איך להשיג את הרצוי: 6 קבלות פנים מן הדיקטטורים המפורסמים בעולם

בהיסטוריה העולמית, שליטים סמכותיים אדירים מתקיימים לעתים קרובות. למרות נוכחותם של מספר רב של תכונות שליליות, הם השיגו ללא ספק את כל מה שרצו. זה מה שהם יכולים ללמוד, למרות הטבע הזדוני שלהם. הם הכירו את המורכבויות של הפסיכולוגיה של התקשורת שעליה אנחנו רוצים לספר לך.

דיקטטורים מתמרנים אנשים עם רצון חלש, נפטרים מחברים קרובים ומשמיעים נאומים מתלהמים כאלה, שהם יכולים לשכנע אנשים לעשות משהו. הנה 6 טריקים ראוי לציון (טוב ורע) של איך דיקטטורים להתמודד עם משימה מסוימת. אז, מה שאתה צריך לעשות כדי להשיג את הרצוי:

להשפיע על הרצון של אנשים ולאלץ אותם לקבל החלטות קשות

עייפות או כאב בעבודה מפני אי יכולת לקבל החלטה משפיעה על איכות ההחלטה. דיקטטור אמיתי יודע היטב איך להשתמש בזה.

הרודן הקובני פידל קסטרו אהב לערוך פגישות בארבע לפנות בוקר, כאשר לעתים קרובות הוא הוציא אנשים מהמיטה והניח אותם בעמדת נחיתות. גם השליט המקומי הסמכותי ג’וזף סטלין השתמש בטקטיקה זו; אפילו פגישה עם וינסטון צ’רצ’יל כדי להכין תוכנית להתקפה על גרמניה התארגנה מאוחר בלילה.

כיצד להשתמש בו ► בשני המקרים, הרעיון הוא לתפוס את האויב (או ברית) בהפתעה כאשר כוח הרצון שלהם חלש והם מוכנים לעשות כל דבר כדי לשתף איתך פעולה. אבל אל תשכח כי הייסורים על קבלת החלטה באמת קיים בהחלט כל אחד יכול בקלות להשתמש בהם למטרות שונות לחלוטין. אם אפשר, להימנע מפגישות מוקדמות מדי עם הבוס שלך (או לפחות לתת לעצמך מספיק זמן להתעורר מראש).

הפוך “תוכנית חמש שנים” של המטרות שלך

עם הגשתו של יוסף Vissarionovich סטלין בברית המועצות הוקמה חמש שנים תכנון לצורך תיעוש מהיר של המדינה, צמצום האבטלה, פיתוח כלכלי וחברתי כללי. יתר על כן, הרעיון של תוכנית חמש שנים אומצה על ידי מדינות כמו הרפובליקה העממית של סין, קובה, פקיסטן, וייטנאם ועוד רבים אחרים.

כיצד להשתמש בו ► התוכנית שלך תהיה פחות שאפתנית מאשר רוב הדיקטטורים, אבל הרעיון של ההרכב שלה הוא טוב כשלעצמו. למעשה, אנחנו מדברים על היווצרות של תוכנית פיננסית במשך חמש שנים קדימה. או, במילים אחרות, אתה צריך להבין בבירור איך אתה רואה את עצמך בתוך 5 שנים.

כדי להבין מה אתה רוצה ואיך להשיג את זה, לעשות רשימה קצרה עם תשובות לשאלות כאלה:

• איזה סוג של עבודה יהיה לך?

• איזה סוג של משפחה יהיה לך?

• איך תסתכלו החוצה?

איזה סוג של בית יהיה לך?

• כיצד יעבור יום השבוע שלך?

• מה תחמיצו?

• מה יהיה המעגל החברתי שלך?

נסו לכתוב לפחות 10 תשובות לכל אחת מהשאלות המתארות כיצד הייתם רוצים לראות את חייכם לאחר חמש שנים.

השתמש קרש לתכנון או תוכנית עוזר מיוחד. תכנון לטווח ארוך הוא דרך מצוינת לגלות מה אתה באמת רוצה, ואיך אתה יכול לקבל את זה. אחרי הכל, את המשימה הנכונה היא חצי הצלחה.

