6 סיבות מדוע חברים ועמיתים רואים אותך טיפש

1. אתה אוהב ללמד

אנשים המחשיבים את עצמם על העליונה ומחלקים עצות “יקרות” לימין ולשמאל, גם אם לא נשאלים על כך, נמנעים בדרך כלל מהמוח. אם אדם בטוח שהוא למד כל דבר והוא יכול לשאת את האמת לעולם, העניין רע.

הוא חדל להבחין בטעויות שלו, אבל הוא מבקר באופן פעיל אחרים. כתוצאה מכך, מפסיק בפיתוח, כפי שאני בטוח שהשגתי הכל. ואלה שאינם מסכימים איתו הם פשוט “אנשים קרובים ובוראים”. ויום אחד הם יצטערו על כך.

טיפש אף פעם לא מגיע למבוי סתום, כי יש מלא אנשים חכמים. ליתר דיוק, “חכם מדי”.

האיש החכם אוהב ללמוד, והטיפש ללמד.

אנטון צ’כוב

2. אתה כל הזמן מנסה להוכיח שאתה לא טיפש

נראה כי הכל טוב. אבל מדי פעם מבפנים מכרסמים תחושה לא נעימה. נראה כי מול חברים ועמיתים אומרים דבר אחד, ומאחורי הגב – עוד דבר. ואין לך מה לעשות, איך להכות שביתת מנע: באופן פעיל להוכיח לכולם שאתה לא טיפש.

לא ברור בידע שלהם ומיומנויות, אנשים זקוקים לתמיכה רבה מבחוץ, בהכרה ומאשר את היתרונות שלהם. אין פלא שהם אומרים שאדם אינטליגנטי מאושר, רק כאשר הוא זוכה לשבחים משלו, טיפש מסתפק בתשואותיהם של הסובבים אותו.

טיפש שמודה שהוא טיפש כבר לא טיפש.

פדור דוסטוייבסקי

3. אתה לא יודע איך לראות את הפרספקטיבה

אם הם אומרים עליך “אל תראה מעבר לאף שלך”, זה אפשרי כי אנשים סביבך הם סקפטיים לגבי היכולות המנטליות שלך. אנשים מוגבלים לא יודעים איך לחשוב גדולים, לא מתחייבים לנתח מה קורה ולבצע תחזיות, כולל אלה הקשורים לחייהם.

מגבלה זו מתבטאת לעתים קרובות בחוסר העניין במגמות ובאי-רצון, ואף חשש להביט אל מעבר לאופק. אתם גרים במינק חמים, שממנו אתם לא רוצים לצאת. אבל זה, אבוי, מגביל את הפיתוח ואת ההזדמנויות.

אדם חכם רואה לפניו מרחב הזדמנויות עצום, טיפש חושב רק על מה שאפשר.

דניס דידרו

4. אתה מתרגז על ידי אחרים

משפט טוב: השוטה מבחין תחילה כמה גרושים סביב החכם. אם אתה מוקף אנשים מעצבנים מאוד “לא מבינים את עצמם”, זה סימן רע.

  5 שלבים של אהבה, שדרכם זוגות חזקים לעבור

אנשים חכמים נוטים ליהנות הישגים של אנשים אחרים והם נאמנים למדי חסרונות. טיפשים לשים לב ולהדגיש אותם, השוואות אהבה לעתים קרובות מאוד לגנות.

אם יהירות גרמה למישהו מאושר, אז בטח זה היה טיפש.

ז’אן ז’אק רוסו

5. אתה אומר תחילה, ואז חושב

הרגל רע זה בדרך כלל מוביל לבעיות גדולות. טיפשים אוהבים לקצץ את כתפיהם ולא לחשוב על ההשלכות שמחשבות לא נכונות יכולות להוביל. אבל משפט שנזרק בלי מחשבה יכול לפגוע לא יותר מאשר סכין.

ככלל, אנשים שאינם יודעים איך לחשוב, להשוות עובדות מסקנות שונות. ואחרים סובלים מזה. אין פלא שהם לא מחמיאים לך.

הגסות היא שנינות של שוטים.

אנדרה מורואה

6. אתה קטגורי ועקשן

אמירה ידועה: החכם משנה את דעתו, הטיפש לעולם אינו עושה זאת. עקשנות, עקשנות, חוסר נכונות להודות בטעות ולראות עדות לכך הם סימנים רעים.

לעתים קרובות אנשים כאלה אוהבים להסיק מסקנות קטגורייתיות על האירועים האיקוניים, עם קצף בפה, להוכיח את צדקתם ברשתות חברתיות, למתג את אלה שיש להם דעה אחרת. להתווכח עם אנשים כאלה הוא חסר תועלת.

הדרך הטובה ביותר לשכנע את השוטה שהוא טועה היא לתת לו לעשות את שלו.

הצגת הנרי וילר

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top