איך לעשות הכל, לפתח ולא לפרוץ את החיים שלך

לפני כשלוש שנים נפלו עלי דברים רבים, שעמם נאלצתי להתמודד. יחד עם זאת רציתי לשמור על האיזון, כך שהעבודה לא בלעה אותו. הייתי צריך לעשות את העבודה הבסיסית, להכין את התוכנית של קורס האימונים ולנהל שיעורים, ללכת לאימונים, ללמוד אנגלית, לתקשר עם חברים, ליהנות, והכי חשוב, לנוח ממנו. כמו כן יש לקחת בחשבון כי הייתי עצמאי והיה צריך לארגן את העבודה שלי. ובעצם, הצלחתי לפתח מערכת פשוטה.

אני לא רוצה להיכנס לתיאוריה: אני מתרגל, לא תיאורטיקן. אני פשוט לשתף את הרעיונות הבסיסיים והעקרונות. זו לא דוגמה, ולא כל אחד יכול לעשות את זה. אבל מי יודע, אולי מאמר זה יהיה שימושי לך.

תיאוריה

אז אני עדיין לא יודע על GTD עכשיו אופנתי ושיטות אחרות של יעילות אישית, אבל יש לי מידע על תחומי החיים האנושיים. זה נהדר כאשר אתה עושה הכל, למשל, בעבודה, אבל כל ההצלחות האלה לא מביאים סיפוק ולא הגיוני, אם בתחומים אחרים אין לך שום תנועה.

בדרך כלל אנשים חושבים שבחיים הכל מתרחש בכוחות עצמו, כסף נופל מהשמים, או שמקבלים אותו דוד עשיר, בריאות לא הולכת לשום מקום, יחסים טובים בנויים בעצמם, הצלחה בוחר אדם מקרי ונופל עליו וכן הלאה. זהו חזון של הילד של המציאות, אתה צריך בהדרגה להיפטר ממנו. קצת יותר על זה – במאמר על יחסי סיבה ותוצאה.

איך לעשות הכל

לדברי פסיכולוגים, ישנם שמונה תחומים עיקריים של חיי אדם: משפחה, מערכות יחסים, בריאות, כספים, קריירה, צמיחה ופיתוח, רוחניות, בילוי. לא ניתן לומר שאחת התחומים חשובה יותר מהאחת. כולם חלקים, מהם מתפתחת חיים הרמוניים ומעניינים.

איך לעשות הכל: תחומי החיים
תחומי חיים

אסביר מה כלול בכל תחום:

 1. משפחה: ילדים, הורים, קרובי משפחה, חברים קרובים.
 2. יחסים: אדם קרוב, שותף.
 3. בריאות: אנרגיה, רווחה, אורח חיים בריא.
 4. כספים: שכר, הוצאות, הכנסה וכן הלאה.
 5. קריירה: מקצוע, מיומנויות, עמיתים, מקום עבודה וצמיחה בקריירה.
 6. צמיחה, התפתחות: למידה, קריאה, הישג אישי, מימוש הפוטנציאל היצירתי.
 7. רוחניות: מצב הרוח, הרגשות, השמחה של החיים, היחסים עם היקום (אלוהים).
 8. פנאי: תחביבים, נסיעות, בידור.

בכל התחומים האלה אתה צריך לכוון את האנרגיה שלך, בכל אחד מהם התנועה חייבת להתרחש, אחרת יהיו עיוותים ובעיות בחיים. משמעות הדבר היא כי על מנת לשמור על איזון, עבור כל תחום יש צורך להכין רשימה של משימות ומטרות.

רשימת משימות לפי תחומי פעילות
רשימת משימות לפי תחומי פעילות

אבל החיים הם דבר כזה, שבו משהו קורה כל הזמן ואת האיזון הזה הוא הפרה לעתים קרובות מאוד. יתר על כן, הראש הוא תמיד ממולא עם מחשבות שונות, משימות הנוכחי אשפה מידע וזה פשוט בלתי אפשרי לזכור הכל ולהרגיש רגוע. כתוצאה מכך, אתה מתחיל להבין כי כמעט כל הבעיות בחיים לקרות בשל חוסר היכולת לשלוט על דעתך ואת הזמן שלך.

כלים

חשוב להבין כי אדם ברגע מסוים יכול למעשה לבצע רק משימה אחת וזו המשימה שבה הוא מרוכז כאן ועכשיו. ריבוי משימות אינו קיים, אתה יכול רק לעבור במהירות בין משימות. בנוסף, מטהר את הראש, פחות הוא סתום עם משימות ומחשבות, יעיל יותר הוא מבין. כמו מחשב יכול לתלות, אם אתה מפעיל מספר עצום של תוכניות, כך אדם אשר לקח על עצמו יותר מדי מתחיל להאט. מכאן המסקנה: בראש עדיף לא לשמור רשימות של משימות, לוח זמנים, תוכנית לשנה – באופן כללי, כל מה שאוכל משאבים ומונע להתמקד ברגע הנוכחי.

