózy (stavu, ve kterém expozice žaludu penisu bolestivé nebo nemožné z důvodu zúžení předkožky – ed … ) “.

Dr. Paduh také doporučuje používat jednoduché mýdlo s minimálním množstvím přísad. Stejně jako u ženské hygieny nepotřebujete antibakteriální mýdlo.

5. S jasně modrými gely pro sprchu je také lepší být opatrnější

Ruské obchody nabízejí mužům poměrně omezené množství sprchových gelů – mužské možnosti s “mrazivou čerstvostí” nebo mentol. Koneckonců, nikdo by neměl pochybovat o mužnosti člověka, který má jeden gel s jeho vlasy, obličejem a penisem. Ale kvůli tvému ​​členovi – koup si pro něj samostatnou nápravu.

Použití sprchových gelů se specifickými pachy, jasně modrými a mentolovými pachy samozřejmě není vítáno. To může způsobit alergické reakce a nesnášenlivost některých složek. Proto je žádoucí zvládnout běžné mýdlo bez vosků a teplé vody.

Daria Chernysheva.

Dávejte pozor na jakékoli podráždění, skvrny a vybledlé oblasti pokožky penisu. To může znamenat, že vaše osobní hygienická náprava nebo infekce nejsou pro vás vhodné.

Vyzkoušejte několik dní, abyste umyli penis pouze vodou, a pokud podráždění stále zůstává, jděte k lékaři.

6. Nepoužívejte ochucený mastek

Genitálie by neměly cítit jako květiny. Časem se umyjí pohlavní orgány ve vodě. Dost k mučení penisu a vagíny s parfémy, prášky a pachy. Daria Chernysheva říká, že pro muže se to stalo populárním: “Nyní se používají deodoranty pro genitální oblast, speciální ochucené prášky se staly módní. Samozřejmě, urologové to nepodporují, protože to ucpává póry a podporuje kumulaci mastek pod předkožkou. To vše jsou dráždivé vnější faktory a mohou přispět k růstu bakterií. “

7. Po mytí se nedoporučuje ponechat penis vlhký

Urologové vám pečlivě utírají penis. Nadměrná vlhkost přispívá k rozvoji kandidózy a obecně ke zvýšení růstu bakterií v oblasti pod předkožkou.

  Proč byste měli přestat sledovat a číst zprávy

Je však důležité nezapomínat, že kůže v této oblasti je jemná, takže nemusíte otírat penis do zarudnutí. Optimální – jen aby si mokrý penis s ručníkem a zavřete předkožku.

6. Nezapomeňte na varlata a oblast publika

Na základně penisu a varlat, kde jsou spojeny pot a vlasy, může být vůně stejně silná jako pod podpaží, takže tyto oblasti potřebují časté umývání. Zvlášť pokud jsou většinu dne v těsném oblečení. Ujistěte se, že oblast mezi bází varlat a konečníku je také čistá.

A dobrý nápad je testovat varlata pro otoky a otoky. Stojí to za to jednou za měsíc po teplé lázni nebo sprchování.

7. Nevkládejte penis do míst, která nejsou určena k tomuto účelu.

Pokud existuje touha diverzifikovat jejich sexuální život, za to jsou sexuální hračky, přístroje prodávané v sexuálních obchodech. Existuje však určitá kategorie mužů, kteří penis ukládají do předmětů, které nejsou pro ně vhodné. A to, mírně řečeno, poškozuje zdraví penisu.

Daria Chernysheva.

Také nezapomeňte umyt sexuální hračky mýdlem po použití a důkladně vyschnout.

8. Chraňte se

Urolog Daria Chernysheva doporučuje důsledné používání kondomů při pohlavním styku s novými partnery nebo partnerů, kteří jste ho ještě neviděli výsledky analýzy pohlavních infekcí: „a výsledky by měly být čerstvé a v ideálním případě ne jednou, ale v odstupu nejméně tři měsíce .

Pravidelné dodržování osobní hygieny může snížit riziko smrti HIV a dalších pohlavních chorob. Nicméně, zde je nutné nalézt rovnováhu, protože příliš důkladné mytí a časté expozice drsných čisticích prostředků může dojít k poškození kůže penisu, a to v pořadí, umožní průnik bakterií a virů, včetně sexuálně přenosných chorob.

Pamatujte si, že jakýkoli kožní vřed, poškrábání na kůži a špatná hygiena penisu mohou zvýšit riziko přenosu HIV.

