איך להפסיק לדאוג מה אחרים חושבים עליך

למה אנחנו דואגים לדעה של מישהו אחר

כולם רוצים לאהוב אחרים, חלומות להיות אטרקטיביים בעיני אחרים. רבים כל הזמן לפקח על הדף שלהם בפייסבוק ו Instagram, סופר את אוהבת הערות. לאהוב אחר הוא רצון שקם לנו.

ככל שאנו מתבגרים, אנו לומדים להפריד את המחשבות והרגשות שלנו מדעות של אחרים, אבל רבים מאיתנו ממשיכים לחפש, ובמקרים מסוימים גם לבקש אישור של מעשיהם מאחרים. זה יכול להוביל לבעיות חמורות, במיוחד כשמדובר הערכה עצמית ואושר. לאחרונה נערך סקר ובו השתתפו 3,000 איש. 67% מהנשאלים הודו כי ההערכה העצמית שלהם תלויה ישירות בדעותיהם של אנשים אחרים.

אנו מגיבים לכל מה שסובב אותנו. יש לנו ציפיות ארוכות על איך העולם צריך להיות מסודר וכיצד אנשים החיים זה צריך להתנהג. ואחת האמונות שלנו מבוססת היטב הוא שאנחנו יודעים איך אנשים אחרים צריכים להגיב לנו, המראה החיצוני שלנו והתנהגות.

לפני כ -100 שנים, הסוציולוג צ’רלס קולי פיתח את התיאוריה של המראה “אני”, המהות שלה הוא כדלקמן:

אני לא מה שאני חושבת על עצמי, ואני לא מה שאחרים חושבים עלי. אני מה שאני חושב על מה שאחרים חושבים עלי.

זה שוב מוכיח את החשיבות הגדולה שאנו מייחסים דעות של אנשים אחרים.

עם זאת, אנו שוכחים כי אנשים אחרים לעתים קרובות לשפוט אותנו על בסיס ניסיון העבר שלהם, הרגלים, תחושות – כל מה שאין לנו שום קשר אלינו. לכן, זה מאוד אמין כדי לבסס את ההערכה העצמית על דעתם של אנשים אחרים.

כאשר אתה לגמרי להסתמך על הערכה של אנשים אחרים, אתה מנסה לרצות אותם בכל דרך, לעלות בעיניהם ובסופו של דבר לאבד את “אני” שלך.

אבל יש חדשות טובות: בכוחנו לעצור את זה. אנחנו יכולים להיות עצמאיים ולא להסתכל אחורה לעבר אחרים, תוהה איך הם מעריכים כל אחד מהצעדים שלנו.

איך לא לדאוג לדעה של מישהו אחר

1. הזכר לעצמך שאנשים רבים לא חושבים עליך בכלל

היינו פחות מודאגים ממה שאחרים חושבים עלינו אם הם הבינו כמה נדירות הם עושים את זה.

אתל בארט, סופר

שום דבר לא יכול להיות קרוב יותר לאמת מאשר זה אומר. לאנשים אחרים יש דברים חשובים יותר לעשות מאשר לשבת ולחשוב עלייך. אם אתה חושב שמישהו חושב עליך רע, מבקר אותך נפשית, להפסיק: אולי זה משחק של הדמיון שלך? אולי זה רק אשליה, מונעת על ידי הפחדים הפנימיים שלך חוסר ביטחון. אם אתה כל הזמן לעסוק עצמית הלקאה, זה יהפוך לבעיה אמיתית כי יהיה להרעיל את כל חייך.

  איך קעקוע משנה אדם

2. תחשוב על הראש שלך

שב בסביבה רגועה, לחשוב על איזה מקום בחיים שלך הוא תפוס על ידי דעה של מישהו אחר. תחשוב על מצבים שבהם הערכות של אחרים הן משמעותיות עבורך. קבעו כיצד אתם מגיבים אליהם. אם אתה מבין כי הערכות ודעות של אחרים לקבוע את ההערכה העצמית שלך, ואז לחשוב על שינוי מודל ההתנהגות.