לכן, אנחנו צריכים לארגן אחסון חיצוני (מחוץ לראש) של רשימות המשימה בתחום ולשמור את כל המידע הדרוש שם. לשם כך, כל מנהל משימה פשוטה מתאימה.

בריכת המשימות במנהל המשימות
בריכת המשימות במנהל המשימות

בכל פעם שחשיבה או רעיון עולים על הדעת, אנו מוסיפים אותו לרשימת המשימות עבור הספירה הרצויה. במידת הצורך, הוסף תזכורת. לא תמיד המשימה הזאת צריכה להיעשות, כי אחרי כמה זמן היא עלולה לאבד את הרלוונטיות שלה, וזה נורמלי. העיקר הוא שזה לא יושב בראש שלנו ולא צורכים משאבים. זה הגיוני יש רשימה נפרדת לרעיונות, שבו כל מה שעולה על הדעת נופל למטה. מאוחר יותר, לאחר הניתוח, רעיונות הופכים למשימות או ללכת לאשפה.

חשוב להבין: כאשר אנו מוסיפים משימה לרשימה, המוח זוכר אותה ומשאיר לה משאבים, וכאשר אנו מסמנים את המשימה כפי שנעשה, המוח משחרר את המשאבים האלה. על ידי ביצוע פעולה פיזית וציון הגשמה, אנו עוזרים למוח להבין שהמעשה נעשה. אחרת, המוח לא יכול להבין את העובדה של המשימה.

היופי של הרשימה היא כי אתה תמיד יכול להסתכל דרך רשימת משימות כבר ביצע ותוהה כמה אתה באמת עושה ביום, חודש, שנה. וכמה דברים אתה יכול לעשות בחיים?

רשימת המשימות שהושלמו
רשימת המשימות שהושלמו

מנקודת מבט זו, עבודה עם דואר ב- Inbox במקום בממשק הקלאסי של Gmail היא הרבה יותר יעילה: לפיכך, האותיות הופכות למשימות.

תיבת דואר נכנס (ממשק Gmail חלופי)
תיבת דואר נכנס (ממשק Gmail חלופי)

הסיבה שאנשים רבים סובלים, אם הם לא יכלו להתמודד עם המשימה, היא פשוטה. המוח ממשיך להקצות לו משאבים, וככל שהרבה יותר משימות לא פתורות צוברות בראש, כך חזק יותר הבלמים. לכן, חשוב כל כך לא לקחת יותר מדי ולהביא את כל המקרים עד הסוף.

הבא, אתה צריך להקדיש את הזמן בין משימות ולהבטיח תנועה בכל התחומים. בשביל זה אנחנו צריכים לוח שנה.

לוח שנה עם הזמן שנבחר
לוח שנה עם הזמן שנבחר

עבור כל כדור נוצר יומן, הזמן עבור משימות מוקצה. לכן, אנו מבטיחים תנועה הרמונית בכל תחום. בדרך כלל כדאי להתחיל מן השעות שהוקצו לעבודה, כי הפעם הוא קבוע לרוב ואתה לא יכול להשפיע על זה.

אם חושבים על זה, בילדות, לכל אחד יש שגרה יומית בגן, אז – לוח זמנים בבית הספר ובאוניברסיטה, שבזכותו ניתן לעשות הרבה. אבל כאשר אדם גדל, הוא חושב שהכל יסתדר מעצמו, כי לפני שמישהו עשה את לוח הזמנים הזה. באופן עקרוני, כך זה קורה, רק זה לוקח בחשבון את האינטרסים שלו, לא שלך.

בנפרד, אני רוצה לציין כי יש צורך להפריד בין משימות חיים משותפות של עובדים, למשל, חינוכית אלה, אתה לא צריך לאחסן אותם ברשימה אחת. לצורך עבודה, נעשה שימוש בכלים נפרדים המחודדים למשימות ספציפיות ומסייעים לעקוב טוב יותר אחר יישומם.

עבודה על הפרויקט ב Trello
עבודה על הפרויקט ב Trello

לאימון קורסים מקוונים, אנו מפתחים סביבה משלנו, המאפשרת לנו לעקוב אחר ההתקדמות. עבור תחומים אחרים, ישנם כלים, למשל, עבור חשבונאות עבור כספים או למעקב אחר פעילות גופנית. העיקר לא ללכת רחוק מדי איתם.

