6 סוגים של הורים רעילים ואיך להתנהג כראוי איתם

הורים רעילים פוגעים בילדיהם, מתייחסים אליהם באכזריות, משפילים, גורמים נזק. ולא רק פיזית, אלא גם רגשית. הם ממשיכים לעשות זאת, גם כאשר הילד הופך למבוגר.

1. הורים בלתי תלויים

הורים אלה תופסים סרבנות ילדים, גילויי האינדיווידואליות הקלה ביותר כהתקפה על עצמם, ולכן מוגנים. הם מעליבים ומשפילים את הילד, הורסים את ההערכה העצמית שלו, מסתתרים מאחורי המטרה הטובה של “הרפיה של הדמות”.

כיצד מתבטאת ההשפעה

בדרך כלל, ילדים של הורים בלתי נראים רואים אותם מושלמים. הם כוללים הגנה פסיכולוגית.

 • הכחשה. הילד בא עם מציאות אחרת, שבה הוריו אוהבים אותו. שלילה נותנת הקלה זמנית, שהיא יקרה: במוקדם או במאוחר היא תביא למשבר רגשי.
  דוגמה: “למעשה, אמא שלי לא מעליבה אותי, אבל היא עושה יותר טוב: היא פוקחת את עיניה לאמת הלא נעימה”.
 • תקווה נואשת. ילדים עם כל כוחם נאחזים במיתוס של ההורים המושלמים ומאשימים את עצמם בכל הצרות.
  דוגמה: “אני לא ראוי למערכת יחסים טובה, אמא ואבא שלי רוצים אותי טוב, אבל אני לא מעריך את זה”.
 • הרציונליזציה. זה לחפש סיבות טובות להסביר מה קורה כדי לעשות את זה פחות כואב לילד.
  דוגמה: “אבא שלי היכה אותי לא לעשות נזק, אבל כדי ללמד אותי לקח.”

מה לעשות

כדי להבין כי האשמה שלך היא כי ההורים כל הזמן פונים עלבונות והשפלות, לא. לכן, לנסות להוכיח משהו להורים רעילים אין שום היגיון.

דרך טובה להבין את המצב היא להסתכל על מה שקרה בעיניו של משקיף מבחוץ. זה יבהיר כי ההורים אינם כל כך unallible, ולחשוב מחדש את מעשיהם.

2. הורים לא הולמים

כדי לקבוע את הרעילות ואת אי התאמה של ההורים שאינם להכות או לקרוע את הילד קשה יותר. אחרי הכל, במקרה זה, הנזק נגרם לא על ידי פעולה, אלא על ידי חוסר פעולה. לעתים קרובות הורים כאלה מתנהגים כילדים חסרי אונים וחסרי אחריות. הם הופכים את הילד לגדול מהר יותר לענות על הצרכים שלהם.

כיצד מתבטאת ההשפעה

 • הילד הופך להורה לעצמו, לאחים ולאחיות הצעירים יותר, לאמו או לאביו. הוא מאבד את ילדותו.
  דוגמה: “איך אתה יכול לבקש ללכת כאשר לאמא שלך אין זמן לרחוץ הכל לבשל ארוחת ערב?”.
 • קורבנות של הורים רעילים חווים רגשות אשמה וייאוש כאשר הם לא יכולים לעשות משהו למען טובת המשפחה.
  דוגמה: “אני לא יכולה לשים את האחות הצעירה לישון, היא בוכה כל הזמן. אני בן רע “.
 • הילד עלול לאבד רגשות בשל היעדר תמיכה רגשית מצד ההורים. בהיותו מבוגר, הוא חווה בעיות בהזדהות עצמית: מי הוא, מה הוא רוצה מהחיים ומערכות האהבה.
  דוגמה: “נכנסתי לאוניברסיטה, אבל נראה לי שזה לא המומחיות שאני אוהב. אני לא יודע מה אני רוצה להיות “.

מה לעשות

ענייני הבית לא צריך לקחת ילד יותר זמן ללמוד, לשחק משחקים, ללכת, לדבר עם חברים. קשה להוכיח הורים רעילים, אבל אתה יכול. לפעול עם העובדות: “אני אלמד קשה, אם ניקוי ובישול יהיה רק ​​עליי”, “הרופא מומלץ לי לבלות יותר זמן באוויר הצח לשחק ספורט.”

