איך להפסיק לשכוח הכל: 13 דרכים לשפר את הזיכרון

אצלנו בכלל במידה מסוימת יש כשלים בזיכרון. חלקם שוכחים איפה הם שמו את המפתחות, אחרים שוכחים מה הם רוצים לקנות. הסיבות לאובדן הזיכרון הזה יכולות להיות שונות. ואם זה לא הנגאובר ולא תסמונת הבחינה, אז אתה צריך לקבוע את הסיבה הזו. וכמובן, למצוא את השיטות הנכונות והיעילות להילחם באי הבנה זו. אם אתה בריא ואתה עושה טוב, אבל אתה עדיין בפנים בעיות זיכרון, ואז לנסות לתרגל את הזיכרון.

1. השתמש בזיכרון

המחשב משתמש בקוד בינארי לאחסון נתונים. ואז מציג את הנתונים הללו בצורה ידידותית למשתמש. בדיוק כמו מחשב, המוח האנושי רושם נתונים עם דפוס מסוים. ולאחר מכן מחזיר נתונים אלה בצורה מסוימת.

זה תכונה זו משתמשת mnemonics. זה עוזר לשמור מידע בצורה של קוד ספציפי, המאפשר לך לקרוא את המידע הדרוש לך בצורה נוחה לך. נשמע קצת מסובך, נכון? אבל למעשה, הכל פשוט. אם אתה משתמש mnemonics לשנן מידע, תוכלו להשתמש חרוזים פשוטים או קיצורים.

2. ללמוד את החדש

זיכרון הוא כמו לנהוג במכונית: אם אתה לא משתמש בו, אתה עלול לאבד את זה. כדי לשפר את הזיכרון ולשמור על המוח שלך כל הזמן toned, ללמד משהו חדש לעתים קרובות ככל האפשר.

זה לא מתכון לאריכות ימים. אבל כל אלה שחיו חיים ארוכים, השתמשו במוחם כל הזמן.

למד ריקוד חדש, שפה חדשה, משחק חדש, מה שלא יהיה. למד משהו חדש שנראה לך אטרקטיבי. זה יעזור לשפר את הזיכרון שלך, לרכוש מיומנויות וחברים חדשים. בנוסף, להיות פעיל מבחינה חברתית הוא מאוד חשוב. והנה למה, תגלה בהמשך המאמר.

3. קבל מספיק לישון!

מדענים מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי בחנו את תהליך אובדן הזיכרון אצל קשישים. נמצא כי הידרדרות הזיכרון קשורה בחלום רע. במקביל, מחקר אחר הוכיח כי נמנום עוזר לילדים לשמור על הכוחות שהם צריכים עבור מחקר איכותי. על ידי שילוב של שתי התוצאות, תקבל מסקנה אחת חשובה: אתה צריך לישון מספיק זמן כדי לשמור ולשפר את הזיכרון.

  כיצד להאריך את חיי הנעליים

בממוצע, מבוגר צריך לישון שמונה שעות ביום. עבורכם, משך זה עשוי להיות שונה במשך שעתיים בכיוון גדול יותר או קטן יותר.

זכור, איך שמנו את הספר מתחת לכרית לפני הבחינה או בחדר הבקרה? וזה הגיוני! העיקר – לפני הולך לישון לקרוא את הספר הזה. הדרך הטובה ביותר לזכור מידע היא לקרוא או להציג אותו לפני השינה. זה יעזור לדחות את המידע במוח שלך.

4. לכו לספורט

מחקר שנערך על ידי ד”ר דוד ג ‘ייקובס מאוניברסיטת מינסוטה הראה כי אנשים שעוברים באופן קבוע cardio בגיל צעיר יש זיכרון טוב יותר בגיל העמידה (לאחר 45 שנים). מחקר זה אינו דבר חדש. אחרי הכל, בעולם בפועל, זה כבר זמן רב הוכח כי תרגילים כגון שחייה, כושר אירובי, ריצה ואחרים, לעזור למנוע פגיעה בזיכרון בעתיד.

כדי לשפר את הזיכרון שלך, עבור לספורט. התחל לרוץ, לדוגמה. זה מגביר את זרימת הדם למוח.

5. תסתכל על האוכל שלך

המונח “מזון למוח” נשמע מזמן. זה מזון משפר את הזיכרון שלך שומר על דעתך על המחאה. מחקר חדש, שנערך בבית החולים האוניברסיטאי של באזל, שוויץ, הראה כי תה ירוק הוא אחד superfoods אלה.

אגוזים, דגים האוקיינוס, שמן זית יעילים מאוד בשיפור הזיכרון. לכן, כדאי לכלול מוצרים אלה בתזונה. ואתה צריך באופן קבוע לאכול ביצים, עגבניות, אוכמניות לשתות יין אדום (בתוך סיבה). מסטיק הוא עוד דרך מוכחת כדי לשפר את הזיכרון. בגלל מסטיק מגביר את הדופק.

6. מדיטציה

מדיטציה היא מאוד פופולרי היום. הוא מתפרסם כתרופה פלא. אבל אתה באמת יכול לקבל יתרונות אמיתיים.