קורס מקוון, התקדמות בהרצאות
קורס מקוון, התקדמות בהרצאות

המוח מבין שהמשימות נרשמות וזמן מסוים של היום מוקצה להן. זה נותן תחושה של שליטה ומאפשר לך לכוון את כל המשאבים לפתרון הבעיה שאתה צריך לחשוב על כרגע. זהו מצב הנוכחות כאן ועכשיו, שאדונים נאורים אומרים.

ועדיין צריך לארגן קצת אחסון חיצוני של מידע וידע, כך שאתה תמיד יכול למצוא משהו שיכול להיות שימושי. לרוב אלה הם מאמרים טכניים ושאר אשפה, אשר לא צריך להישמר בראש, אבל לפעמים צריך להיות מחדש לקרוא.

מאגר ידע ב Evernote
מאגר ידע ב Evernote

זה לא חל על בדיוני, אשר מומלץ לקרוא מעת לעת לפיתוח הדמיון כדי לא להיות רובוט פרודוקטיבי ביותר.

כיצד להשתמש

אני מקווה שההיגיון הכללי של העבודה ברור: המשימות נאספות בבריכות הקשורות לתחומים מסוימים, עבור כל כדור נוצר לוח שנה והזמן מוקצה לו.

הפצה של משימות
הפצה של משימות

לכן, אנחנו מרגיעים את המוח שלנו, שמבין כי עבור כל המשימות יש זמן שהוקצה במיוחד, ואם השעה הספציפית אינה תפוסה בשום אופן, אז אתה יכול להירגע ולהוריד את העיניים.

תוכנית השבוע
תוכנית השבוע

גם אם יש אירוע בלתי צפוי כי שובר את לוח הזמנים, אתה תמיד יכול לחזור לעסקים ואת שגרת היומיום הרגילה, כי יש לך הכל נרשם. העיקר הוא לא לאפשר את המוח להיות נסק, אם משהו משתבש.

דוגמה למאגר פעילויות … לעתים קרובות אני מקבל דיוור ממקורות למידה מקוונים שונים, ואני מוסיף קורסים מעניינים לרשימת “למידה, פיתוח”. ברגע שאני מסיים קורס אחד, אני מיד עובר אל הבא. לפיכך, אימון מתמשך מסופק.

על מטרות

מטרות להגדיר את הכיוון, לתת אנרגיה, ולכן זה הגיוני לשקול את הכלים האלה בהקשר של התנועה כדי הגה. גם אם לאדם יש מטרה אחת גלובלית, הוא מורכב מאלה הקטנים יותר שניתן לשנות ולשלם. לכן, זה הגיוני להתאים אישית את לוח הזמנים שלך לתקופות חיים שונות.

כדי לעבור באזורים מסוימים, עליך להגדיר יעדים. באחרים, זה מספיק כדי לבצע משימות שגרתיות כדי לשמור על המדינה. לדוגמה, כדי לפתח ולגדול, אתה צריך כל הזמן ללמוד משהו חדש, וכדי להיות בריא, אתה צריך לצחצח שיניים, לעשות תרגילים פשוטים, לאכול טוב לאכול באופן קבוע וכן הלאה.

חיים

כל מה שנכתב להלן נלקח מתוך הניסיון שלנו נבדק יותר מפעם אחת.