  23 כלב אידיאלי גזעים עבור הרצים

היפטר מה מאיים על הכוח שלך

כדי לשמור על השלטון בידיהם, דיקטטורים לעתים קרובות צריך להיפטר האיומים האפשריים על זה. בפרט, זה הסרת חברים קרובים ויועצים, כאשר הם נבחרים קרוב מדי אליך, ואתה מרגיש שהם מאיימים על סמכותך. בשלב זה, אלה שמחוץ למעגל מתחילים להיאבק על כוח ותשומת לב, ואילו המעגל הפנימי מתחיל למחוץ אותך.

כמעט כל דיקטטור משתמש בטקטיקה זו במידה מסוימת, אבל במיוחד זה הצליח פידל קסטרו הנשיא הפרואני אלברטו Fujimori. Fujimori הפך מפורסם לארגון הפיכה בשנת 1992: הוא סגר את הקונגרס, השעתה את החוקה נפטר הרשות השופטת, והיה מסוגל לקבל כוח בלתי מוגבל.

הכלל קובע: “שמור על מעגל צר של הקואליציה סביבך. ככל שהוא קטן יותר, כן ייטב.” פידל קסטרו ידע זאת היטב. לאחר מהפכה מוצלחת בקובה, 12 מתוך 20 שרים התפטר (או גורשו). ביניהם היה החבר קסטרו – ארנסטו צ’ה גווארה. קסטרו שלח את צ’ה גווארה לבוליביה ב -1967 למשימה מיוחדת, ולאחר מכן קיצץ במימון שלו והשאיר אותו במצב קשה, כל זאת משום שקסטרו ראה את צ’ה כאיום פוטנציאלי.

כיצד להשתמש בו אם מישהו פוגש בעוצמה שלך, הדרך הקלה ביותר להתמודד עם זה היא להיפטר האובייקט הזה. תיזהר ו היזהר למי יש דעות על המקום שלך. אם אתה מסתכל על זה מן הצד השני – אם אתה רוצה לעלות בסולם הדרגות – אתה צריך להיות עדין מאוד עם אחד שבמקומו אתה החלת. אז זה אדם לא מרגיש איום מגיע ממך. בנוסף, אתה יכול לנסות להיפטר ממנו לפני שזה בא ממך. אבל תוכנית כזו היא הרבה יותר מסוכן ואינו זוהר עם amiability.

יצירת “כת של אישיות”

מה שנקרא “פולחן האישיות” הוא טריק דיקטטורי משותף. הרעיון הוא לרומם את עצמך ולדמיין איך הדבר המדהים ביותר שרק יכול להיות. כדי להשיג זאת, דיקטטורים רוכשים הרגלים מגוחכים, מפיצים את הדימויים שלהם בכל רחבי הארץ או אפילו לבוא עם כינויים.

  10 יארד משחקים שהילדים שלנו לא יודעים עליהם

הדוגמה המפורסמת ביותר לביטוי של פולחן האישיות היא השליט הצפון קוריאני קים ג’ונג איל, המנהיג הגדול של צפון קוריאה. פולחן של קים ג’ונג איל היה כל כך חזק שאנשים אפילו האמינו בכנות כי חן איר יכול לשלוט במזג האוויר עם כוח המחשבה שלו.

איך להשיג את הרצוי: 6 קבלות פנים מן הדיקטטורים המפורסמים בעולם

זהו נוהג נפוץ למדי בקרב שליטים אוטוריטריים. הדיקטטור הקומוניסטי הרומני ניקולא צ’אושסקו הקדיש לעצמו את התואר “גאון הקרפטים” (* הערה של המחבר: כמו גם “דנובה עמוקה של היגיון”, “יוצר של עידן של חידוש חסר תקדים”), והשליט האיטלקי בניטו מוסוליני הרשה לעצמו להצטלם רק מזוויות מסוימות כדי להיראות גבוה יותר. מנהיג לוב, מועמר קדאפי, שכר שומרות רק ב”משמר האמזונס “שלו, והדיקטטור הקמבודי פול פוט מעולם לא הרשה לעצמו להצטלם.

כיצד להשתמש בה כמובן, פולחן האישיות שלך לא צפוי לגדול לממדים כה גדולים כמו דיקטטורים, אבל עצם היכולת לתפוס את תשומת הלב ולשלוט במצב היא שימושית בחיים. לדוגמה, במקרה כמו חיפוש עבודה. פרסומת עצמית משוגעת במהלך ראיון אינה דבר כה רע.

