10 אנשים גדולים שישנו מעט

גאיוס יוליוס קיסר (100-44 לפנה”ס)

גיא יוליוס קיסר
הפוליטיקאי הרומי והמפקד גאיוס יוליוס קיסר הניח את האימפריה הרומית הגדולה ושינה לעד את תרבות אירופה העתידית. הוא ניצח במלחמת האזרחים והפך לשליט היחיד של “השלום הרומי”.
כדי להשיג את כל זה, על פי זיכרונותיהם של בני זמנו, קיסר ישן כשלוש שעות ביום. עם זאת, הוא לא הפך את עצמו לפריבילגיה – במהלך המערכות הצבאיות שכב יוליוס קיסר עם חייליו, ממש על הקרקע הפתוחה.

לאונרדו דה וינצ’י (1452-1519)

לאונרדו דה וינצ'י

אולי רשימה של סודות יצירתיים של לאונרדו דה וינצ’י צריך להיות בתוספת פריט אחד נוסף. האמנית הממציא ישן במשך 15-20 דקות ביום כל 4 שעות (רק כשעתיים). 22 שעות הנותרים לאונרדו עבד.

כיום מערכת שינה כזו נקראת “שינה מרובה משתתפים”. הוא האמין כי משטר זה מאפשר לך להגדיל את זמן ערנות ל 20-22 שעות ביום. לדפוס הזה יש חסידים רבים, אבל השני דה וינצ’י ביניהם, ככל הנראה, לא.

בנג’מין פרנקלין (1706-1790)

בנג 'מין פרנקלין

בנג’מין פרנקלין הוא פוליטיקאי מפורסם, דיפלומט וחוקר. חתימתו היא על הצהרת העצמאות האמריקנית, החוקה ואמנת ורסאי, והדיוקן מעטר שטר של מאה דולר.

לדעתו, לא צריך להיות הרבה טוב. חלום – ללא ספק טוב. בנוסף, פרנקלין דבק בשגרה יומיומית קפדנית, שבה השינה נלקחה לא יותר מ -4 שעות.

נפוליאון אני בונפרטה (1769-1821)

נפוליאון אני בונפרטה

אנשים רבים שמעו את דבריו של בונפרטה: “נפוליאון ישן 4 שעות, אנשים זקנים – 5, חיילים – 6, נשים – 7, גברים – 8 ו -9 ישנים רק חולים”. ואכן, נפוליאון הלך בדרך כלל למיטה בסביבות חצות, ישן עד שתיים בלילה. ואז קם, עבד, ובשעה חמש, שוב שכב לישון כמה שעות. כתוצאה מכך, הוא ישן כ 4 שעות ביום.

עם זאת, ההיסטוריונים מציינים כי המפקד הגדול סבל לעיתים קרובות מנדודי שינה בשל לחץ מתמיד, כלומר, הוא לא ישן כלל. ואת אותו גורם – חוסר קטסטרופלי של שינה – יש להסביר את הכישלונות האסטרטגיים של Bonaparte ב Waterloo.

זה משמעותי כי, לאחר שנפל לתוך הגלות לאי סנט הלנה, נפוליאון הפך מעיצה לתוך ינשוף – ישן הרבה עד מאוחר.

תומס ג’פרסון (1743-1826)

תומס ג'פרסון
נתן בורור / Flickr.com

תומס ג’פרסון ישן רק 2 שעות ביום. עם זאת, ניתן להסיק מהתכתבותו כי הוא לא דבק בשום משטר של פוליטיקאים. הוא תמיד הלך למיטה בזמנים שונים (לעתים קרובות יותר מאוחר), הוא תמיד קרא לפני השינה, אבל התעורר כבר עם קרני השמש הראשונות.

תומס אדיסון (1847-1931)

תומאס אדיסון

הממציא המפורסם בעולם שהמציא פטיפון, מנורות ליבון ומילה פולחן “אללו”, טען כי הוא ישן במשך 5 שעות ביום. בדומה לגאונים רבים, הוא חשב שהשינה היא בזבוז זמן וסימן לעצלות. לכן, שינה אדיגש אדיש בגלוי.