תגיד לעצמך: “במקום להסתמך על אחרים, אני אלמד להקשיב ולשמוע את המחשבות שלי לחשוב רק עם הראש שלי.” למד לחתוך רעש מיותר, להפריד את התבואה מן המוץ. ככל שאתה עושה את זה יותר, זה יהיה מוקדם יותר להרגל.

המטרה הסופית של כל זה היא לא לאפשר את דעתם של אחרים כדי לקבוע איזה סוג של אדם אתה ואיך אתה תחיה. להבין שאף אחד לעולם לא יוכל לגרום לך להרגיש כמו “איש קטן” אם אתה לא נותן לו את הכוח הזה בעצמך.

3. הרגישו חופשי – אל תבקשו לדעת מה אחרים חושבים עליכם

כאשר אנשים מתחילים לחשוף את היצירות שלהם לציבור, למשל, לבלוג, הם לעתים קרובות ניסיון, כמו אחרים. הם חווים עוד יותר כשהם מתנגשים במחשבות שאנשים אחרים לא אוהבים את היצירתיות שלהם. עד שיום אחד הם לא מבינים כמה אנרגיה ואנרגיה הם מבלים על החוויות חסרות תועלת אלה.

ייתכן שיהיה לך מנטרה חדשה, אשר תוכל לחזור על עצמך מיום ליום:

אלה החיים שלי, הבחירה שלי, הטעויות שלי והשיעורים שלי. לא אכפת לי מה אחרים חושבים על זה.

4. שימו לב למה שחשוב באמת

אנשים תמיד יחשבו מה שהם רוצים. אתה לא יכול לשלוט על המחשבות של אחרים. גם אם אתה בוחר את המילים שלך בזהירות יש נימוסים מעולה, זה לא אומר שאתה תהיה טובה לכולם. הכל יכול להתפרש לא נכון והפך במהופך.

  מה אומר מצב השינה של בני הזוג שלך?

מה שחשוב באמת הוא איך אתה מעריך את עצמך. לכן, בעת קבלת החלטות חשובות, נסו להיות 100% נכון לאמונות ולערכים שלכם. לעולם אל תפחד לעשות מה שאתה חושב נכון.

התחל באומרו כי רשימה 5-10 איכויות שחשובים לך. לדוגמה:

  • יושר;
  • הערכה עצמית;
  • משמעת עצמית;
  • חמלה;
  • להתמקד בהצלחה וכן הלאה.

אם יש לך רשימה דומה, אתה תהיה הרבה פחות סיכוי לקחת החלטות unweighted, תהיה לך מערכת של עקרונות ובסופו של דבר תצטרך לכבד את עצמך על כך.

5. תפסיק לחשוב שלא כמו מישהו – זה סוף העולם

ואם אני לא אוהב אותם? ומה אם אדם שאינו אדיש אלי יענה לי בסירוב? מה אם יחשבו לי כבשה שחורה? שאלות אלה ודומות לעתים קרובות מדי לענות אנשים. זכור: אם אתה לא אוהב מישהו, ואם גם האדם היקר לך לא מרגיש כמוך, זה לא סוף העולם.

אבל אנחנו ממשיכים לפחד מה”סוף “המיתי הזה של העולם, ולתת לפחדים להשתלט עלינו, להאכיל אותם כל הזמן.

שאלו את עצמכם, “אם הפחדים שלי מוצדקים והגרוע מכול קורה, מה אעשה?” תגידי לעצמך את הסיפור שלך (וכדאי לרשום אותו) על איך תרגיש אחרי כישלון, כמה מאוכזבת ותהיה מודע לכך שזה שלילי , אבל עדיין ניסיון, וכן הלאה. תרגיל פשוט זה יעזור להבין מה לא לאהוב מישהו – זה לא כל כך מפחיד.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top