מדיטציה

ראשית, מדיטציה יכולה להאיץ את קצב הלב. לפיכך, תהיה זרימה גדולה יותר של דם למוח.

  מצלמות חדשות iPhone 6s ו iPhone 6s פלוס: סקירה של תכונות

שנית, מדיטציה עוזרת לך להירגע ולהתמקד בעצמך. ויש לה יתרונות ארוכי טווח ארוכים לתזונה במוח. וגם זה שימושי לבריאות הכללית.

רוב הטכניקות ותרגילי המדיטציה כרוכות בנשימה עמוקה. ונשימה עמוקה היא דרך מצוינת לשפר את הזיכרון ולהקל על הלחץ. תרגול תרגילים אלה כמה דקות ביום, תוכל לשפר את היציבה, מצב הרוח ולהרגיש יותר אנרגטי. וכל זה בחינם!

7. תהנה מהטבע

הליכה באוויר הצח הוא מאוד שימושי. ובמיוחד אם אתה רוצה לשפר את הזיכרון שלך. חוקרים מאוניברסיטת מישיגן בדקו תיאוריה זו.

קבוצת נושאים הוזמנה לטייל באוויר הצח. ואז לזכור את רשימת האלמנטים. קבוצה אחרת היתה הליכה בעיר, והם נשאלו אותה שאלה. תוצאות הקבוצה הראשונה היו טובות יותר ב -20%. החוקרים לא עצרו שם. עכשיו הקבוצה הראשונה התבוננה בנופי הטבע, והשנייה – בתצלומי הערים. שוב, הקבוצה הראשונה התמודדה עם המשימה בצורה טובה יותר.

בפעם הבאה שאתה שוכח משהו, נסה להסתכל על התמונה של היער.

8. לשחק, לשחק, לשחק

משחקי מחשב הם, כמובן, מגניב, אבל הם צפויים לשפר את הפונקציות הקוגניטיביות שלך. משחקים לוגיים יכולים גם לעזור לשפר את הזיכרון שלך. בנוסף אתה יכול להיות זמן נהדר. הבחירה הטובה ביותר תהיה שחמט, סודוקו ומשחקים דומים. התאים האפורים של המוח שלך יודים לך על הזמן שבילה לשחק.

9. תכנות נוירו-לשוני

הרעיון של NLP הוא חדש יחסית. אבל זה מאוד יעיל. אחרי הכל, זה יכול ללמד אותך להרחיב את הגבולות שלך. הבסיס של NLP הם מגבלות אנושיות, אשר ניתן לנצח בעזרת אוטומטי הצעה. לבזבז זמן לבד לפעמים.

ezgif.com-גודל (1)

שאל את עצמך מה גורם לאובדן הזיכרון שלך. המודעות של הסיבות יכול לעזור לך להיפרד אובדן זיכרון ולשפר את היכולות המנטליות שלך. זה עובד כמעט כמו פלצבו. מדיטציה היא הקדמה גדולה NLP. הם עובדים נהדר יחד עם דיאטה וספורט.

  איך לשתות ויסקי טוב?

10. אקופונקטורה

אקופונקטורה כבר בשימוש ברפואה הסינית מאז ומעולם. וזה עובד בצורה מושלמת כמעט בכל תחום. אז זה לא מפתיע כי אקופונקטורה עובד נהדר לשיפור הזיכרון. כל חלק של הגוף שלך הוא חצה עצבים. אתה יכול לעורר את הנקודות האלה עם מחט דקה מאוד או אצבעות.

כדי לעורר את הזיכרון שלך, לחץ על ויסקי במשך כמה שניות. זה יהיה להקל על הלחץ ולעזור לזכור, למשל, איפה אתה שם את המפתחות למכונית.

11. ויזואליזציה

אוניברסיטת הלסינקי הוכיחה את מה שרבים ידעו בלי שום מחקר: לאנשים יש זיכרון חזותי חזק מאוד. על ידי הגדרת התמונות הקשורות למידע החדש, תוכל לעזור לעצמך לזכור נתונים אלה בעתיד.

במילים אחרות, אתה יכול להשתמש בתמונה מסוימת כדי לזכור אירועים בעבר ומידע.

12. חדל להיות קיסר

ריבוי משימות הוא דבר נהדר עבור הפרודוקטיביות. לא! זה שקר. למרות העובדה כי כל החברות רוצה העובדים שלהם יש מיומנות זו. אבל למעשה, זה מקטין באופן משמעותי את מספר המשימות כי העובד יכול לבצע בתקופה מסוימת של זמן.

תתרכז בדבר אחד. התחל את היום עם המשימות החשובות ביותר. ואז לקחת הפסקה קצרה. לחדש את העבודה לאחר ארוחת הצהריים, עוזב את המשימות הפשוטות ביותר עבור שעות העבודה האחרונות. לוח זמנים כזה יאפשר לכם לשמור הכול בראשכם ולא לשכוח דבר.

13. תקשורת

תקשורת היא דבר נפלא עבור המוח שלך ואת מצב הרוח באופן כללי. לעולם אל תזלזלו בכוח ובתועלת של שיחה טובה. רכילות פשוטה יכולה לשפר את הזיכרון. הם מעוררים כמה חלקים של המוח בבת אחת.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top