כיום, חשוב יותר להקים ולשמור על ייחוד האינטרנט שלך, שהוא סוג של פולחן אישיות. אם אתה שולט במה שאחרים רואים, אתה יכול לשלוט על התפיסה שלהם על עצמך ולראות לאחרים הרבה יותר טוב ממה שאתה באמת.

ביצוע נאומים ברורים וחזקים

הוא האמין כי הקנצלר הגרמני של גרמניה אדולף היטלר היה אחד הדוברים הטובים ביותר בהיסטוריה של הדיקטטורה. לפני עלייתו של היטלר לשלטון, ההופעות הציבוריות היו אינטלקטואליות, מורכבות, מזכירות יותר קריאה מאשר הרצאה. הנאומים של אדולף היטלר, לעומת זאת, היו מאוד רגשיים, רגשיים, מלאים סיסמאות.

היטלר קיבל את רוב הצלחתו האורטורית, וסיפר לקהל מה רצו לשמוע. הוא היה פשוט, מובן לשפת העם, תוך שימוש במשפטים קצרים וסיסמאות רגשיות חזקות. לעתים קרובות הוא פתח בנאומו בשלווה, ובכך משך את תשומת לבו של הקהל, בהדרגה להגדיל את הקצב, ובגמר הוא כבר הולך לצעוק פעיל gesticulated. הוא הקרין ביטחון מוחלט, תוקפנות, אמונה בניצחון האינסופי של מפלגתו ובגורל.

  איך להפסיק לדאוג מה אחרים חושבים עליך

אמת, כל הנאומים של היטלר היו בעיקר על רטוריקה ומחילה. אבל למרות שהתוכן שלהם היה נורא, הדיקטטור הגרמני אילץ את המאזינים להסכים איתו – גם כאשר הוא כינה אותם בגלוי. היטלר השתמש בטריקים מיוחדים כדי לשכנע אנשים לצדו: תעמולה לרגשות, ולא ההיגיון והלוגיקה, הטכניקה של “או …” או (הפשט את הכל “שחור או לבן”), חזרה אינסופית.

כיצד להשתמש בו ◄ היטלר היה עורך נאמן של נאומיו: הוא הציג אותם בשפה שכל אחד יכול להבין. זכור זאת בעת ביצוע מצגת בעבודה, הגדלת המורל של העובדים לאחר יום עבודה קשה או פשוט מוביל חבר לטובתם. לפשט את הדיבור, לתת לו רגש יותר, לצבור בסבלנות חומר ואתה תקבלו קהל כי הוא רגיל לאכול מן הידיים שלך.

למד בפועל, לא על ספרים

השליטים החזקים והארוכים ביותר דבקו במשפט “המקרה של המאסטר פוחד”. בשלב מסוים הם השליכו את עצמם אל “הקו הקדמי” כדי לזכות בניסיון. לדוגמה, יוליוס קיסר נלחם בחזית עם חיילים, ישן על אותן מיטות כמו כולם, ובדק על העור שלו ציטוט: “הניסיון הוא המורה הטוב ביותר”.

נפוליאון בונפרטה עשה את אותו הדבר – הוא ביצע את שירותו המקצועי בזמן המהפכה הצרפתית הגדולה – לפני שהפך לרודן מלא. ולדימיר לנין נקרא היטב, אבל בילה את כל זמנו הפנוי, התאמן בכתיבת חוברות ודיבר עם האנשים. מאו צה-טונג הרחיק לכת והשתמש בחינוך האיכר שלו לא רק כתירוץ לא להתרחץ (* הערה של המחבר: מאו לא צחצח שיניים במשך חודשים או שטף את כל גופו, רק פילגשיו ניגב את בשרו במגבות רטובות), אלא גם כדי לזכות באמון ולהשתלט על האיכרים.

כיצד להשתמש בו כדי לעשות את העבודה היטב, מספר ספרים אינם מספיקים. זה הרבה יותר חשוב יש את החוויה שלך מאחורי הכתפיים שלך. מיומנויות חדשות שימושיות מאוד. בסופו של דבר, בפועל בפועל הוא בטוח יהיה שימושי עבורך, כך שאתה יכול להיות אפילו טוב יותר.

בשוק העבודה, ניסיון מעשי מוערך הרבה יותר מכל תואר וספר. אם סיימת התמחות, אז יש לך ניסיון, אבל אין הכשרה מכוננת – אתה באופן אוטומטי להיות המועמד הטוב ביותר עבור עבודה.

צילום: Flickr¹, Flickr²

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top