11 דרכים להיפטר מכל מי שחושב בצורה הגיונית

1. לקבל החלטות המבוססות רק על אינטואיציה

“אינטואיציה אומרת לי שחיסון של ילד מחצבת ופוליאליטיס לא צריך להיות כי כל הרופאים מקבלים שוחד לחיסונים שהם רושמים, אבל למעשה הם לא עוזרים. וחוץ מזה, החבר של ילד שלי עם אוטיזם שלי חלה לאחר שחיסנו נגד חצבת, אם כי הרופא אומר שזה לא כך, אבל אני מניח! “אני בטוח 99% כי שמעת כזה מונולוג לפחות פעם אחת. כדי לפעול על פי הגחמה, על קריאת הטבע או כמו החוש השישי יגידו – הדרך הטובה ביותר להיראות כמו אידיוט בעיני אחרים, אם הם לא נטולי ההיגיון היסודי.

2. התחל להתווכח בלי להבין את הבעיה

הדרך השנייה המהימנה להיות ידוע בשם “בור” בעיני אדם נוטה ההוכחה ההגיונית של כל ההיבטים של החיים. הלא יש בקרב המכרים שלך הרי ציטוטי אופנה, עובדות, נמשכים באקראי מהאינטרנט והשאריות של שידור בטלביזיה, יש להם מומחי מוניטין ערימה שלמה של שאלות, לא ממש טורחים לברר, אפילו נושא אחד ולעבוד דרכו. למרבה הצער, יש הרבה אנשים כאלה במערכת החינוך המודרני על שטח של מדינות חבר העמים (במיוחד בתחומים ההומניטריים).

3. להפריז הכל כדי לתקוף את השיח

מסה של ארתור שופנהאואר, המוקדש ל 38 דרכים לנצח בסכסוך, מראה בבירור כי כדי לנצח את הדיון לא צריך להיות מונחה על ידי הגיון טיעונים סבירים. הגזמה וניפוח של פרטים או בעיות לא משמעותיים, הכללה והתקפה על “עובדות” אלה היא ערובה לניצחון בדיונים פוליטיים או ציבוריים. וגם דרך אמינה לשעמם אדם בעל היגיון ברזל.

4. לזרוק את ציטוטים של מומחים, לעתים קרובות להפוך אותם מסביב

דוגמה קלאסית היא לשלוח את בן השיח-הלוגיקאי להתווכח איתך לטיורינג במחלוקת על מדעי המחשב או על הוקינג בדיון סוער על מסתרי היקום.

  (ᵔᴥᵔ) כיצד להפוך מאסטר kaomoji (つ ▀¯▀) つ

5. כל הזמן לבלבל את הסיבה והתוצאה

אחת הדרכים הטובות ביותר לזעזע אנשים שההיגיון שלהם הוא כמו פלדה. כפי שאתה יודע, אם שני אירועים התרחשו בו זמנית או בזה אחר זה, אז זה לא אומר כי אחד גרם אחרת. אבל אם אתה רוצה לעצבן אדם עם חשיבה אנליטית, אז, למשל, אומר כי נפילת מטאוריט טונגסקה היה אחד התנאים המוקדמים של מלחמת האזרחים ואת הצמיחה של רגשות מחאה ברוסיה שלאחר הצארית.

6. לחלוטין לא בצע את כללי התנהגות ברשת בעת תקשורת בדוא”ל

זוהי דרך מצוינת לזעזע לא רק אנשים עם חשיבה לוגית טובה, אלא גם את כל האנשים הרגילים. להשקיע 20 תגובות לכל דוא”ל, לשלוח דוא”ל עבור שני עמיתים לכל המחלקה של 50 אנשים, תמיד לחץ על כפתור “השב לכולם” – באופן כללי, ליהנות בתוכנית המלאה. דרך מובטחת ללכת אגוזים ולהיות ברשימת דואר זבל של 90% של עמיתים ושותפים (ואת ההיגיון כאן לעתים קרובות אין לי מה לעשות עם זה).

7. לבלבל ציטוטים ומילים, להגן על נקודת המבט שלך

לבלבל את סוקרטס, אריסטו ולנין בסכסוך עם היסטוריונים אחרים. תגיד לאשתך: “מותק, אבל בעצמך אמרת שאיפור ואיפור זה כמעט אותו הדבר”. שאל צמחוני (לא טבעוני) למה הוא שותה חלב, כי זה תוצר של בעל חיים. במילה אחת, להוכיח עם התמדה של כבשים הרים כי “הספר כתוב”, ואת הגירוי של חשיבה לוגית מובטחת מובטחת לך.

8. הכריזו על כל דבר כעל עובדה מוגמרת

“מפלצת הים החי לוך הנס, כולם יודעת כי”, “העולם השני זכה ברית המועצות”, “אורתודוקסי רק עלול להפוך לכוח מאחד של החברה המודרנית” – “אקדמי” כפירה מסוג זה לא ניתן לשמוע רק בסביבת המטבח או סבתות על ספסלים, אלא גם לקרוא פרסומים ידועים למדי באתרי אינטרנט. האם מסקנות משלך.

  6 סיבות מדוע חברים ועמיתים רואים אותך טיפש

9. לכתוב ללא הרף עם טעויות מפלצתיות

“נכון”, “nipravda”, “תפוס” אחרים “shkololo-ochepyatki” ואת השימוש המתמיד של סלנג, Anglicisms ו “תובנות posherennyh עם komitmentom ב appruval העתיד שלנו” יגרום לך המגפה השחורה להיגיון האנושי.

10. עיין בסצינות ובאירועים מסרטים בסכסוכים, שבהם תפקיד המפתח מתנהל על ידי עובדות

לדוגמה, מתאר את אירועי סוף מלחמת העולם השנייה בסרט “להציל את טוראי ריאן” או חיים בימי הביניים על בסיס “ויקינג” ואת הבחירה של נשק בשחר האנושות – דרך הפריזמה של “מיליון שנה לפני הספירה” ו- “משחקי הכס”.

11. שאל שאלות טיפשיות יותר

לאחר שלמדת את Google ואת כל הזמן לשאול שאלות מתוך סקרנות, אתה בהחלט תהיה סופת רעם של כל האנשים חושבים לוגית (וכן התגלמות חיה של בלונדיניות בדיחות מזוקן באותו זמן).

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top