9. Vyhledejte preventivní vyšetření

Teenager bez stížností by měl jít u lékaře ve věku 13-14 let

“V Rusku je vše organizováno takovým způsobem, že urolog musí před začátkem školního roku také prozkoumat školní děti. Je však obtížné říci, jak je tento program implementován: urolog je zpravidla kombinován s chirurgem. V Evropě a Americe je tato funkce přidělena pediatrům, kteří každoročně pozorují dítě a mohou mimo jiné hodnotit jeho sexuální vývoj. Pediatři jsme to prostě nemají, “říká Daria Chernysheva.

Takže pokud by se školní vyšetření zdálo být zbytečné, byly otázky nebo neexistovala žádná zkouška, měl by se teenager sám urologovi objevit.

Pokud máte podezření na zpoždění pohlavního vývoje, podle Chernyshevy nemůžete izolovat žádné příznaky. Je to stojí za to sledovat, a na vývoj sekundárních pohlavních znaků, aby zjistil, zda se pohlavní hormony jsou přiděleny a zda se dostanou do cíle: „Musíme sledovat, zda příznaky ochlupení na obličeji a těle tam, ať už hlasem, zda je růstový spurt změnilo. Jen pocit, že teenager je šourka a zkontrolovat, zda jeho varlata rostou, je to jaksi jednostranné. “

Obecně platí, že normy sexuálního vývoje se liší dokonce i od regionu k regionu, takže porovnání norem chlapců v Americe a chlapců v Buryatia je poněkud nesprávné. Předpokládá se, že je nutno ozvat poplach, pokud se ve věku 20 let nezjavilo puberty.

Daria Chernysheva.

Ale s časným sexuálním vývojem, rodiče by měli vzít dítě urologovi a endokrinologovi. Dřívější splatnost u chlapců začíná před devíti lety. Takže známky vlasů a skok v růstu sedmi let by měly být znepokojeny.

  14 uobičajenih mitova o dizalu, u kojem je vrijeme prestati vjerovati

Dospělí muži se vyšetřují jednou za rok

Podle Chernysheva, v Rusku neexistují žádná pravidla, jak často je třeba mladý člověk, který nemá žádné stížnosti navštívit urologa: „Nicméně, odpovědný přístup k vlastnímu zdraví a jejich sexuálním partnerem stále naznačuje, že člověk by měl být testován na pohlavních infekcí přinejmenším jednou za rok. To samozřejmě bude lišit v závislosti na tom, zda monogamní vztah, nebo ne, ale zpravidla jednou ročně, musím zkontrolovat. “

Dr. Jevgenij Grekov, androlog, urolog, vedoucí oddělení urologie kliniky profesora Kalinchenko, také mluvil o nutnosti pravidelné prohlídky u mužů, as, podle něj, v Rusku vážné patologii detekován poprvé jen na fyzikální vyšetření v armádě.

Jedna ze společných patologií nazývá mikrogenitální systém způsobený Kalmanovým syndromem nebo Klinefelterovým syndromem. S těmito nemocemi se penis nevyvíjí: neroste a nemůže vykonávat své funkce.

Podle Grekova s ​​včasnou diagnózou může být úplně vyléčen hormonální terapií, v budoucnosti je léčba obtížnější.

10. Neváhejte kontaktovat svého lékaře, pokud máte nějaké stížnosti.

Pokud existují stížnosti, jděte na lékaře by nemělo být v žádném případě odloženo. Daria Chernysheva doporučuje nejméně pochybovat o tom, že rakovinové onemocnění, například testikulární nádor, se rychle a velmi agresivně rozvíjí. Dodává, že léčba je velmi účinná, pokud je aplikována v počátečních stádiích, proto je skutečně velmi důležité mít nezávislé vyšetření a včasnou návštěvu lékaře.

11. Potenciální problémy mohou zachránit život člověka

Každé porušení sexuální sféry je vždy složitým problémem. Zpravidla signalizují endokrinní a cévní onemocnění, které nelze řešit samy o sobě.

Daria Chernysheva dodává: „Je důležité si uvědomit, že jde k lékaři vyžadovat nepříjemné pocity v oblasti sexuálního života: předčasná ejakulace je příliš krátký styk. Tyto problémy lze účinně vyřešit, což výrazně zlepší kvalitu života pacienta, pokud se okamžitě obrátí na lékaře. Navíc bylo zjištěno, že erektilní dysfunkce může být včasným příznakem problémů se srdcem a cévami. Studie ukázaly, že existují náznaky potence pro 2-3 roky před symptomy ischemické choroby srdeční, a po dobu 3-5 let před možným vývojem infarktu myokardu.

Proto je včasné odhalení sexuální dysfunkce zhruba schopno zachránit život člověka. To je výmluva k tomu, aby se navštívil lékař. To je příležitost předat rozšířené vyšetření, krevní testy, aby se EKG a případně echokardiografie na svědectví, které mají být kontrolovány příznaky ischemické choroby srdeční.

Daria Chernysheva.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top