3. הורים שולטים

שליטה מופרזת יכולה להיראות כמו טיפול, שיקול דעת, טיפול. אבל ההורים רעילים במקרה זה רק אכפת על עצמם. הם פוחדים להיות מיותרים, ולכן הם עושים את זה כך שהילד תלוי בהם ככל האפשר, מרגיש חסר אונים.

  איך להתוודע: טיפים לגברים ולנשים

ביטויים מועדפים של הורים שולטים רעילים:

 • “אני עושה את זה רק בשבילך ועל לטובתך.”
 • “עשיתי את זה כי אני אוהב אותך מאוד.”
 • “תעשה את זה, או שאני לא אדבר איתך שוב.”
 • “אם אתה לא עושה את זה, יהיה לי התקף לב.”
 • “אם לא, תחדל להיות חבר במשפחה שלנו”.

כל זה אומר דבר אחד: “אני עושה את זה, כי הפחד לאבד אותך הוא כל כך גדול, כי אני מוכן לעשות אותך אומלל.”

הורים – מניפולטורים המעדיפים שליטה סודית, משיגים את הבקשות וההוראות הישירות שלהם, אך בצורה לא יציבה, יוצרים תחושה של אשמה. הם מספקים סיוע “חסר עניין”, אשר יוצר תחושה של חובה על הילד.

כיצד מתבטאת ההשפעה

 • בשליטה על ידי הורים רעילים, ילדים הופכים מדאיגים שלא לצורך. אין להם רצון להיות פעילים, לחקור את העולם, להתגבר על קשיים.
  דוגמה: “אני מאוד פוחדת לנסוע ברכב, כי אמא שלי תמיד טענה שזה מסוכן מאוד”.
 • אם הילד מנסה להתווכח עם הוריו, לא לציית להם, הוא מאיים עליו בתחושת אשמה, בבגידתו שלו.
  דוגמה: “ללא אישור נשארתי עם שהייה של לילה עם חברה, למחרת בבוקר אמא שלי ירדה בלב חולה. אני לעולם לא אסלח לעצמי אם יקרה לה משהו “.
 • כמה הורים אוהבים להשוות ילדים בינם לבין עצמם, ליצור אווירה של מרירות וקנאה במשפחה.
  דוגמה: “אחותך הרבה יותר חכמה ממך, שבה נולדת?”
 • הילד מרגיש כל הזמן שהוא לא מספיק טוב, הוא מנסה להוכיח את ערכו.
  דוגמה: “תמיד רציתי להיות כמו אחי הבכור, ואפילו הלכתי, כמוהו, ללמוד רפואה, למרות שרציתי להיות מתכנת”.

מה לעשות

לצאת משליטה ללא חשש התוצאות. ככלל, זהו סחיטה רגילה. כאשר אתה מבין שאתה לא חלק מההורים שלך, אתה תפסיק תלוי בהם.

4. שתיית הורים

הורים – אלכוהוליסטים בדרך כלל מכחישים שהבעיה קיימת באופן עקרוני. אמא, סובלת שכרות של בן הזוג, מגן עליו, מצדיק שימוש תכוף של אלכוהול כדי להסיר מתח או בעיות עם הבוס.

הילד הוא אמר בדרך כלל כי לא כדאי להוציא את פשתן מלוכלך מן הקוטג ‘. בגלל זה הוא מתוח כל הזמן, חי בפחד שבגידה בטעות במשפחתו, יגלה סוד.

כיצד מתבטאת ההשפעה

 • ילדים של אלכוהוליסטים לעתים קרובות להיות יחיד. הם לא יודעים איך לבנות חברויות או לאהוב יחסים, הם סובלים מקנאה וחשדנות.
  דוגמה: “אני תמיד פוחדת שאדם אהוב יפגע בי, אז אני לא מקבל יחסים רציניים”.
 • במשפחה כזו, הילד יכול לצמוח יתר על המידה וחסר ביטחון.
  דוגמה: “כל הזמן עזרתי לאמא שלי לשים את האב השיכור. פחדתי שהוא ימות, הייתי מודאג שאני לא יכול לעשות שום דבר בקשר לזה “.
 • השפעה רעילה נוספת של הורים כאלה היא הטרנספורמציה של הילד ל”בלתי נראה “.
  דוגמה: “אמי ניסתה לגמול את אביה משיכרות, קידדה אותו, חיפשה כל הזמן סמים חדשים. נשארנו לבד, אף אחד לא שאל אם אכלנו, איך אנחנו לומדים, על מה אנחנו מתלהבים “.
 • ילדים סובלים מרגשות אשמה.
  דוגמה: “בילדותי אמרו לי כל הזמן:” אם היית מתנהג, אבא לא היה שותה “.

