Jak připravit tempuru: rady japonského kuchaře

tempura
InterContinental Hongkong / Flickr.com

Složení:

  • 100 g mouky;
  • 1 vaječný žloutek;
  • 200 ml studené vody;
  • 700 g různých mořských živočichů a / nebo zeleniny;
  • sezamový, rostlinný nebo rýžový olej.

Toto množství ingrediencí je určeno pro šest porcí, ale pro vaření těsta budete možná potřebovat další produkty. Záleží na velikosti a tvaru mořských živočichů a zeleniny, které musí být zcela pokryty těsto.

Příprava

Claret

Nejdůležitější ve společnosti Tempura je Klari. Pro jeho přípravu se používá mouka, vaječný žloutek a studená voda. Podle šéfkuchaře by tyto složky měly mít stejnou teplotu, aby těsto mělo jednotnou konzistenci.

Jemně promíchejte ingredience. Pokud to uděláte příliš energicky, tempura se ukáže být tuhá. Položte vařenou polévku do ledničky.

Plnění

Zelenina nebo mořské plody by měly být nakrájeny na malé kousky, které se vejde do úst.

Nobu Matsuhisa rád používá lilek jako plnku, protože si zachovává svůj tvar a zůstává svěží a svěží. Můžete také použít houby.

Z mořských plodů preferuje rockové nebo tygří krevety. Všimněte si, že skalní krevetka je poměrně velká a její skořápka je tak těžká, že potřebujete použít speciální zařízení k jejímu odstranění. Oloupeme krevetou, děláme příčné řezy na břicho, aby se zabránilo zkroucení během vaření a opláchněte je.

Jak vařit

V Japonsku se pro přípravu tempury používá čistý sezamový olej, ale můžete si vzít zeleninu nebo rýži. Nepoužívejte olivový nebo kokosový olej, protože mají nevhodnou optimální teplotu ohřevu.

Pro vaření zeleninové tempury, topného oleje až do 170 ° C a tempury z mořských živočichů až do 180 ° C. Potom ponořte zeleninu nebo mořské plody do těsta a pošlete je do pánve s hodně předehřátého oleje.

Doba vaření závisí na velikosti tempury. Pokud kousek lehce sedí do oleje a pak se znovu vynoří, pak je nádobí připravena. Pokud teplota spadne na spodní stranu pánve, olej není dostatečně zahřátý.

Podávání jídel

Daniel Go / Flickr.com

Připravený k umístění tempury na papírové ručníky, které pohlcují přebytečný olej. Mírně ochlaďte nádobí na pár minut a okamžitě sloužte na stůl.

V restauracích Nobu tempura od krevet se podává slaná a citronová šťáva. Pro zelenou tempuru je umami omáčka dokonalá, která je uznávána jako jedna z pěti hlavních chutí spolu se sladkou, hořkou, kyselou a slanou. Umami krásné chutě.

Čtěte také:

  • Jak uvařit sushi: důležité pravidla a triky →
  • Jak vařit japonské pelmeni gödz →
  • 7 tajemství, protože tam jsou japonské pokrmy →
Loading...