אולי זה גם דחף אותו להמצאת נורות. קודם לכן, לאור נרות, אנשים ישנו במשך 10 שעות, ועם הופעתו של מנורה ליבון על ידי תומס אדיסון, הנורמה שינה הופחת ל -7 שעות ביום.

זה גם מצחיק שבמעבדה של המדען היתה ספה קטנה, ולשונות רעות שמועות שאדיסון הרשה לעצמו מדי פעם לנמנם.

ניקולה טסלה (1856-1943)

ניקולה טסלה

מדען מבריק נוסף, פיזיקאי מפורסם וממציא שעשה תרומה משמעותית ללימוד זרם חילופין, ישן רק 2-3 שעות ביום.

על פי זיכרונות בני זמנו, הוא יכול לעבוד עד הלילה, גם אם היה עייף מאוד. “אני מותשת לגמרי, אבל אני לא יכולה להפסיק לעבוד. הניסויים שלי כל כך חשובים, כל כך יפה, כל כך מדהימים, שאני בקושי יכול לקרוע את עצמי מהם לאכול. וכשאני מנסה לישון אני חושבת עליהם כל הזמן. אני מאמין שאמשיך עד שאמות, “אמר טסלה. עם זאת, לאחר ימים מתישים כל כך הוא היה שקוע זמן רב בחלום כדי להחזיר כוחות.

וינסטון צ’רצ’יל (1874-1965)

וינסטון צ'רצ'יל

אחד הבריטים הגדולים בהיסטוריה (על פי הבריטים עצמם) וינסטון צ’רצ’יל דבק בשגרה היומית הבאה: הוא נכנס למיטה בשלוש לפנות בוקר והתעורר בשמונה בבוקר. כך הוא ישן 5 שעות ביום.

עם זאת, הפוליטיקאי חכם מעולם לא הזניח את ההזדמנות לקשקש שעה אחרי הארוחה. “את צריכה לישון בין ארוחת הצהריים לארוחת ערב, ולא חצי אמצעים, לעולם לא! תוריד את הבגדים והלך לישון. זה מה שאני תמיד עושה. אל תחשוב שאתה תעשה פחות עבודה כי אתה ישן במהלך היום. זוהי דעה טיפשית של אנשים שאין להם דמיון. נהפוך הוא, אתה יכול לעשות יותר, כי אתה מקבל יומיים באחד – טוב, לפחות אחד וחצי. “

סלבדור דאלי (1904-1989)

סלבדור דאלי
לבטח לא ידוע כמה שעות חלום מעצב ספרדית סלבדור דאלי לקח משם. אבל יש ראיות שהוא, כמו ליאונרדו דה וינצ ‘י, התאמן חלום “מרופט”.

לשם כך הניח דאלי מגש מתכת ליד המיטה ולקח כף בידיו. מיד עם כניסתו לשלב העמוק של השינה, נפלה הכף – מן השאגה, התעורר האמן. לדבריו, מצב הביניים בין שינה לערות נתן לו רעיונות חדשים.

מרגרט תאצ’ר (1925-2013)

מרגרט תאצ'ר

“גברת הברזל” כבר היתה על אחת הרשימות שלנו – 10 העצים המוצלחים ביותר.

לכן, אתה יודע שהיא הייתה workaholic אמיתי – היא ישנה 4-5 שעות ביום, ולפעמים רק 1,5-2. היא עצמה אמרה על החלום הזה: “מעולם לא ישנתי יותר מארבע או חמש שעות ביום. בכל אופן, החיים שלי הם העבודה שלי. כמה אנשים עובדים כדי לחיות. אני חי כדי לעבוד. לעתים קרובות אני ישן רק שעה וחצי, ומעדיף להקריב זמן לישון כדי לקבל תסרוקת הגון. “