לפי הסטטיסטיקה, כל ילד רביעי מהמשפחה האלכוהוליסטית הופך לעצמו אלכוהוליסט.

מה לעשות

לא לקחת אחריות על מה ההורים שותים. אם אתה יכול לשכנע אותם כי הבעיה קיימת, יש סיכוי שהם יחשבו על קידוד. לתקשר עם משפחות משגשגות, לא נותנים להם לשכנע את עצמם כי כל המבוגרים זהים.

  14 יחסי מין לגברים שאוהבים לשלוט

5. הורים משפילים

הורים כאלה מעליבים ומבקרים כל הזמן את הילד, לעתים קרובות ללא בסיס, או צוחקים עליו. זה יכול להיות סרקזם, לעג, כינויים מעליבים, השפלה, שהם נותנים עבור הטיפול: “אני רוצה לעזור לך לשפר”, “אנחנו צריכים להכין אותך לחיים אכזריים.” הורים יכולים להפוך את הילד ל”שותף “של התהליך:” הוא גם מבין שזאת סתם בדיחה “.

לפעמים השפלה קשורה בתחושת תחרות. ההורים מרגישים שהילד נותן להם רגשות לא נעימים, ומחבר את הלחץ: “אתה לא יכול לעשות יותר טוב ממני”.

כיצד מתבטאת ההשפעה

 • יחס זה הורג את ההערכה העצמית ומשאיר צלקות רגשיות עמוקות.
  דוגמה: “במשך זמן רב לא יכולתי להאמין שאני מסוגל לכל דבר יותר מאשר להוציא את הזבל, כמו שאבא שלי אמר. ואני שנאתי את עצמי על כך “.
 • ילדים של הורים תחרותיים משלמים על שלוות הנפש שלהם על ידי חבלה ההצלחות שלהם. הם מעדיפים להמעיט ביכולתם האמיתית.
  דוגמה: “רציתי להשתתף בתחרות הריקודים ברחוב, הייתי מוכן לזה, אבל לא העזתי לנסות את זה. אמא תמיד אמרה שלא אוכל לרקוד כמוה “.
 • הכוח המניע של התקפות מילוליות קשות עלול להפוך לתקוות לא מציאותיות, אשר מבוגרים להציב על הילד. וזה מי שסובל כשאשליות מתפוררות.
  דוגמה: “אבא היה בטוח שאני אהיה שחקן הוקי גדול. כשגירשו אותי שוב מהקטע (לא אהבתי ולא ידעתי איך להחליק), הוא התקשר אלי בחוסר משמעות ולא היה יכול לעשות דבר במשך זמן רב “.
 • בגלל כשלים של ילדים, הורים רעילים בדרך כלל באים אפוקליפסה.
  דוגמה: “כל הזמן שמעתי:” מוטב שלא תיוולד “. וזאת בשל העובדה שלא לקחתי את המקום הראשון באולימפיאדה במתמטיקה “.

ילדים שגדלו במשפחות כאלה לעיתים קרובות יש נטיות אובדניות.

מה לעשות

מצא דרך לחסום עלבונות והשפלות כדי שלא יפגעו בך. אל תתנו לנו ליירט את היוזמה בשיחה. אם אתה עונה monosyllabically, לא להיכנע מניפולציה, עלבונות והשפלה, ההורים רעילים לא ישיגו את מטרתם. זכרו: אינכם צריכים להוכיח להם דבר.

סיים את השיחה מתי שתרצה. ועדיף לפני שהתחלת להרגיש רגשות לא נעימים.

6. מתעללים

הורים הרואים באלימות את הנורמה, עם מידה גבוהה של סבירות, עלו באותה דרך. עבורם, זוהי ההזדמנות היחידה לזרוק כעס, להתמודד עם בעיות ורגשות שליליים.

התעללות גופנית

עורכי הדין של ענישה גופנית בדרך כלל לגרש את הפחדים שלהם ומורכבות על ילדים או באמת ובתמים מאמינים כי ירוקה ייהנו החינוך, להפוך את הילד אמיץ וחזק. למעשה, הכל הפוך: העונשים הפיזיים גורמים לנזק הנפשי, הרגשי והגופני החזק ביותר.

