10 משחקים ללמד את הילד תכנות

למה ללמד ילד תכנות? במיוחד אם יש לך בלרינה בעתיד או שחקן כדורגל גדל? התשובה היא פשוטה: כדי ללמד אותך איך לחשוב באופן הגיוני ולתכנן את הפעולות שלך. הורים מתפארים כי ילדים מודרניים כמעט מן החיתולים יכולים לכלול טבליות ומחשבים. עניין בטכנולוגיה וכמיהה לבידור יכול להיות משולב עם למידה ופיתוח, המציע את הילדים משחקים ללמד אותך איך לחבר אלגוריתמים ואפילו לכתוב קוד.

Kodable

איך אתה חושב, באיזה גיל אתה צריך להתחיל ללמוד תכנות? יוצרי Kodable טוענים כי המשחק שלהם זמין לשני בני שנתיים. אתה יכול ללמוד את הקוד לפני ללמוד את האותיות. כדי לנהוג דרך מבוכת פרצופים מצחיקים יכולים באמת אפילו ילדים, ובמקביל הורים יחידת אוסף של תוכניות, המציין את רצף הפעולות. רמזים והמלצות נעשים באמצעות גרפיקה, כך לקרוא את הילד לא צריך.

Kodable מומלץ ללמוד מדעי המחשב בבית הספר היסודי: מורים והורים יכולים לשלוט על תהליך הלמידה, לקבוע רמות מורכבות ולעקוב אחר ההצלחה. התחלה מצוינת עבור הקטנים.

Kodable

Kodable

קוד

באתר האינטרנט Code.org, שנוצר על ידי ארגון ללא כוונת רווח, התנועה הבינלאומית “שעת תכנות”, נאספו מספר קורסים חינוכיים לילדים ומבוגרים. הגיל שממנו אתה יכול להתחיל הוא ארבע שנים. משחק אחד שמלמד הכל ומיד, אין, אבל יש אימון צעד אחר צעד עם הדמויות של קריקטורות שונות. מעבר מרמה לרמה, אתה יכול ללמוד וליצור תוכניות קצרות משלך.

קוד

 Сode.org

אור

במשחק, זמין על טלפון חכם או טאבלט, רובוט קטן, לציית לפקודות, צריך האור במקומות הנכונים נורות. המשימה העיקרית, אשר תהיה לפני הילד, היא לעצב את הדרך של הצעצוע בעזרת פקודות פשוטות. המשימה של ההורה היא להסביר לילדים מה משמעות התמונות.

זה לא עובדה כי ילד משחק lightbot יגדל להיות מפתח מבריק, אבל הוא בהחלט יהיה ללמוד כיצד לתכנן פעולות ולעשות את האלגוריתמים הפשוטים ביותר. יישום זה יכול להיות גם מומלץ כאחד החל אלה אפילו לגיל הרך 4-6 שנים. מפתחים גם מציעים גרסה מתוחכמת יותר, אשר מתאים לילדים מעל תשע שנים.

הורים, אגב, יכולים גם בשמחה לבלות זמן על עריכת מסלולים. הרובוט משעשע מספיק כדי לרצות את הילדים, ורציני מספיק כדי לא להפריע למבוגרים.

אור

אור

PictoWorld

“PictoMir”, שפותחה על ידי NIISI RAS, שהוזמן על ידי האקדמיה הרוסית למדעים, היא התגובה שלנו לעמיתים זרים. NIISI RAS כבר פיתחה את מערכת “KuMir”, בה מוצגים תלמידים בכירים לתכנות, אך אין בה מרכיב במשחק. “PictoMir”, המיועד לגיל הרך, התברר להיות מרתק ונגיש מאוד.

הרובוט מצייר את השדות, והילד לומד לחבר אלגוריתמים. כל רמזים נעשים באמצעות גרפיקה, כך “PictoMir” ניתן לתת בבטחה לילדים שאינם יכולים לקרוא, החל בחמש: זה ניכר כי מדענים ניסו לעשות את הפעולות מובנות אפילו לפעוטות. אם ההורים לא יודעים אנגלית ולא מבינים שום דבר בתוכניות עצמן, אבל הם באמת רוצים לפתח חשיבה לוגית בילדים, PictoMir תהיה הישועה האמיתית. גרסאות לנייד זמינות עבור iOS, Android ו- Windows Phone, אך השניים האחרונים יצטרכו להוריד מאתר המפתח.

PictoWorld

PictoWorld

רובוזל

להשלים משימות ולצייר אלגוריתם לתנועה של חיצים על חידה – זה המשמעות של משחק שבו ילדים צעירים יכולים לשחק. נכון, היורה רגיל סביר לשאת את שבע השנים במשך זמן רב, במיוחד אם זה הראשון של משחקים כאלה. אבל זה יכול ברצינות עניין תלמידים עשר שנים כבר מכיר אלגוריתם, כי הפאזלים המעניינים ביותר, כמובן, להתרחש ברמות מורכבות יותר. Robozzle מספק הזדמנויות כמעט בלתי מוגבל ליצור ולחפש מקומות עבודה חדשים, ולכן היא המתאימה ביותר לא לומד את היסודות, אבל לחזרה מתמדת בפועל.