 1. כדי להרגיש את השינויים, אתה צריך לנסות להשתמש בכלים אלה במשך 3-6 חודשים. תקופה כזו מבטיחה התפתחות של הרגל.
 2. לרוב אין צורך לקבוע מועדים קשים. אבל אם המשימה צריכה להסתיים בזמן, אז אולי זה ייקח יותר זמן ביום, אשר יכלול את הארגון מחדש של לוח הזמנים. אולי, יש צורך להקריב זמנית כמה תחומים.
 3. מדי פעם, אתה צריך להסתכל דרך רשימות של משימות בתחום ולנקות אותם: לעתים קרובות הרשימות להפסיק להיות רלוונטי. כמו כן, אתה צריך לשנות את לוח הזמנים של לוח השנה, כאשר אתה לא יכול לדבוק בה. אם התרשים האמיתי אינו תואם את התוכנית, המוח מתחיל לדאוג.
 4. אם אתה משתף יומן עבור בני משפחה או חברים, הם יוכלו לראות מתי אתה עסוק, וכאשר יש לך זמן לפגישות. כך גם המתופף המפורסם דום Famularo (דום Famularo).
 5. בבוקר עדיף לפזר את המוח ואת הגוף, ועל ידי ערב הם הבלמים: מצב זה הוא הרבה יותר פרודוקטיבי ו מקביל biorhythms. כפי שהוכח בפועל שלי, עדיף לבצע את האימון בבוקר, בעוד הראש הוא טרי. לדוגמה, זה מספיק בכל בוקר במשך שעה מבלי להתאמץ ללמוד שפה זרה, כך שבמהלך השנה זה חיוני להעלות את הרמה. שמתי לב גם שאם לאחר אימון לתת לגוף עומס פיזי קל, הידע נספג טוב יותר. הערב עדיף להקדיש רק לתרגילים פיזיים ולנוח, והמוח אינו נטען.
 6. כדי להרגיש טוב, עדיף לקום מוקדם, על 5-6 שעות. וכדי בקלות לקום, אתה צריך לתכנן מדיטציה בבוקר, אימון, התעמלות וכדומה. אנשים רבים בבוקר לבלות הרבה זמן במיטה, ולאחר מכן ממהרים הם לאסוף ולנסוע לעבודה עם מצב רוח מחורבן. במקרה זה, הם עדיין צריכים קצת זמן למוח ער לחלוטין. ועכשיו דמיינו באיזה יחס אדם מגיע, בזמן שכולם ישנים, היה להם זמן ללמוד, לעשות תרגילים וליהנות מארוחת בוקר טובה – כל זה בלי חיפזון ובהנאה.
 7. בתקופות מסוימות, סדרי העדיפויות יכולים להשתנות, אז אתה צריך לבדוק מעת לעת את התפלגות הזמן בין תחומי ולהתאים את לוח הזמנים.
 8. כדי להרגיש טוב פיזית, זה מספיק כדי לעשות תרגיל קל או לשחות כל בוקר, להקדיש 3-4 ימים בשבוע למשהו יותר פעיל: יוגה, ריקוד, TRX וכן הלאה. כמו כן, חשוב לאכול באופן קבוע 3-4 פעמים ביום. כשגרתי בהודו במשך חמישה שבועות והתאמנתי ביוגה 2-3 פעמים ביום שישה ימים בשבוע, הגוף שלי הרגיש בסדר.
 9. ספרים שאתה רוצה לקרוא, וסרטים שאתה רוצה לראות, עדיף לרשום רשימות נפרדות.
 10. לפעמים, על ידי דחייה באינטרנט, אתה יכול בטעות לראות את הפרסומת של מוצר כלשהו ולהבין כי זה צריך להיות קנה בדחיפות, אחרת החיים יאבדו את משמעותו. במצב זה, אתה צריך להוסיף דבר לרשימת קניות לחכות שבוע: בדרך כלל בתוך כמה ימים הרצון נעלם.
 11. אנשים רבים חולקים את עבודתם ואת חייהם: הם אומרים, עכשיו אני הולך לעבוד בעבודה, ובערב אני אחיה … אבל אם חושבים על זה, העבודה היא חלק בלתי נפרד מהחיים. החיים מתחילים כאשר אתה נולד, ומסתיים כאשר המוות מגיע, וזה לא משנה מה אתה עושה כרגע.
 12. חשוב להיות מסוגל להישאר גמיש. גם אם אתה overslept ואין לי זמן לעשות את התרגילים, או אם משימה כלשהי לקח יותר זמן, אתה תמיד יכול לעמוד בלוח הזמנים, צמצום הזמן המוקצב עבור הכדור הבא, או להעביר את המשימה למחרת. אתה לא יכול להיות בן ערובה לשגרה שלך, בחיים, הכל לעתים נדירות הולך טוב על פי התוכנית.
 13. זה לוקח מאמץ מסוים כדי לארגן מחדש את החיים ולנהל את הזמן שלך בצורה יעילה יותר, אבל יותר מאמץ נדרש כדי להפוך את המצב האופטימלי נמצא הרגיל.
 14. בדרך כלל, זה לא משנה מה אתה עושה ומה אתה עושה. חשוב יותר להתמקד במשימה הנוכחית 100%, להיות נוכחים ברגע הנוכחי, להרגיש ולהבין מה אתה עושה, לקבל משוב מהעולם הסובב ולהעריך אותו כראוי. אני באמת יכול להגיע למצב הזה, ואני עושה את זה מעת לעת, אבל בשביל זה אני צריך לפרוק את המוח שלי.

מילת מפתח

מאמר זה אינו נותן מתכון מתכון, איך לשמור על איזון, כדי להשיג הצלחה להישאר מאושר. זה רק אחד הכלים של ארגון הזמן, אשר עזר לי לעשות הרבה דברים בתקופה מסוימת. כדי להבין אם זה עובד בשבילך או לא, אתה צריך לנסות. בהצלחה!

ספרים בנושא:

 • “חשוב כמו מתמטיקאי. כיצד לפתור כל בעיה מהר יותר ויעיל יותר, “ברברה אוקלי.
 • “איך לסדר את הדברים. אומנות הפריון ללא מתח, דוד אלן.
 • “המוח משוחרר. כיצד למנוע עומס יתר ולהשתמש הפוטנציאל שלך במלוא העוצמה, “תיאו Compernol.
 • “מה אפשר לעשות במאה ימים”, ארן פטרוסיאן.