אלימות מינית

סוזן פורוורד מאפיינת גילוי עריות כ”בגידה הרסנית רגשית של אמון בסיסי בין ילד להורה, פעולה של סטייה מוחלטת “. קורבנות קטנים נמצאים במלוא כוחו של התוקפן, אין להם לאן ללכת ואף אחד לא מבקש עזרה.

90% מהילדים שורדים התעללות מינית לא לספר לאף אחד על זה.

כיצד מתבטאת ההשפעה

 • הילד מרגיש תחושה של חוסר אונים וייאוש, כי הבקשה לסיוע עשויה להיות כרוכה התפרצויות חדשות של כעס וענישה.
  דוגמה: “לא סיפרתי לאף אחד עד גיל הרוב שאמא שלי הרביצה לי. כי היא ידעה: אף אחד לא יאמין. הסברתי את החבורות על הרגליים והזרועות שלי בכך שאני אוהב לרוץ ולקפוץ “.
 • ילדים מתחילים לשנוא את עצמם, הרגשות שלהם הם כעס מתמיד ופנטזיות על נקמה.
  דוגמה: “במשך זמן רב לא יכולתי להודות בעצמי, אבל בילדותי רציתי לחנוק את אבי בזמן שהוא ישן. הוא היכה את אמי, את אחותי הצעירה. אני שמח שהוא נכלא “.
 • אלימות מינית לא תמיד מרמזת על קשר עם הגוף של הילד, אבל זה לא פחות הרסנית. ילדים מרגישים אשמים על מה שקרה. הם מתביישים, הם מפחדים לספר למישהו על מה שקרה.
  דוגמה: “הייתי מאוד שקט בכיתה שלי, חושש שבית הספר יגרום לאב, הסוד יתגלה. הוא מאוים ממני, תמיד אמרתי שאם זה קורה, כולם יחשבו שאני משוגע, נשלחתי לבית חולים לחולי נפש. “
 • ילדים שומרים על הכאב בעצמם, כדי לא להרוס את המשפחה.
  דוגמה: “ראיתי שאמא שלי אוהבת מאוד את האב החורג. פעם ניסיתי לרמוז לה שהוא מתייחס אלי “מבוגר”. אבל היא פרצה בבכי עד כדי כך שאני כבר לא התכוונתי לדבר על זה “.
 • אדם שחווה אלימות בילדותו מוביל פעמים רבות חיים כפולים. הוא מרגיש מגעיל, אבל מעמיד פנים שהוא אדם מצליח, עצמאי. הוא לא יכול לבנות מערכת יחסים נורמלית, הוא רואה את עצמו לא ראוי לאהבה. זה פצע שנמשך הרבה זמן.
  דוגמה: “תמיד ראיתי את עצמי” מלוכלך “בגלל מה שאבא שלי עשה לי כילד. כדי לצאת לפגישה הראשונה, החלטתי אחרי 30 שנה, כשעברתי כמה קורסים של פסיכותרפיה “.

  5 שלבים של אהבה, שדרכם זוגות חזקים לעבור

מה לעשות

הדרך היחידה לברוח מאנס היא להרחיק את עצמך, לברוח. לא לסגת לתוך עצמם ומבקשים עזרה מקרובי משפחה וחברים שאתה יכול לסמוך עליו, לבקש עזרה מפסיכולוגים המשטרה.

איך להתנהג עם הורים רעילים

1. קבל את העובדה הזאת. ולהבין כי אתה בקושי יכול לשנות את ההורים שלך. אבל את עצמך ואת היחס שלך לחיים – כן.

2. זכור כי הרעילות שלהם היא לא אשמתך. אתה לא אחראי על האופן שבו הם מתנהגים.

3. תקשורת עם אותם לא סביר להיות שונה, כך להפחית אותו למינימום. התחל את השיחה, בידיעה מראש כי זה עלול בסופו של דבר לא נעים לך.

4. אם אתה נאלץ לחיות איתם, למצוא את ההזדמנות לשחרר קיטור. עבור אימון כושר. שמור יומן, לתאר בו לא רק אירועים רעים, אלא גם רגעים חיוביים כדי לתמוך בעצמך. קרא עוד ספרות על אנשים רעילים.

5. אין לחפש תירוצים לפעולות של ההורים. רווחתך צריכה להיות בעדיפות.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 필드는 *로 표시됩니다

Scroll to Top