רובוזל

 רובוזל

מטען-בוט

עוד משחק פשוט עבור מאסטרינג, על רמות ראשוניות של הילדים בגיל הגן ירגישו בנוח. מכיוון שאין בו מספיק טקסט, זה מספיק לילדים להבחין בין אותיות בודדות כדי למלא את המשימות הראשונות ולהזיז את תיבות עבור תנועות פחות ממקום למקום. מעל שילובים מורכבים, אפילו מבוגרים יוכלו לחשוב במשך זמן רב. בין שאר יישומים חינוכיים ובידור Cargo-Bot בולט עבור תמונה יפה מאוד. אגב, Cargo-Bot היה מתוכנת לחלוטין עבור iPad.

קוד

Lifkhaker כבר כתב בפירוט על המשחק CodeMonkey, אשר פשוט חייב לקחת מקום ראוי ברשימה של הדרכות משחק לילדים.

משחק מקוון, שבו צעד אחר צעד ילדים לומדים לנהל קוף כיף, בנוי מאוד פשוט חזותית. כל רמה חדשה מספרת על האפשרויות של תכנות, וכדי לבצע את המשימה הבאה, יהיה עליך ליישם את הידע מהשיעור הקודם. כדי להגיע לבננה, זה לוקח כמה דקות, אז זה נוח לתכנן שיעורים כך הילד נמשך ואין לו זמן להתעייף.

יתרון גדול של CodeMonkey היא כי המשחק הזה נותן מושג על התחביר עצמו, כי פקודות צריך להיות נבחר בעזרת סמלים, ואת רצף הפעולות נכתב שורות של כמעט את הקוד האמיתי.

קוד

 קוד

שריטה

הכללת שריטות ברשימה זו אינה הוגנת לחלוטין, משום שהיא אינה משחק, אלא סביבה שתוכננה במיוחד להוראת תכנות ילדים, ואינה כוללת, משום שהיא כלי חינוכי מעולה. המחבר של Scratch שייך מאוניברסיטת אוניברסיטת מסצ ‘וסטס, ובקהילה רוב המידע מתורגם לרוסית, כך Scratch זמין לקהל רחב מאוד.

האפשרויות לשרטה מרשימות מאוד, אם כי אין בו משימות ורמות, אבל יש ים של דמיון ואמצעים ליישום. מאחר שהמטרה היא להקים את הילד בכל פרויקט באופן עצמאי, אין פתרונות אוניברסליים, אבל יש מקום ליצירתיות, שחסרה במשחקים שמלמדים אלגוריתמיזציה. שריטה מושלמת לילדים של שמונה שנים, שכבר נמאס לנהוג רובוטים וקופים לאורך המסלולים הרגילים.

שריטה

שריטה 

CeeBot

אנחנו לא צריכים לשכוח את הקלאסיקה, אפילו מאובק למדי. CeeBot משחקים חינוכיים הופיע בשנת 2003 כמו פיתוח מיוחד עבור מוסדות חינוך. בתחילה, היזמים יצרו Colobot – משחק על ההתיישבות של כוכב לכת חדש, התכונה העיקרית של אשר היה לנהל את הדמויות היה צורך לכתוב תוכניות משלהם.

CeeBot הוא קורס אימון במשחק ממספר משימות עם הוראות מפורטות. ההיסטוריה של רובוטים לתכנות על כוכב לכת חדש להרוס את החי המקומי, כמובן, לילדים לא מתאים, אבל עבור בני נוער אשר כבר נסחף על ידי מדעי המחשב ולדמיין מה הוא אלגוריתם, זה יהיה כלי טוב. נראה CeeBot על רקע של משחקים מודרניים חיוורים, אבל איפה עוד יהיה הילד לנהל תווים, יצירת תוכניות משלהם, כי הם קרוב לתחביר C + ככל האפשר?

Ceebot

Ceebot

קודקומבט

CodeCombat – זה רציני, כי המשחק הזה מלמד את הקוד הזה ואת הזוכה יקבל מתכנת מוכן. אתה בוחר שפת תכנות כי תצטרך לכתוב פקודות על הדמות שלך (המשחק מציע Python, JavaScript, Lua או כמה ניסיוני כמו CoffeScript), וללכת למסע גבישים.

כדי להשלים את המשחק אתה יכול בנים ובנות משמונה שנים. הדרכה וטיפים ברוסית, עבור $ 9.99, אתה יכול לקבל רמות חדשות בכל חודש עבור המעבר (70 הראשונים ללא תשלום). המשחק יכול לשמש בבתי הספר, יש בונוסים נפרדים למורים.

במשחק לפני תחילת כל רמה הילד יקרא משעשע המניעים ציטוטים על תכנות, להזכיר כי “קוד זה לא ילמד את עצמו”. CodeCombat לוכדת יותר רגילים “RPG” ו “היורים”, אחד השילובים הטובים ביותר של בילוי אימון.

Codecombat

 Codecombat